Yükselen Burcu Kova Olanlar

0
253
yukselen-burcu-kova-olanlar

Eğer yükselen burcunuz Kova ise uzak görünüşünüze rağmen insanlığa yönelik büyük bir ilginiz ve endişeniz vardır. Kova etkisi nedeniyle kolaylıkla arkadaş edinirsiniz. Yine de bazen kaba ve düşüncesiz olabilirsiniz, elbette egzantrik de…

Bütün bu özelliklerinize rağmen daima popülersinizdir; çünkü insanlar sizdeki yenilikçi Kova beynini severler.

Yükselen Kova’lar eşsiz ve orijinaldir. Bu gerçeği unutmanıza da izin vermezler. Yükselen Kovaların ciddi bir entelektüel potansiyelleri vardır. Gerek bilime, gerekse metafiziğe çok meraklıdırlar ve çabuk öğrenirler. Genellikle insan ırkının ilerlemesini ilgilendiren her türlü konu ilgilerini çeker.
Bir yükselen Kova’yı şoke etmek kolay değildir. Her şeyi biliyormuş gibidirler, en azından size bu izlenimi verirler. Aslında onların sevdiği şey başkalarını şoke etmektir. Ateşli bir doğaları yoktur ama insanlarda merak duygusu uyandırmaktan hoşlanırlar. Provokatif olma eğilimleri vardır.

Yükselen Kova’lar arkadaş canlısı ve eğlencelidirler. İnsanlarla genelde iyi geçinirler. İnsanlara gerekli özgürlük alanını tanıyıp bunu bir kural olarak kabul ederler.

Çocukken bağımsız ve orijinal olarak etiketlendirilmişlerdir. Hayatları boyunca da “farklı” ve “özel” olarak kalırlar. Hep dışardan bakıyormuş gibidirler, gözlem yetenekleri son derecede keskindir. Herhangi bir konuda ya da projede hiç bir araya gelmeyecek tuhaf parçaları birleştirerek meseleye bakar ve bilmecenin parçalarını birleştirirler. Gruplar içinde ekip başı ve lider genelde onlardır.

Yükselen Kova’lar biraz beat kuşağı stilinde giyinme eğilimindedirler. Her zaman yenilik peşinde koştukları için bazen bir konuda ileri derecede sabit fikirlilik yaparak herkesi şaşırtabilirler. Ama sonuç olarak Kova sabit bir burçtur, bunu hatırlamakta yarar var. Bütün yenilikçiliklerine rağmen direttikleri konularda hiçbir esnekliğe sahip olmamaları ve zaman zaman da insanlara kendi fikirlerini empoze etmeye çalışmaları sorun yaratabilir. İnsanlığın geleceğine gözlerini dikmiş olduklarından bazen en yakınlarındakilerin sorunları ve arzularıyla ilgilenmeyi unutabilirler.

Sinema oyuncusu Matt Damon ile Michael J. Fox yükselen Kova’ların iyi birer örneğidir.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.