Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi

0
594
Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi

Yuvarlak Yüz : yuvarlak yüzlülere köşeli güneş gözlükleri yakışan modeller arasındadır. Yuvarlak yüz hattına sahip olan insanlar gözlük seçimi yaparken çok keskin hatlı olmayan dikdörtgen şeklinde gözlük tercihi yapabilirler. Üstten çerçeveli modelleri rahatlıkla seçebilirler. Küçük ve alta doğru geniş güneş gözlüklerini seçmeleri tavsiye edilmez.

 

 

Uzun Yüz : kemikleri olan kısaca uzun yüz şekline sahip olanlar için geniş çerçeveli güneş gözlükler en ideal seçimdir. Bu yüz şekline sahip kişiler gözlük seçerken biraz daha dikkatli olmalıdırlar.Yüz kısmı uzun olduğundan yüze uzunluk katan gözlüklerden daha ziyade yüzü dolgun gösteren yüze hacim katan gözlük şeçmelidirler. Göz çevrenizi hesaba katın ve daha geniş ve uzun modellere yönelin. Dikkat etmeniz gereken tek husus küçük, dar ve yuvarlak çerçevelerden uzak durmak.

 

 

Kalp Yüz : Küçük, yuvarlak çerçeveli güneş gözlükleri en çok yakışan modeller arasındadır. Yüz Hatları kalp şeklinde olan kişiler gözlük seçimi yaparken oval veya çerçevesiz gözlük tiplerinden yana seçim yapabilirler. Yüz yapıları alından çeneye doğru daraldığı için üst bölümleri geniş altlara doğru daralan gözlük seçimi doğru bir karar olacaktır. Çenesi dar yada alnı geçiş olan üçgen yüz şekline sahip olanlara kalın çerçeveli güneş gözlükleri tavsiyeler arasındadır.

 

Oval Yüz : Hemen her modelde güneş gözlüğünü rahatlıkla kullanabilirler. Oval yüz şekline sahip kişilşer gözlük seçimi yaparken diğerleri kadar zorlanmazlar.Bu yüz şeklinne sahip olan kişliler hemen hemen diğer yüz şekillerinin kullandığı tüm gözlükleri kullanabilirler.Gözlük şeçiminde herhangi kısıtlama yoktuır. Dilediği modeli gönlünce kullanırlar. Aşırı geniş çerçeveli modeller haricinde tüm çeşitler oval yüzlülere yakışır.

 

Kare Yüz : Kare yüz şekline sahip olanlara tavsiye edilen güneş gözlüğü oval ve yuvarlak çerçevelerdir. Kare yüz şekline sahip kişilerde çene kemikleri biraz daha belirgindir.Alın yapısı ve çene kemikleri kare şeklini andırdığı için bu ismi almıştır.Kare yüz şekline sahip kişiler gözlük seçimi yaparken yüz hatlarını daha yumuşak göstemek için oval veya yuvarlak hatlı gözlükler tercih edebilirler.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.