Jüpiter’in şanslı çocukları Yay’lar sağlık konusunda hiç titizlenmezler.
Onlar sağlıklı olarak doğduklarına ve bunun hep böyle süreceğine inanırlar.

Aşırı hareketli olduklarından kilo almaları zor olsa da hayatın bütün zevklerine bolca düşkünlükleri özellikle onları orta yaşlara doğru bir kilo problemiyle vurur.

Çünkü Jüpiter aynı zamanda genişlemenin de gezegenidir.

Yay kadını:

Özgürlüklerine çok düşkün olduklarından, diyet bile olsa hiçbir sıkı kurala gelemezler. Bu nedenle yapacakları diyetlerin onlara tam bir özgürlük alanı sağlaması şarttır. Çok yönlü doğaları ve birkaç işi aynı anda yapma arzulan çoğunlukla her şeyin birbirine karışarak bir çorba haline gelmesine neden olur. Diyete, egzersize ve yeni bir şeye aynı anda başlarlar. Çabuk kilo vermelerine rağmen özellikle kalça bölgelerinde biriken yağlardan kilo kaybetmeleri zordur. Çünkü Yay burcu bu bölgeyi yönetir. Çabuk kilo kaybetmek isteyen Yay insanları kalori hesabı yapamayacak kadar ayrıntılardan sıkılırlar. Tek dertleri bir an önce kilo vermektir. Özellikle karaciğerlerine zarar veren alkolden kaçınmaları şarttır. Yine de yeni bir diyete ve egzersize şevkle başlarlar ve genellikle de başladıkları şeyleri bitirmek isterler.

 

Yay erkeği:

Çok sabırsız olduklarından ve özgürlüklerine fazlasıyla düşkün olduklarından diyetlerin sınırlamaları hayli sıkıcı gelir onlara. Kırmızı etten, şekerden ve alkolden uzak durmaları zordur ama gereklidir. Yay erkeği risk almayı sever bazen sağlığı üzerine de risk alır. Yine de diyete şevkle başlar. Diyeti ona meydan okuyan bir güç olarak görür. İyimser doğası her zaman olduğu gibi diyet yaparken de yardımına koşar. Başladığı işleri muhakkak sonlandırma arzusu diyet yaparken en büyük yardımcısıdır. Yay burcu kalçalar, baldırlar ve karaciğeri yönetir. Bol meyve ve sebze, özellikle çiğ olanları tercihiniz olmalıdır. Yeşil biber, patates, incir, kuru erik, çilek, elma, armut, ve taneli tahılları tüketmek Yay burcu insanlarına hem sağlıklarını korumada hem de diyetlerini sürdürmede yardımcı olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.