Yan karın yağları, düşük bel pantolonların hayatımıza girdiği zamanda beri en büyük sorunlarımızdan biri. Özellikle göbek bölgesiyle birleştiğinde simit haline gelen yağlarımızdan kurtulmalıyız!

Yan karın yağlarını eriten 3 ev egzersizi ile hem uzun saatler uğraşmanıza gerek kalmayacak hem de ve ortamında dilediğiniz zaman bu hareketleri uygulayabileceksiniz.

 

Yan karın yağları, giyinirken, hareket ederken bir çok zaman bizi zorlayabilir. Özellikle kıyafet üstünden belli olur hale geldiği zaman emin olun yan yağları gizlemek belki de en zor durum haline geliyor.

Havalar ısınmış ve ince kıyafetler sonunda gün yüzüne çıktığı için biz de ede uygulayabileceğiniz yan yağlarınızı eritebileceğiniz hareketleri sizin için derledik.

 

Yan karın yağlarını eriten egzersizlere başlamadan önce vücudunuzu biraz ısıtmalısınız. Bunun içinde yerinizde sayarak hızlı adımlarla yürüyebilirsiniz.

Bu hareketi yaparken dizlerinizi kendinize doğru iyice çekerseniz, yanlarınız ve karnınızda çalışmak için yeterince ısınmış olur.

Yaklaşık 1 dakika boyunca bu hareketi yapın ve arından yan karın yaslarını eriten egzersizlerin ilkiyle başlayabilirsiniz.

yan_yaglari_eriten_egzersiz-2

 

Yere uzanın ve görseldeki poziyonu alın. Yan durun, üstteki dizinizi biraz öne çıkarın. Ardından yanlarınıza doğru mekik çekin. Bu hareketi yaparken yavaş hareket edin ve her hareket arasında nefes almayı unutmayın.

Hızlı ve kendinizi zorlayarak hareket etmemeye çalışın. Yan mekik çekerken boynunuzu da zorlamayın.

Eğer boynunuzda rahatsızlık hissederseniz, üst bedeniniz görseldeki gibi yukarı doğru değil karşıya doğru bakabilir ve tamamen yana doğru mekik çekebilirsiniz.

yan_yaglari_eriten_egzersiz-3

 

Yan karın yağlarını eriten bir diğer hareket, son zamanların en trend çalışmalarından biri olan şınav pozisyonundaki harekettir. Bu hareketi yaparken tabanı temiz bir spor ayakkabı giyersenz hareketi daha kolay uygulayabilirsiniz.

Yüzünüz yere gelecek ve iki ayağınızın parmak uçları da yere basacak şekilde görseldeki poziyonu alın.

Ardından Sağ bacağınızı dizinizden yana doğru kırın ve üst bedeninize doğru çekebildiğiniz kadar çekin.

Bu hareketi yaparken kollarınızı ve belinizi çok zorlamamalısınız. Beliniz sabit ve sırtınız dik olmalı. Sağ bacağınızla yapacağınız hareketi tamamladığınızda sol bacağınızla da aynı hareketi tekrarlayabilirsiniz.

 

yan_yaglari_eriten_egzersiz-1

Yere yan olarak yatın. Görseldeki gibi, başınızı elinizle destekleyebilirsiniz.

Ardından üst bacağınızı biraz geriye doğru alarak yukarı doğru kaldırın.

Yan yağlarınız ne kadar çoksa, bacağınızı yukarı doğru kaldırmanız o kadar zorlayacaktır sizi. Bu hareketi 8 kez iki taraf için de tekrarlayın.

 

Size önerdiğimiz yan karın yağlarını yakan egzersizleri düzenli uyguladığınızda çok hızlı bir şekilde etkisini göreceksiniz.

Fakat hiçbir zaman egzersiz ya da beslenme tek başına etkili değildir. İkisi de birlikte kullanılmalıdır. Bu yüzden siz de bu egzersizlerin sonuç vermesi için kendinize 21 gün verin.

Bu süreçte, daha çok su tüketmeye ve yağlı yiyeceklerden uzak durmaya çalışın. Sonucun sizi şaşırtacağına eminiz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.