Yağ Yakan Besinler

0
354
Yağ Yakan Besinler

yag-yakan-besinler-kivi

Kivi :

Kivi, portakal ve limona göre 2 kat daha fazla C vitamini içermektedir. C vitamini vücutta yağ yakma metabolizmasına etki eden karnitin sentezine yardım eder. Yapılan araştırmalar egzersiz öncesinde yeterli miktarda C vitamini alan kişilerin daha fazla yağ yakabildiklerini gösteriyor. Günde sadece bir kivi yemek günlük C vitamini ihtiyacını fazlasıyla karşılar. Bunların yanı sıra lif içeriği oldukça yüksek olan kivi tok kalmanızı sağlarken yüksek potasyum içeriği ile spor sonrası kas ağrıları için de birebirdir.

 

yag-yakan-besinler-salatalik

Salatalık :

Su oranı iyi ve düşük kalorili bazı besinler ara öğünler için çok iyi bir tercih olabilir.

Salatalık %95 su içeriğiyle midede doygunluk sağlar ve öğünde alacağınız kalorinin düşmesine neden olur.

Kilo kontrolü için hazırlanan diyetlerde sınırsız tüketime sahiptir.

Acıktığınızda salatalık iyi bir seçenek olacaktır. Lif içeriğinin azalmaması için kabuklu tüketimi tercih edilmelidir.

 

yag-yakan-besinler-yogurt

Yoğurt :

Yoğurt, göbek yağlarını eritmekte 10 kaplan gücündedir. Fakat önemli olan yağ yakarken kas kitlesini de korumak olduğundan yoğurt yüksek kalsiyum içeriği ile hücrede yağ yakma metabolizmasını arttırırken yüksek protein içeriğiyle ise kas kitlemizi korur. Yapılan çalışmalarda her gün yoğurt tüketen bireylerin tüketmeyenlere göre daha fazla kilo verdikleri ve bel çevresindeki yağların daha fazla azaldığı görüldü. Aynı zamanda yoğurt yağ yakma metabolizmasında etkili olan Konjuge Linoleik asit içerir. (CLA). Konjuge Linoleik asit süt yağında bulunur. Hem kaloriyi düşürüp kilo kontrolü sağlamak için hem de yağ yakmada oldukça etkili bu yağ asitinden faydalanabilmek için yarım yağlı yoğurt tüketilebilir.

 

yag-yakan-besinler-enginar

Enginar :

Karaciğer dostu olarak tanınan enginar, magnezyum, potasyum ve lif deposu.

İçeriğindeki yüksek magnezyumla yağ yakımını hızlandırırken yüksek potasyum içeriği ile vücudumuzun sıvı dengesini sağlar.

Yüksek lif içeriğiyle ise tok tutar.

Çiğ veya haşlanmış olarak salatalarınıza ilave edebilir veya ara öğünlerinizde yoğurdunuzun içerisine rendeleyerek yağ yakma metabolizmanızı tetikleyebilirsiniz.

 

yag-yakan-besinler-ahududu

Ahududu :

Yüksek antioksidan içeriğiyle yaz aylarının detoks meyvesi ahududu son zamanlarda yağ yakıcı meyve olarak da yükselişe geçti.

Ahududu, yüksek llif içeriğiyle tokluk duygusu yaratırken aynı zamanda bağırsaklardaki fazla yağı bağlayarak dışkıyla atılmasını ve alınan kalorinin düşmesini sağlıyor.

Bunların yanı sıra C vitamini ve potasyum içeriği oldukça yüksek.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.