Oğlak Burcu Diyet

0
215
oglak-burcu-diyet

Satürn gezegeninin ciddi, sorumluluk sahibi ve mantıklı çocukları Oğlak’lar kilo sorununu ciddiye alır. Oğlak kemik yapısını, iskeleti yöneten bir burç olduğundan asla şişmanlıktan hoşlanmaz.

Karşı cinste şişmanlıktan nefret ettiği için de kilolu, yağlı olmaya hiç katlanamaz. Bununla birlikte hayat koşulları bazen onların ölçülü olmasını engelleyebilir ve aşırı yemek yemeye yöneltebilir.

Dahası genel olarak duygularını göstermeyen insanlar olduklarından bazen bu bastırmayı yeme içmeyi artırma şeklinde dışa vurabilirler. İşte o zaman kilo alırlar ve diyete başlarlar.

Oğlak kadını:

İstediği zaman bütün kurallarına uyup sıkı bir diyet yapabilir ve hızla kilo vermeyi başarır. Ama eğer diyet programı bir şekilde başarısız olursa, istenen kilo verilemezse Oğlak kadını diyet planını suçlayacaktır. Hiçbir şey onların suçu değildir çünkü. Oğlak kadını diyet ve egzersiz programına sıkı sıkıya bağlı kalacaktır. Sıkı kuralları olan ve belli bir düzen içinde işleyen diyet ve egzersiz programları kurallarına düşkün Oğlak kadının tam aradığı türden programlardır. Çok çetrefilli, karışık, anlaşılmayan diyet reçetelerini reddeder. Her şeyin en pratiğini sever.

 

Oğlak erkeği:

Hemen her konuda, buna diyet de dahil, tıpkı kadınları gibi her şeyin en iyisini bildiğini düşünürler. O nedenle bir diyet uzmanına gitme konusunda gecikebilirler, ancak diyete başlarlarsa bunu sıkı sıkıya uygulayacaklardır. Kuralların dışına çıkmayacaklardır. Rutin programlar ve diyetler tam Oğlak’lara göredir. Rutini severler ve rutine tamamen bağlı kalırlar. Kurallar ne kadar sıkı ve çerçevesi çizilmiş olursa onlar için o kadar iyidir. Lahana, kereviz, yağsız etler, limon, portakal, inek sütü, her türlü peynir, balık, yumurta sarısı, buğday ve incir gibi besinler Oğlak burcu insanının beslenme skalasında bulunması gereken besinlerdir. Çok su içmeleri ve içinde doğal yağ bulunan kayısı, susam ve badem gibi besinleri tüketmeleri yerinde olur.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.