Yazarlık

kadinlarnettecom-yazarlik-banner

 

DUYURU: Gündem, Sağlık, Bilim, Teknoloji, Çocuk, Eğitim, Moda, Gezi Seyahat, Yemek, Mekan, Astroloji, Turizm, Sektörel, Sanayi, Ticaret ve Hukuk kategorilerinde yazacak adaylar öncelikli olarak değerlendirmeye alınacaktır.

 

Yazarlık Başvurusu

Görev tanımı: Gündem ve belirlediğimiz kategorilerde fikir ve haber yazıları yazmak.

Aranan nitelikler: Bilgi birikimi, yazı dilinde akıcılık, özgünlük, kritik düşünme ve analiz yeteneği, sorunları irdeleyerek çözüm üretebilme ve çalışma prensiplerimize uyarak özenli yazı teslimi yapmak.

Katılımcı Yazarlık şartı: Ayda en az 1 yazı teslim etmek.

Kadrolu Yazarlık şartı: Ayda en az 12 yazı teslim etmek.

 

Başvuru için gerekli dosyalar:

▪ CV veya Özgeçmiş

▪ Yazar fotoğrafı

▪ Biyografi

▪ İki örnek yazı

 

Önemli bilgi: Aday kabul edilirse örnek yazılar yayına girecektir. Dolayısıyla örnek yazıların 300 kelimeden az olmamak kaydıyla aşağıdaki 2016 – 2017 Yayın Dönemi kategorilerinden birine uygun olması, imla ve noktalama konusunda hatasız olması beklenmektedir. Blog, günce tarzında, belli bir konusu, odağı ve ana fikri olmayan örnek yazıları başvuruda dikkate alamıyoruz. Lütfen başvuru yapmadan önce Çalışma Prensiplerimizi okuyunuz ve buna uygun bir şekilde başvuru yapınız.

 

Başvuru irtibat: Başvurunuzu, yukarıda istenen dosyaları eksiksiz olarak [email protected] adresine iletiniz.

 

Yazarlık Sözleşmesi: Kadınlar Nette’de kabul edilen her yazar, Yazarlık Sözleşmesi’ni okuyup kabul etmiş sayılır. Bu sözleşmeye göre yazarlar, site kullanıcısı olup siteye içerik sağlayan üyelerdir. Herhangi bir ücret ödenmemektedir. Başvuru yapacak yazar adayı, bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılır, sözleşme dışında bir hak iddia edemez..

Taahhüt: Kadınlar Nette’de yazarlık başvurusu yapan her adayın, Kadınlar Nette Yazar Kullanıcı Sözleşmesi, Yayın İlkeleri, Hukuki Şartları, Telif Hakları ve Kopyalama Kuralları ve Çalışma Prensipleri‘ni okuyup anlaması beklenir. Yazarlık başvurusunda bulunan adaylar, tüm bu kural ve koşullara uymayı taahhüt etmiş sayılır.

 

Kadınlar Nette 2018-2019 yayın dönemi kategorileri

 

Moda: Aksesuarlar, Alış Veriş Rehberi, Moda Haberleri, Kadın Modası, İç Giyim, Erkek Modası, Çocuk Modası, Tesettür Modası, Düğün, Çanta Modelleri, Ayakkabı Modelleri, Kırmızı Halı, Örgü Dantel.
Güzellik: Cilt Bakımı, Estetik, Makyaj, Gelin, Saç Bakımı, Vücut Bakımı, Yeni Ürünler.
Sağlığımız: Beslenme, Cinsel Sağlık, Diyet, Fitnes Trend, Hastalıklar, Psikoloji, Sağlık, Şifalı Bitkiler, Kadın Sağlığı, Erkek Sağlığı, Ağız ve Diş Sağlığı, Alternatif Tıp.
Anne Çocuk: Hamilelik, Bebeğe Hazırlık, Bebek Bakımı, Çocuk Gelişimi, Çocuk Hastalıkları, Ergenlik Dönemi, Annenin Not Defteri.
Aşk İlişkiler: Aşk, Kadınlar, Erkekler, Evlilik, Ayrılık Boşanma.
Yaşam: Dekorasyon, Gezi Seyehat, Gündem, Hukuk, Kariyer, Kişisel Gelişim, Teknoloji, Röportaj, Hobi, Evcil Hayvanlar, Astroloji, Oto Moto.
Eğlence: Kitap, Hediye, Sinema, Tiyatro, Kurslar, Mekanlar, Televizyon, Sergi – Müze, Konser – Müzik, Yok Artık.
Mutfak: Ürünler, Yemek Kültürü, Genel Bilgiler, Mekan Rehberi, Yemek Tarifleri.
Video: Tüm Kategori Videoları.

Sosyal Sorumluluk: Kritik, sivil toplum
Sosyal Medya: Trendler, Kritik
Yerel haber ve yazılar
Röportajlar

 

Yazarlık başvurusu yapmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar

▪ Yazarlık pozisyonunda başvuru için gönderilen bilgi ve örnek yazılarda imla ve noktalama hatası bulunan veya eksik dosya gönderenlerin başvuruları dikkate alınmayacaktır.

▪ Başvuru yaparken lütfen hangi kategorilerde yazmak istediğinizi de belirtiniz. Yazarlık yapılacak kategorilerin, yazar adayının aldığı eğitimle doğru orantılı olması beklenmektedir. Birden çok kategoride yazı teslimi yapabilirsiniz.

▪ Başvuru için gönderilecek yazar adayının fotoğrafı, yayınlanacak derecede iyi kalitede olmalıdır. Vesikalık fotoğraf kabul edemiyoruz.

▪ İstediğimiz örnek yazı, yukarıda belirttiğimiz yazı kategorilerine, görev tanımına ve yazarda aradığımız niteliklere uygun olmalıdır. Blog, günlük, günce tarzında belli bir konusu, odağı ve ana fikri olmayan örnek yazıları ve bu nitelikteki başvuruları değerlendirmeye almıyoruz. Başvuran yazar adayının, Kadınlar Nette yayın kalitesine aşina, ilgili ve bilgi sahibi olmasını bekliyoruz.

▪ Başvuru yapmadan önce Çalışma Prensipleri‘ni mutlaka okumanızı rica ediyoruz. Yayın prensiplerimize uygun olarak biyografinizi ve örnek yazınızı beklediğimiz kaliteye uygun hale getirebilirsiniz.

▪ Telefon veya sosyal medya aracılığıyla yazarlık başvurusu kabul etmiyoruz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Yazarlara herhangi bir ücret ödüyor musunuz?

Hayır. Kadınlar Nette’nin yazarları, yasal olarak site kullanıcısı (içerik sağlayıcı) statüsünde değerlendirilmekte olup, maaşlı çalışmamaktadırlar.

Soru: Önceden başka mecralarda yayınlanmış yazılarımın Kadınlar Nette’de yayınlanmasını istiyorum. Bu mümkün mü?

Hayır. Kadınlar Nette’nin özgünlüğünün korunması açısından, önceden başka dijital mecralarda yayınlanmış yazıları kesinlikle yayınlamıyoruz.

Soru: Kadınlar Nette’de yazmak kariyer açısından bana ne gibi fayda sağlar?

Kadınlar Nette, okurlarının güvendiği saygın bir yayın kuruluşudur. Kadınlar Nette aynı zamanda, yazarlığını geliştirmek isteyenler için de bir okul niteliği taşımaktadır. Kariyer olanağı amacıyla Genel Yayın Yönetmeni, Yazı İşleri Müdürü ve Yönetici Editör tarafından referans verilmektedir.