Saçlarınızın Hızlı Uzamasını Sağlayın

0
387
Saçlarınızın Hızlı Uzamasını Sağlayın

Bob saç kesimi modası büyük bir hızla geldi ve herkese saçlarını kestirtti!

Siz de baharın gelişiyle birlikte romantik saç örgülerini ve su dalgalarını özlediyseniz, bu ipuçlarıyla saçlarınızın daha kolay ve çabuk uzamasını sağlayabilirsiniz.

 

KadinlarNette.com’dan; saçların hızlı uzamasını sağlayan ipuçları:

 

Saçlarınızı içeriden besleyin
Yalnızca saç için değil, tüm vücudun sağlıklı olması ve ilerleyebilmesi için en gerekli çözüm beslenme elbette. Balık yağı ve B vitamininin saç uzamasını tetiklediğini mutlaka duymuşsunuzdur. Ancak, saçlarınıza iyi gelecek vitaminler bunlarla sınırlı değil. Besleyici yağlarla karıştırabileceğiniz E vitamini kapsülleri de oldukça yararlı olacaktır. Ayrıca demir ve avokado gibi meyvelerde bulunan yararlı yağ asitleri, saç uzamasını körükleyecektir.

 

Saç derinizi düzenli olarak havalandırın
Saç köklerini uyarma, uzama için hayati bir önem taşıyor. Bunun için saç derinizi düzenli olarak havalandırmalı ve kan dolaşımını hızlandırmak için fırçalamalısınız. Her gün saç derinizi fırçalayabilir ya da iki haftada bir sirkeli suyla durulama yapabilirsiniz. İki türlü de, kafa deriniz hava alacak ve tıkanmış gözenekler açılacaktır. Böylece, kan dolaşımı hızlanacak ve saçlarınız daha hızlı uzayacaktır.

 

Saç bakımınızı ihmal etmeyin
Uzama söz konusu olunca, genellikle saç köklerine odaklanarak saç uçları ihmal edilir. Buna dikkat ederek saç uçlarınızı küçük küçük miktarlarda kestirmeyi unutmamalı, besleyici krem ve yağlardan düzenli olarak destek alın. Ayrıca ısıyla şekillendirme yapıyorsanız, ısıdan koruyan ürünler kullanmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.