Metalik Makyaj Nasıl Yapılır

0
222

Moda dünyasına uzanan makyaj trendlerinden bir tanesi de metalik makyaj.

Cesur kadınların iddialı görünümü ile benimsediği ve vazgeçilmezi haline gelen metalik makyaj günlük hayatta bile tercih edilmektedir. Doğal ve sadelikten yana olanların pek tercihi olmayan metalik makyaj uygulamaları parlak görünümü ile sade bir kombinde dahi hemen fark edilmenizi sağlamaktadır.

Metalik Makyaj Nedir?

Metal tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığı makyaj trendleri, genel olarak metalik makyaj olarak tanımlanmaktadır. Bronz, altın, gümüş renklerinin ön plana çıktığı bu makyajda parlaklık ve ışıltı ön plana çıkmaktadır.

Havalı ve iddialı bir görünüm isteyenlerin ufak bir metalik makyaj dokunuşu ile dahi rahatlıkla elde edebileceği görünüm özellikle gençlerin gözde makyajı haline gelmektedir. Metalik makyaj yaparken kozmetik ürünlerini dilediğiniz gibi kombin edebilir, istediğiniz kadar abartabilirsiniz.

İddialı Metalik Makyaj Nasıl Yapılır?

Profesyonellerin elinden çıkmış gibi duran iddialı metalik makyaj nasıl yapılır sorusu sık sorulmaktadır. Birçok kadının yapmayı öğrenmek istediği bu makyaj evde uygun malzemeler ile rahatlıkla uygulanabilmektedir. Makyaja başlamadan önce cilt makyajı tamamlanmalı ardından göz makyajı ile metalik makyaj uygulanmalıdır.

Daha ferah bir görünüm elde etmek için kaşların altına beyaz far uygulayın. Ardından gümüş, bronz veya altın renklerinde bir farı göz kapağınıza uygulayın. Göz pınarları için gümüş ışıltılı farlar bu makyajı bir tık daha öteye taşımaktadır. Far uygulamasında göz pınarlarınız hariç tüm göz kapağına aynı farı uygulayabilirsiniz. Bu uygulamada göz pınarlarına ve kirpik diplerine az miktarda gümüş ışıltılı far uygulamak daha aydınlık bakışlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Sade Metalik Makyaj Yapımı

Gece makyajlarında, özel davetlerde iddialı bir görünüm için metalik makyajda abartıya kaçılsa da, günlük metalik makyaj seçimlerinde sadelik ön plana çıkmaktadır. 

Günlük makyajınızda fark yaratmak, iddialı kişiliğinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız siyah eyelinerinizi unutun! Onun yerine bol ışıltılı, göz kamaştıran, bronz, gümüş, altın renklerinde eyeliner ile tanışın. Göz kapağınıza far uygulamadan çekeceğiniz bu eyeliner günlük yaşam için ideal metalik makyaj uygulamanızı sağlayacaktır.

Ruj seçiminde metalik makyajda gözler çok iddialı olduğundan dolayı genellikle nötr renkler tercih edilmektedir. Sadece ışıltı veren bir parlatıcı kullanmanız yeterli olmaktadır.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.