Sonbaharda Tatil Olurmu

0
306
Sonbaharda Tatil Olurmu

Yaz tatilini yapamayanlardanmısınız?

O halde vereceğimiz tavsiye adresler ile kendinizi sonbahar tatiline hazırlama vaktiniz demektir.

 

ABANT: Sonbahar tatilleri için oldukça fazla tercih edilen, yeşille mavinin birleştiği Abant kafa dinlemeniz ve rahatlamanız için adeta biçilmiş kaftan. Bu eşşiz doğa içinde saatlerce dolaşabilir veya sevdiklerinizle başka aktiviteler yapabilirsiniz.

AĞVA: İstanbul’a çok yakın olması nedeniyle çok güzel bir alternatif olan Ağva bisiklet tutkunlarınn vazgeçilmezi. Hemen patronunuzdan izin isteyin ve soluğu Ağva’da alın. Hem şehir hayatından uzaklaşmış hem de tatil yapmış olursunuz.

BOZCAADA: Sonbaharda insan kalabalığının minimum düzeye indiği, oldukça sakin bir yer alan Bozcaada, yapacağınız tatil için oldukça uygun bir yer.  Birbirinden güzel taştan sokakları, küçük kafeleri ve eşsiz doğasıyla Bozcaada sonbahar tatilinizi geçirmeniz için sizleri bekliyor.

KAPADOKYA: Sonbaharda eşinizle veya sevgilizle yapacağınız romantik tatil için oldukça ideal bir yer. Kapodokya’yı keşfetmenin en güzel yolu balon turu atmak ve bu harika manzaranın kuşbakışı keyfini çıkarmak.

KAZ DAĞLARI: Kaz dağlarıda sonbaharın en gözde mekanlarından biri. Kaz dağlarının, muhteşem doğası ve oksijen dolu temiz havası sizleri bekliyor.

YEDİGÖLLER: Sonbaharın tüm renklerini burada bulmak mümkün! Doğaseverlerin sık sık ziyaret ettiği, Yedigöller Trekking için oldukça uygun bir yer. Yeşilin, sarının ve kırmızının her tonunu sonbaharda görmek istiyorsanız buraya mutlaka uğrayın.

MARDİN: Kendine özgü evleri, dar sokakları ve mutfak kültürü ile keşfedilmeyi bekleyen Mardin, sizin için iyi bir alternatif tatil mekanı olabilir. Yemekleri, tarihi yapıları ve insanlarıyla tanıştığınızda bu kültürden bugüne dek habersiz olduğunuz için kendinize kızacaksınız.

SAFRANBOLU: Tatil yaparken tarihi bir dokuyla başbaşa olmak istiyorsanız Safranbolu sizin için oldukça ideal. Köy kahvaltısı, ahşap evler, tarih kokusu… Bu şirin ilçeye bayılacaksınız.

TRABZON: Sonbahar tatili için en güzel seçeneklerden biri de hi kuşkusuz Karadeniz bölgesi ve Trabzon. Muhteşem doğasının yanında Sümela Manastırı gibi tarihi tarihi mekanlara da gitmeyi unutmayın.

TRİLYE: Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı küçük sahil kasabası Trilye’ye ziyaret için sonbahar doğru mevsim. Trilye’nin dünyaca ünlü zeytininden almadan buradan dönmeyin.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.