Rimel Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

0
373
rimel-temizligi-nasil-yapilmalidir

Kadınların vazgeçilmezi olan makyaj aynı zamanda kadının simgesel gücüdürde.

Kadınlarda gözler makyaj yaparken en çok özen gösterdikleri bir süreçtir.

Makyaj tamamlayıcısı olan ürünlerden rimeli doğru kullanmak çok önemlidir. Çekici ve güzel bir yüz için gözlere yapılan makyaj hem makyajı tamamlamada hemde gözlerin güzel görünümü için kirpiklerin görünümünü tamamlamaktadır. Aynı zamanda yapılan makyaj sonrasında gün sonunda bu makyajı doğru bir yöntemle çıkarmak gereklidir.

 

Rimel Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Kirpiklerin dolgun görünmesi ve belirginleşmesini sağlayan rimel hanımların göz makyajı esnasında kullanılan vaz geçilmez ürünlerden başında yer almaktadır. Bu nedenle güzel ve çekici gözler için kullanılan rimeli yanlış metotlarla temizlemeye çalışırsanız, hem göz çevrenize hemde kirpiklerinize zarar verme olasılığı oldukça fazladır.

 

Makyajı temizlemeden yüzünüzü yıkamayın

Gün sonunda makyaj esnasında yüzünüze kullanmış olduğunuz makyaj malzemelerinin muhakkak temizliği yapılmalıdır. Temizlik için makyaj temizleme tonikleri gibi ürünler kullanılabilir. Aynı zamanda makyaj malzemelerinin temizlenmeden bırakıldığında ise sağlığınızı olumsuz şekilde etkilenirler.

Uygulanan rimel sağlıklı temizlenmediği taktirde kirpikleriniz zayıflayıp dökülme yaşanması içten bile değil. Makyajın temizliğinde göz makyajı ve rimel temizliği makyaj temizliğinin en önemli adımlarından biridir. Özellikle rimeli temizlemeden yüzünüzü yıkama durumunda yüzünüzün diğer bölgelerinede kolaylıkla bulaşır.

 

Rimeli en kolay temizlemenin yolları

Rimel temizliğinde dikkat etmeniz gereken bir durum ise, kullanılan ürünlerin kaliteli ve sağlığınızı tehlikeye atmayan ürünler olmalıdır. Kalitesiz ürünler kullanarak sağlığınızı riske atmış olabilirsiniz. Rimel temizliğinde makyaj temizleme kremlerinden destek alabilirsiniz, bir miktar pamuğa yeterli miktarda göz makyajı temizleme ürününüzden dökerek göz çevresini yavaşça silerek temizleyin.

Pratik olması açısından göz kreminiz ilede rimeli temizleyebilir ve aynı şekilde göz çevrenizede krem uygulamış olursunuz.

Rimel temizliğinde bir diğer yöntem ise bitkisel ürünlerdir.

Makyaj pamuğunu bir miktar ıslatarak üzerine zeytinyağı veya badem yağı dökerek bu pamukla gözlerinizin etrafını dikkatlice silebilirsiniz. Zeytinyağı ve badem yağı aynı zamanda E Vitamini içerdiğinden hem kirpiklerinizi besleyecek hemde göz makyajınızın kolaylıkla temizlendiğini görebileceksiniz.

Genel anlamda temizliğinizi bittirdiğinizi düşündüğünüz zamanlar bazen bazı kalıntılar kaldığını görebilirsiniz, bunun içinde kulak pamuğu kullanabilirsiniz, gözünüze kaçırmamak kaydı ile kulak pamuğuna dökebileceğiniz doğal yağlar veya temizleyici ürünler ile ince dokunuşlar gerçekleştirerek kalan makyajı tamamen temizlemiş olursunuz.

Yüz yıkama jeli veya sabun kullanarak rimeli temizlemek oldukça güçtür. Hatta bu tür ürünlerle uğraşırken defalarca yüzünüze temas edebilecek jel veya sabun tahrişe sebep olabilir.

 

Suya Dayanıklı Rimelin Çıkarılışı

Suya dayanıklı rimellerinde tahrişe sebep olmadan temizlemenim kolay yöntemleri mevcut.

 

1: Göz Makyajı Temizleyicileri

Ufak bir parça yardımıyla göz makyajı çıkarıcı üründen bir miktar alın, gözünüzü kapataraktan göz kapağınızın üstünden bir kaç saniye kadar kirpiklerinizin üstüne pamuğu bekleterek dikkatlice temizleyebilirsiniz.

 

2: Misel Suyu

Bir miktar pamuk üzerine misel suyu damlatın, gözünüzü kapatarak kirpiklerinizin üstüne pamuğu 10 15 saniye kadar bekleterek kirpik uçlarına doğru hafifçe silin, bu işlemi rimel tamamen temizlenene kadar uygulayabilirsiniz.

 

3: Zeytinyağı, Badem Yağı veya Hindistan Cevizi Yağı

Suya dayanıklı rimeli gözünüzden temizlemenin en doğal yöntemlerinden biride zeytinyağı, badem yağı veya hindistan cevizi yağı kullanmaktır.

Bir miktar pamuk parçasına kullanmak istediğiniz doğal yağdan bir miktar dökün ve kirpiklerinizi hafifçe masaj uygulaması yapar gibi nazikçe temizleyebilirsiniz.

 

4: Bebek Şampuanları

Bebek şampuanlarını göz makyajı ve rimel temizliği için kullanabilirsiniz. Bir miktar nemlendirdiğiniz pamuk üzerine az miktarda bebe şampuanını dökerek kirpiklerinizdeki rimeli temizlemek için kullanabilirsiniz. Her ne kadar bebek şampuanları rimel temizliğinde kullanılsada ve zararsız görünsede bu işlemi alışkanlık haline getirmeyiniz, Sürekli kullanımlarda gözlerinizde ve cildinizde tahrişe sebep olabilir.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.