selulitleri-yok-eden-3-egzersiz-hareketi-bacaklar-acik-comelme

Bacaklar açık çömelme (Plie squat) : Pek çok kas grubunu aynı anda çalıştıran çömelme hareketi, selüliti yok ediyor. Bu hareketi için ilk olarak ayakta dik bir pozisyon alın ve bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Bacaklarınızı açarken ayak parmaklarınız dışarıya doğru bakmalı. Ellerinizi göğsünüzün önünde birleştirin, belinizi ve sırtınızı dik tuttarak dizlerine doğru çömelin. Tekrar ayağa kalkarken kalçalarınızı sıkmayı unutmayın.

 

 

 

selulitleri-yok-eden-3-egzersiz-hareketi-kopru-hareketi

Köprü hareketi (Booty bridge) : Kalçaları sıkılaştıran köprü hareketi için ilk olarak ayak tabanlarınız yere yapışık şekilde sırt üstü uzanın . Ellerinizi avuçlarınız yere değecek şekilde vücudunuzun iki yanına yerleştirin. Ayaklarınızdan güç alarak omuzlarınızı yerden kaldırmadan poponuzu havaya kaldırın. Poponuzu havaya kaldırırken hafifçe sıkın. Hareketi seri bir şekilde tekrarlayın

 

 

 

selulitleri-yok-eden-3-egzersiz-hareketi-dag-tirmanisi

Dağ tırmanışı (Mountain hiker) : Vücuttaki pek çok kas grubunu aynı anda çalıştıran bu egzersiz, selülite savaç açıyor. Bu hareketi uygulamak için şınav pozisyonu alın. Karnınızı sıkarak önce sağ dizinizi olduğunuz yerde göğsünüze çekin ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol dizinizle de yapın ve 1 dakika boyunca olduğunuz yerde sıçramaya devam edin.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.