Sarıyer Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün 40 branşta açacağı kurslar için 2015-2016 yılı kayıtları başlıyor.

 

Sarıyer Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün, Sarıyer Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte el sanatlarından, görsel sanatlar ve dansa, müzikten okuma yazma kursuna kadar 40 branşta açacağı kurslar için 2015-2016 yılı kayıtları başlıyor.

 

Özellikle kadınlar ve çocuklara yönelik hazırlanan kurslar, konusunda uzman öğretmenler tarafından ücretsiz olarak verilirken, yaratıcılığı geliştirmeye odaklı olan kurslardan son beş yıl içinde 7 bin 815 öğrenci mezun oldu.

Ekim ayının ilk haftası açılacak olan kurslara başvurmak isteyen öğrenci adayları, Sarıyer merkezinde bulunan Sarıyer Belediye Kültür Merkezi’nde, Kireçburnu, Kazım Karabekir Paşa, Bahçeköy, Rumelihisarı, Rumeli Kavağı, PTT Evleri mahallelerinde bulunan semt evlerinde ve mahalle muhtarlıklarında kayıt yaptırabilecekler.

Kontenjanlarla sınırlı olduğu belirtilen ve 9 yaş ve üzerinde her yaşta vatandaşın katılabileceği kurslara son kayıt tarihinin 2 Ekim olduğu belirtildi.

Dantel angels, quiling, Antep ve Maraş işi, ahşap rölyefi, seramik gibi el sanatları kurslarına kadınlar yoğun ilgi gösterirken, aldıkları eğitim sonrasında ortaya çıkarttıkları eserleri satarak ev ekonomilerine katkı sağlayabiliyorlar.
Müzik ve görsel sanatlara merakı olan öğrenciler ise kariyerlerine aldıkları eğitimlerle yön verirlerken, açılan okuma yazma kursları ise çeşitli nedenlerle okuyamayan vatandaşlar için yeni bir umut kapısı oluyor.

Önceki İçerikHobbit köyüne turist akını
Sonraki İçerikİstanbulluya bayram müjdesi
Geçmiş, Şimdi, Gelecek, Her şey birbiriyle bağlantılıdır. Hayatımızın Kıymetini Bilelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.