Moda sadece kıyafet, elbise ve ayakkabılarla alakalı bir terim değildir. Aynı zamanda makyaj ve saç modası da vardır. Çılgın trendler, muhteşem moda stiller mevcut.

Son zamanların merakla beklenen moda konusu ise 2015-2016 Sonbahar ve Kış makyaj moda stil trendleri.

Rujundan tutun göz farına, eyelinerların sürülme şekillerine kadar moda ile ilgili birçok yeni bilgi mevcut.

 

1- Makyajınız Doğal Görünsün

sonbahar-ve-kis-makyaj-modasi-2

Bu yıl doğal makyaj modaydı. Abartıdan kaçınılan bu makyaj türünde ten renginize benzer renkler kullanmalısınız. Allık ve rujları sadece ışıltı katmak için kullanın. Makyajınızda yalnızca bir noktanızı öne çıkarın.

2- Moda Stil Twiggy Kirpikler

sonbahar-ve-kis-makyaj-modasi-3

Kirpiklerinizin dolgun ve uzun olması gözlerinizi daha güzel gösterir. Bu aslında bilinen bir şeydir. Modacılar da 2015 ve 2016 yılının moda stil makyaj trendi olarak Twiggy kirpikler diye tabir edilen bu stili seçtiler. Takma kirpik kullanmayın, bunun yerine rimeli bol sürüp kirpikleri ön plana çıkarın.

3- Dumanlı Göz Makyajı

sonbahar-ve-kis-makyaj-modasi-4

Ne kadar doğal makyaj moda desek de buna karşı olan modacılar da var. Bu tarzda ise biraz aşırılığa kaçma var. Dumanlı göz makyajı bu kış makyaj stili olarak kullanılabilir.

4- Moda Stil: Kırmızı Ruj

sonbahar-ve-kis-makyaj-modasi-5

Şunu söylemek gerekir ki kırmızı rujun modası asla ve asla geçmez. Ek olarak sizlere şu bilgiyi vermek istiyorum bu yıl koyu tonlu kırmızılar çok popüler olacak.

5- Moda Stil: Koyu Renkli Ruj

sonbahar-ve-kis-makyaj-modasi-6

Yalnız kırmızı için geçerli doğul bu koyu ton muhabbeti. Bu yıl sonbahar ve kış aylarında bütün koyu renkler trend.Özellikle gece gezmeleri ya da özel bir yer için kullanmayı düşünebilirsiniz.

6- Moda Stil: Nude Ruj

sonbahar-ve-kis-makyaj-modasi-7

Az önce söylediğimiz gibi her modacının bir karşıtı modacı vardır. Bu yüzden 2 farklı renk veya stil moda trend olabilir. Doğallığı daha çok sevenler için bu tarz bir ruj kullanılabilir.

7- Moda Stil: Gri Göz Farı

sonbahar-ve-kis-makyaj-modasi-9

Bu kış için bir de gri tonlarını kullanmayı ihmal etmeyin. Gri bu sene rujlarda bile kullanılabilir bir hale gelebilir.

8- Gözlerinizin Altına Kalem Sürün

sonbahar-ve-kis-makyaj-modasi-10

Aslında göz altı demek yerine göz içlerine demek daha doğru olur. Kalem çekin ya da eyeliner sürün. Gözleriniz ufak gözükse bile bu senenin moda stili olduğunu unutmayın.

9- Moda Stil: Kuyruklu Eyeliner

sonbahar-ve-kis-makyaj-modasi-11

Bu senenin en ilginç modalarından birisi de bu. Doğal makyajınıza ek olarak bunu yaptığınızda gerçekten sıradışı görüneceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.