• Temizliğe başlamadan bir gece önce büyük, yeşil bir salata yiyin ve bitkisel, müshil bir çay için. Detoks programınızın erken dönemlerinde, vücudunuzu toksin içeren, sindirilmemiş gıdalardan temizlemeniz önemlidir. Bu, kanınızı temizlemeyi daha etkili bir hale getirecektir.

 

  • Kahvaltınızdan yarım saat önce 250- 300 ml kadar saf amerikan üzümü suyu için. Amerikan üzümü güçlü, doğal bir antioksidandır ve böbrek sağlığı ile kan dolaşımını destekler. Eğer saf amerikan üzümü suyu size çok sert gelirse içine bir dilim limon ekleyebilirsiniz. Amerikan üzümü suyunuzla birlikte 300 mg C Vitamini alın. C Vitamini kanınıza fayda sağlayacak hücre gelişimine destek olur.

 

  • Kahvaltınızla birlikte 300 ml’lik bir bardak havuç suyu için. Havuç, kan oksijeninin tükenmesine sebep olacak toksinlere karşı koruyucu olan A Vitamininin vücutta bolca bulunmasını sağlayan beta karoten bakımından zengindir.

 

  • Kahvaltı ve öğle yemeği arasında 350 ml’lik bir bardak potasyum suyu için. Potasyum suyu 2 büyük havuç, 2 kereviz sapı, 2 turp, 1 avuç ıspanak ve 1 avuç maydanozun suyu sıkılarak kolayca elde edilebilir.

 

  • Öğlen yemeğinizin yanında 250- 300 ml’lik bir bardak yüksek besinli içecek için. Yüksek besinli içecekler spirulina, manganez ve potasyum gibi mikro besinler açısından zengindir. Bunların hepsi kan sağlığınızı en iyi halde tutmak için gereklidir.

 

  • Akşam yemeğinizle birlikte 250- 300 ml’lik bir bardak sebze suyu için. Tat katmak için içine 30 gr kadar havuç ve yarım elmanın suyunu sıkın. Bu karışım beta karoten açısından zengindir ve kan temizliğiniz süresince toksinlere dönüşebilecek bolca atığı taşımamanız adına sizi düzene sokacaktır. Sebze suyunuza onlarla beraber 2 diş sarımsak da doğrayıp ekleyin.

 

  • Uyumadan önce 1 bardak kafeinsiz papatya çayı için. Papatyanın, kanınız temizleyici gıdaları emerken rahatlamanızı ve iyi uyumanızı sağlayacak doğal bir yatıştırıcı etkisi vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.