Tıpkı Yay burcunda doğan erkekler gibi bu burcun kadınları da bağımsızlıklarına çok düşkündürler. Kolay kolay evlenmeyi istemezler, kaza eseri erken yaşta evlenirlerse de mutlu olmaları zordur.

Zeki, neşeli ve entelektüel oldukları için evlilik yerine dostluğu tercih ettikleri de olur.

Ayrıca bu burcun kadınları her zaman mantıktan yana olurlar ve bu yüzden kavga, gürültüden hiç hazzetmezler.

Sadece çekici oluşuyla değil, neşesi, şirinliği ve nezaketiyle de toplum içinde aranan bir tiptir yay burcu kadını. Renkli kişiliği ve çok yönlülüğü onun farklı konulara ilgi duymasını sağlar.
Evde oturduğunda bile kendisini oyalayacak tonla şey bulabilir. Dostluğa çok önem verirler. Arkadaşları onların her şeyleridir ve onlar için hiçbir fedakarlıktan kaçınmazlar.

 

Aşk zamanı

Yay kadını her zaman hayatının değişikliklerle, sürprizlerle ve yeni arkadaşlıklarla dolu olmasını ister. Aşk onun için hayatının merkezinde değildir ve bu yönüyle Zodyak’ın öteki kraliçelerinin birçoğundan ayrılır. Kolay dostluk kurabilen, ayaküstü bir ahbaplıkta bile karşısındakine sıcak elektrik göndermeyi başaran bir kadındır o, her an her ortamda farklı insanlarla tanışabilir. Belki doğru erkeği aramakla zaman kaybetmemesinin sebebi de budur, çünkü nasılsa onunla günün birinde karşılaşacağını biliyordur. En hoşlanmadığı erkek tipi kadınını sahiplenmeye ya da ona hükmetmeye çalışanlardır.

Böyle biriyseniz Yay kadınından zaman yitirmeden uzaklasın, çünkü birbirinizi mutlu edemezsiniz. Gençken kelebek gibi çiçekten çiçeğe koşsa da evlendikten sonra eşine son derece bağlı kalacaktır. Çünkü Yay kadınları aşkı değil ama evliliği çok ciddiye alırlar. Ancak gene de uyaralım: Onun hanım hanımcık köşesinde oturup sizi beklemesini ümit etmeyin. Ev işlerinden hoşlanan, dikişle, ütüyle zaman geçirebilecek bir kadın değildir. Evet, sizi çok seviyorsa bunları da yapar ama olabilecek en hızlı biçimde bitirip daha ilgi çekici bulduğu başka uğraşlara koşmayı tercih edecektir.

Aşk onun hayatının merkezinde değildir demiştik. Ama tabii Yay kadını doğru erkeğe rastlayabilirse tutkulu bir âşık haline gelir. Hani çevremizde sıklıkla rastlayıp imrendiğimiz şu “başarıya mahkûm” insanlar vardır ya, işte Yay kadım da onlardan biridir. Bu yüzden âşık olup evlense bile meslek hayatından vazgeçmeyecektir. Bunu talep eden bir erkek hata eder. Tabii bu kadını kaybetmeyi çoktan göze almışsa, o başka!

 

Yay burcu kadınına âşık bir erkek için notlar…

Bu burcun genel olarak iletişimi temsil ettiğini söylemiş miydik? Yay burcundan çok sayıda gazeteci ve haberci çıkmasının sebeplerinden biri de budur zaten. Yay burcu kadınları da belki bu özelliklerinden dolayı hem çok iyi konuşurlar, hem de, evet, çok şanslısınız, çok iyi dinlerler. Ayrıca eleştiriye kapalı oldukları sanılır ama işin aslı hiç de öyle değildir. Eğer uygun bir lisanla ifade edilirse her türlü eleştiriyi kabullenmeye hazırdırlar. Sadece eleştirirken onun duygularını incitmemeye özel bir gayret sarf etmeniz gerekir. Ayrıca kendisi fazla dürüst ve açık sözlü olduğu için kimi zaman karşısındakini kırabilir ve üstelik ne yazık ki bunu fark etmeyebilir. Buna hazırlıklı olun deriz.

Üstelik hatasını kolay kabullenen biri olduğu için de sizin kırgınlığınızı anlayacaktır. Bir de… Sakın ama sakın onun bir aptal sarışın, aptal esmer ya da aptal her neyse olduğunu düşünmeyin. Yay kadınları, minimum eğitim almışlarsa bile sonunda entelektüel tipler olurlar. Üstelik en zorlu entelektüelleri, en kültürlü kişileri bile bu konuda yorabilirler. Hayattaki vazgeçilmez ilkeleri şudur: “Ter akıtmazsan, kazanamazsın.” İyimser ve çalışkandırlar, bir konuda yeterince çaba gösterirlerse başarısız olmaları için hiçbir sebep olmadığını düşünürler.

 

Baştan çıkarmaya dair birkaç not daha…

Yay kadınının karşısında, öyle cicili bicili konuşmalarla, ince zarif kur yapmalarla, kısacası dolaylı yollarla başarılı olamazsınız. Açık sözlü olun, isteğinizi net bir biçimde ifade edin, sonunda bakın bakalım neler olacak… Sportif bir tip olduğunu da belirtelim. Bu yüzden seks onun için romantik bir eylem değil, bir tür oyundur. Onun bu yönünü kışkırtacak biriyseniz başarı şansınız çok yüksek. Şöyle diyelim… Sevişmeden önce yastık savaşı yapabilecek türden enerjik biriyseniz ve yatak odasında espri yapılmaz türünden kurallarınız yoksa, işiniz zor değil.

Ayrıca size birkaç tavsiyede daha bulunalım… Bolluk, neşe ve zenginlik timsali Jüper bu kadının yıldızı. Dolayısıyla o, yemeğe içmeye ve eğlenceye düşkün biri. O yüzden onu bu tür zevklerine hitap ederek de kazanabilirsiniz. Tabii bu kadının ucuz ve bayağı olandan hiç hoşlanmadığını unutmamak şartıyla. Onu en lüks restoranlara götürüp en leziz yemeklerle tanışmasını sağlayabilir ve böylelikle onun için kusursuz bir eğlence kılavuzu olabilirsiniz. Bunun değerini kesinlikle bilecektir.

 

Ne yapmalı?

Eğlenceli, konuşkan, akıllı, sosyal, sportif, doğaya meraklı, felsefeye ilgi duyan, her konuda fikri olan dürüst erkekleri sever.

 

Minik ipucu

İlişkinize biraz romantizm katmak için cep telefonuna veya e-posta adresine “Seninle birlikte olmayı çok istiyorum, keşke şimdi, tam şu an yanımda olsan” yazan mesajlar gönderin.

 

Güzellik ipucu

Siz pratik bir tipsiniz. Ayna karşısında uzun uzun duramazsınız. Bu yüzden size çabuk makyaj önereceğiz. Gündüz için: Açık tonlarda bir farı göz kapağınıza sürün. Daha koyu bir farı da göz çukurunuza uygulayın. İki tonu sınırları belli olmayacak şekilde birbirine yedirin. Gece için: Mat ve açık tonlardaki farı kirpik diplerinizden kaşlarınıza kadar sürün. Göz kapağınızı daha koyu bir renkle gölgelendirin. Kaşlarınızın tam dibine hafifçe çok açık ton far uygulayın. Rimel sürerken: Rimelinizin kalıcı olması için sürmeden önce kirpiklerinizi fırçalayıp bir pamuklu çubuk yardımıyla hafifçe pudralayın. Gün boyu tazeliğini koruduğunu göreceksiniz!

 

Yay kadınına alınacak armağanlar

Eğer ona bir parfüm almayı düşünüyorsanız Unisex olanları tercih etmelisiniz. Çiçekli kokular ya da egzotik baharatları andıran parfümler tamamen yanlış seçim olur. Ayrıca deodorant özelliği taşıyan türden bir parfüm seçmelisiniz, unutmayın ki bu kadın her günün birkaç saatini spor veya yürüyüş yaparak geçiriyor. Kıyafet armağan edecekseniz, yine geçerli bu söylediğimiz. Sakın dantelli, boncuk işlemeli şeyler düşünmeyin. Rahat ama şık ayakkabılar, spor pantolonlar olabilir. Ama tabii seksi şeyleri sevmediği anlamına gelmez bu söylediklerimiz. Rahat etmesini sağlayacak bir mini etek veya sofistike ve sade hatlı bir siyah elbise onun gardırobunun baş köşesinde yer alabilecek türden parçalar olabilir mesela.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.