Bayanların korkulu rüyası selülit iyi bir vücut bakımı ve doğru beslenme koşulları olmadığı takdirde kaçınılmaz son olarak karşımıza çıkar. Özellikle bacak ve basen bölgesinde, karın bölgesinde ve kol altlarında görülen selülit’in nedenleri arasında yoğun kafein tüketimi ve düzensiz beslenme yer alır. Bunun yanında hareketsizlik, alkol ve sigara kullanımı, stresli bir yaşam ve uykusuzluk gibi sebepler de uzun vadede, cilt bağ dokusunun zayıflamasına neden olarak selülite yol açar.

 

Kadınlar Nette olarak Selüliti önlemenin yollarından bahsedeceğimiz bu yazımızda, selülit’siz bir bedene nasıl kavuşacağınız hakkında faydalı tavsiyeler edineceksiniz.

 

MASAJ VE KESE UYGULAMASI

selulit-olusumu-onleme-yollari-masaj-kese

Selüliti hem engellemenin hem de gidermenin yollarından bir tanesi, deri altında kan dolaşımını artırarak bağ dokunun aktif bir şekilde beslenmesini sağlamaktır. Bunun için tercih edilebilecek en güzel yöntem masaj ve bunun yanında kese uygulamasıdır. Kese geleneksel bir bakım ve peeling yöntemi olarak, deri altında kan dolaşımını artırma açısından son derece etkilidir. Düzenli aralıklarla yapılan kese, mevcut selülit’lerinizden kurtulmanızı sağlar. Her keseden sonra vücudunuzu nemlendirmeniz şarttır. Nemlendirici olarak, çeşitli bakım yağlarını ve organik vücut losyonlarını kullanabilirsiniz.

 

SELÜLiTLERE PORTAKAL MUCiZESi

selulit-olusumu-onleme-yollari-portakal-mucizesi

Masaj uygulamasının selülite iyi gelen yağlar ile yapılması tavsiye edilir. Bu konuda olumlu etkisi bilinen yağlardan bir tanesi de portakal yağıdır. Portakalın, selülitli kısımları düzgünleştirme konusunda etkisi büyüktür. Portakal kabuğunda bol miktarda mevcut olan esansın yoğunlaştırılması ile elde edilen doğal portakal yağını masaj ile cildinize uygulayabilirsiniz. Ancak masaj yönteminizin nitelikli ve kaliteli olmasına, kan dolaşımını maksimum seviyede artırmasına dikkat etmeniz tavsiye edilir.

SAĞLIKLI BIR BESLENME PROGRAMI

Selülitten kurtulmanın yolları arasında, tuz, şeker ve hamur işinden uzak durmakta yer alır. Bu besinler, karmaşık yapıdaki karbonhidratların vücudunuzda sindirimi zor olan yağlar olarak depolanmasına sebep olurlar. Elbette yağların ilk depolandığı bölge cilt altı dokunuzdur ve uzun vadede birikimle cilt altı dokunuzda homojen olmayan yağ dağılımı görülür. Bunu engellemek için ise metabolizmanıza uygun sağlıklı bir diyet programına sahip olmanız gerekir.

SELÜLiT’LERDEN EGZERSiZ İLE KURTULUN

selulit-olusumu-onleme-yollari-egzersiz

Egzersiz selülitin en büyük düşmanıdır. Günlük olarak yapılacak kardio egzersiz, selülitli dokuların kısa sürede eritilmesine ve cilt dokunuzun da sıkılaşmasına neden olacaktır. Egzersiz, sağlıklı bir beslenme programı ve doğanın mucizesi bakım yağları ile selülitlerinizden kısa bir süre içinde kurtulabilirsiniz..

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.