Kova Burcu Diyet

0
281
kova-burcu-diyet

Devrimler, yeni şartlar ve geleceği işaret eden Uranüs gezegeninin yönettiği Kova burçları genellikle çok şişmanlamazlar.

Ancak Kova burcu yapı itibariyle sabit bir burç olduğu için bazı noktalarda inat ederse, beslenme düzenini bozarsa onlarda da şişmanlık görülebilir.

Bir hava grubu olarak genelde metabolizmaları hızlıdır. Kova’lar genelde hafif yemekten hoşlanırlar. Bu da onların zor kilo almasına yol açar.

Ancak başka gezegen etkileriyle birlikte sık sık olmasa da Kova’larda da şişmanlık görülebilir. Kova burcu el ve ayak bilekleriyle baldırları ve dokuları yönetir.

Kova kadını:

Bilinmeyen ve denenmeyen yolları denemeyi tercih eder. Bitkisel takviye ediciler, diyet çayları, konsantre edilmiş yiyecekler Kova’ların ilgisini çeker. Bunları da dener. Ancak kısa sürede mantığı ona çok daha sağlıklı bir diyet programına başlamasını söyleyecek ve o da mantığının sesini dinleyecektir. Düzenli egzersizler de dolaşım sisteminin daha iyi çalışmasını sağlayacaktır. Kova kadınları büyük bir iyimserlikle diyet programına başlarlar. Ancak kendisini diyet programının dışına çıkartacak kışkırtıcı davetlere, besinlere dayanamadığı olur. Kova’ların diyet programının mümkün olduğunca esnek olması yerinde olur.

 

Kova erkeği:

Onun için kilo vermek biraz zordur. Çünkü ilk önce kilo vermesi gerektiğini kabul etmesi güçtür. Sosyal yaşamı sevdiğinden, kendini gruplar içinde rahat hissettiğinden diyetin sosyal hayatını da kesintiye uğratacağından korkar. Ancak Kova erkekleri diyete ve bir egzersiz programına başlarlarsa kolayca kilo verirler. Bir kez karar verdiler mi de işi sonuna kadar götürürler. Taze deniz ürünleri, brokkoli, şeker pancarı, havuç, turp, balkabağı, ıspanak, elma, şeftali, limon, portakal, greyfurt, nar ve ananas gibi besinler bir Kova’nın mönüsünde ve diyet tablosunda bulunması gereken besinler arasındadır.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.