Bu burçta doğan erkek, her şeyden önce hırslıdır. Çok genç yaşlardayken bile yükselmeyi, başarıya ulaşmayı hayal eder. Arzularını gerçekleştirebilecek güç de onda doğuştan vardır zaten. Zeki, çalışkan, güçlü, azimli ve dikkatlidir. Paraya önem verir, çünkü başarıya giden merdivenli uzun yolu ancak paranın kısaltabileceğim bilir.

Ancak dedik ya bu burcun insanları tuhaf bir biçimde su grubu etkileri taşır diye, Oğlak burcu erkeği de zıt burcu olan Yengeç’ten aldığı etkilerle zaman zaman karamsarla-şıp hayata küsecek gibi olabilir. Aslında bunun sebebini sorsanız kendisi bile bilmiyordur. Ayrıca sert ve dayanıklı görünümüne karşın oldukça kırılgandır. İçine kapanık olduğu için de duygularını anlamak zordur. Sevgi konusunda ketum ve çekingendir.

Aşk zamanı

Henry Kissinger bir zamanlar ‘İktidar en güçlü afrodizyak-tır,” demiş. Kendisi bir İkizler erkeği olmasına rağmen kabul etmeli ki, bu söz aslında tam da bir Oğlak burcu erkeğine yaraşacak türden. Sizin âşık olduğunuz Oğlak erkeği de böyle düşünüyordur emin olun. O son derece hırslı ve çalışkan biri. Geceleri ofiste çok zaman geçirecek, buna kendinizi hazırlayın, kabul edemeyecekseniz de baştan uzaklasın. Çünkü onun iş konusundaki hırslarını ne yapsanız değiştiremezsiniz.

Dostları ve arkadaşları da genellikle kendisi gibi kişiler olacaktır. Koç burcu erkekleri yalnız çalışmazlarsa mutlu olamazlar, Oğlak erkekleriy-se bir ekip çalışmasına uygun kişilerdir. Tabii o ekibi kendileri yönetiyorlarsa. Ayrıca para işlerini çekip çevirmede üstlerine yoktur. Bunun dışında işiniz kolay mı peki? Pek sayılmaz. Çünkü Oğlak erkekleri başarılı kadınlardan hoşlanırlar. Siz eğer patronuyla ya da iş hayatındaki rakipleriyle tanıştırırken gurur duyabileceği biri değilseniz yanınızda pek kalmayacaktır.

 

Oğlak burcu erkeğine âşık bir kadın için notlar…

Âşık olduğunda Oğlak erkeği beklenmeyen şeyler yapmaya başlar. Mesela espri duygusu bir anda öne çıkar. Hiç beklemediğiniz jestler ve tatlı sözlerle gönlünüzü alın. Tabii keskin bir mizah daima yanı başınızda olacaktır. Eğer gardınızı almazsanız incinebilirsiniz bile. Tabii aslında o bütün bunları sadece çekingenliğini bastırmak için yapıyordur, yoksa amacı sizi kırmak filan değildir. Zaten o anlamda acımasız bir tip değildir Oğlak erkeği. Onunla sevişirken bile şakalaşabilirsiniz. Yani yatakta gülmekten çekinmeyin. Espri duygusunu besleyerek onu kazanmanız çok daha kolay zaten. Bu ciddi adamın sevişme ve cinsellik sözkonusu olduğunda ne kadar tatlı ve neşeli olduğunu görünce hayret edeceksiniz.

 

Baştan çıkarmaya dair birkaç not daha…

Oğlak erkeği “mükemmel kadının” peşindedir aslında. Birlikte olduğu kadın güzel ve zeki olmalı, aynı zamanda giyimiyle kuşamıyla makyajıyla konuşmasıyla ve tavırlarıyla da bir kraliçeyi andırmalı. Ayrıca kesinlikle kültürsüz bir kadına tahammülü yoktur Oğlak erkeğinin. O herkesin yanında gururla gösterebileceği, yanında olmasından dolayı mutlu olacağı bir eş arzulamaktadır. Üstelik sözgelişi oğlak erkeğinin aksine Oğlak erkeğinin kıskançlığı yoktur. Daha doğrusu oğlak kadar kıskanç değildir Oğlak. Bu adamın en nefis özelliklerinden biri de onunla konuşabilmesidir.

Sohbeti zevkli biridir o ve size türlü çeşit ilginç şey anlatacak, sıkılmanıza asla müsaade etmeyecektir. Tabii siz de onun yanında susup oturmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Onu eğlendirmeli, ışığınızla aydınlatmalı ve sıkıldığı zamanlar sıkıntısını dağıtmayı mutlaka başarmalısınız.

 

Ne yapmalı?

Oğlak erkeği, sadık, duyarlı, şefkatli, dürüst, planlı ve dayanıklı kadınları sever. Ama siz onun istediği bu akıl almayacak kadar mükemmel kadın olmayabilirsiniz. O zaman? O zaman onun sürprizlere bayıldığını hatırlayın ve ona dünyanın en güzel sürprizlerinden biri olarak gidin…

 

Oğlak erkeğine alınacak armağanlar

Antika bir para seti, Osmanlı döneminden değerli bir parça, yazılı belgeler… Oğlak, tarih ve arkeolojinin burcudur. Bu yüzden onu bu tür seçimlerle etkileyebilirsiniz. Tabii şık bir restoranda eşsiz bir yemek de ısmarlayabilirsiniz. Kaliteli seçimler yaptığınızı görünce rahatlayacak ve sizi daha çok sevdiğini hissedecektir. Kesinlikle trendy olduğu için kalabalık ama banal bir yeri seçmeyin.

Gösterişli eğlencelerin değil seçkin zevklerin insanıdır o. Hoşlandığı kadın da Grace Kelly veya Gwyneth Palt-row tipi asil görünümlü biri olabilir. Onunla yemeğe çıkarken en şık kıyafetlerinizi giymeli, gerekirse omzunuza değerli bir kürk almayı ihmal etmemelisiniz. Tabii takılarınız da kesinlikle sahte olmamalı. İç çamaşırlarınız bile prenseslere layık olmalı. Dantel sutyenler, inci işlemeli jartiyerler, siyah ipek çoraplar… Makyaj da önemli. Çalakalem yapılmış özensiz bir makyaj Oğlak erkeğini kilometrelerce öteye kaçırabilir. Hem, gösterişli siyah Aud-rey Hepburn stili güneş gözlükleriniz ve sivri ökçeli ayakkabılarınızla onu baştan çıkarmanız daha kolay.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.