Sarımsak güçlü, geniş spektrumlu ve bitkisel bir antibiyotiktir. Hem harici kullanıldığında hem de tüketildiğinde birçok bakteriyi öldürdüğü kanıtlanmıştır. Sarımsak bu güçlü antibiyotik etkisini ona aynı zamanda keskin kokusunu da veren uçucu bir yağ olan alisinden alır.

 

  • Soyulmuş bir diş çiğ sarımsağı çiğneyin. Alisin dilinizden emilerek direkt olarak vücudunuza karışır. Eğer tadı hoşunuza gitmiyorsa küçük parçalar halinde doğrayıp hap gibi yutun. Bir günde 3 – 5 diş tüketin.

 

  • Antibiyotik öksürük şurubu olarak sarımsaklı bal kullanın. Diş sarımsağı soyun ve ezin. Ezilmiş sarımsağı 1 yemek kaşığı bal ile karıştırın. Günde 3 kere, her seferinde bir yemek kaşığı kadar tüketin. Sarımsaklı bal aynı zamanda boğaz ağrısına da iyi gelir.

 

  • Antibiyotik kulak damlası olarak sarımsaklı yağ kullanın. Beş diş sarımsağı ezin. Ezdiğiniz sarımsağı bir kavanoza koyun ve kavanozun dörtte birine sızma zeytinyağı doldurun. Oda sıcaklığında 3 – 5 gün bekletin. Süzdükten sonra sarımsaklı yağı buzdolabında 6 ay saklayabilirsiniz. Enfeksiyonlu kulağınıza 2 – 3 damla damlatın ve bir pamuk yardımıyla bastırmadan ovalayın. Bunu günde 3 kere 4 gün boyunca yapın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.