Rüyada kuzu görmek

Rüya sahibinin güzelliklerle geçecek hayatına delalet eder.

Rüya sahibinin hiçbir işi kötü şekilde sonuçlanmaz bilakis istediği her işi gönlüne göre olur.

Bu kişi aile hayatında da çok şanslı olacaktır.

Annesi babası için hayırlı evlatlarındandır, işi kendisi ile çok mutludur, doğacak çocukları da kendisine büyük bir bağ ile bağlanacaktır.

Rüyasında kuzu gören kişi, iyi niyeti ve hoş görülü tavrı ile çevresi tarafından çok sevilir. Bu kişinin arkadaşları da kendisi için en hayırlı arkadaşlardandır ve rüya sahibine canını bile verebilirler.

Fakat bu durum yok yere değil, rüya sahibinin bu kişilere verdiği değer ve öz verili yaklaşımdan kaynaklanmaktadır.

 

Rüyada Kuzu Sevmek

Rüya sahibinin evlat sahibi olma hevesinde olduğuna ve bir evladı olması için yatıp kalkıp dua ettiğine delalet eder.

 

Rüyada Kuzu Sürüsü Görmek

Rüya sahibinin hayatındaki hiçbir güzelliğin ve şansın gelip geçici olmadığına, ömür boyu aynı güzellikler için de yaşayacağına tabir edilir.

 

Rüyada Kuzu Eti Yemek

Rüyada kuzu eti yediğini gören kişiye keder ve gözyaşı görünmüş demektir.

Rüya sahibinin çok üzüleceği ve dertleneceği bir musibet yaşayacağına hatta tabiri caizse ciğerinin yanacağına yorulur.

 

Rüyada Kuzu Kesmek

Rüyada kuzu kestiğini ya da kesildiğini görmek şerre işaret eden olaylar anlamına gelir.

Rüya sahibi için büyük bir yıkım olacağı bu nedenle rüya sahibinin ölünceye kadar acısını kalbinde hissedeceği bir musibet yaşayacağı şeklinde ifade edilir.

 

Rüyada Ölü Kuzu Görmek

Rüya sahibi için büyük bir krize neden olacak ve uzun süre çözümlenemeyecek bir soruna delalet eder.

Bu, çözümsüz gibi duran ve uzun süre rüya sahibinin hayatını meşgul edecek sorun nedeni ile rüya sahibi bir hayli zor günler geçirecek ve çok da yıpranacaktır.

 

Rüyada Yeni Doğmuş Kuzu Görmek

Evlat müjdesi olan rüya, özellikle hamile kalmakta güçlük çeken, uğraş veren ama bir türlü çocuğu olmayan kişiler için gebelik habercisidir.

Evde yaşanacak güzel gelişmelerin, kişinin çocuklarından göreceği hayrın ifadesi olan rüya, sevilen kişinin üstüne düşmeye, karşılık görülen bir aşka ve sevgi dolu aileye yorumlanır.

Yeni doğmuş kuzu yeni bir kısmet anlamına da geldiği gibi kişinin karşısına çıkacak önemli bir fırsata, yeni bir işe başlayarak hayatını değiştirmeye, güzel bir geleceğe adım atmaya tabir edilir.

 

Rüyada Kuzu Büyütmek

Dinine bağlı, kendini bilen, her ortamda saygılı davranan, eğitime ve bilime inanan evlatlar yetiştirmek, geleceklerini garanti altına almak anlamındadır.

İşini sahiplenen ve çalışmaktan korkmayan rüya sahibinin şansını her zaman doğru şekilde kullanacağına, ticaretle uğraşıyorsa gelişeceğine, ortak edineceğine, gelirini ikiye katlayarak ailesine daha yüksek standartlarda bir hayat sunacağına yorumlanır.

Kimsesiz bir çocuğu sahiplenmek, ona sıcak bir yuva vermek ve eğitimiyle ilgilenmek manasına da gelir.

 

Rüyada Kuzu Satın Almak

Eskiden tanışılan ve uzun zamandır görüşülmeyen birinden gelen güzel bir teklife ve yardıma alamet eden rüya, sıkışık bir anda güneş gibi parlayan fırsatlar sayesinde kişinin yüzünün güleceğini ve moral bozukluğundan kurtularak neşe içinde olunacağını işaret eder.

Kuzu alan kişiler, kendilerindeki yanlışların farkına varırlar ve büyük bir değişim geçirirler. Etraflarına karşı daha şefkat dolu yaklaştıkları gibi, hoşgörülü biri haline gelirler.

 

Rüyada Kuzu Postu Görmek

İş konusunda sağlam ve emin adımlarla ilerleyen rüya sahibinin hiçbir şeyi riske atmadan hareket edeceğini ve bu sayede gelirini çoğaltacağını, hakkı olmayan hiçbir şeye el uzatmadığı gibi, başkaları hakkında yanlış bir söz etmekten de korkacağını bildirir.

Dinine uygun yaşamayı seçen kimselerin, nefs mücadelesi vermeden, sakin ve sade bir hayat süreceklerine, huzurlarının baki olacağına tabir edilir.

 

Rüyada Kuzu Derisi Görmek

Kişinin çocukları ile arasında bir mal nedeniyle çıkacak tartışmaya, evlatlarının şimdiden mirasla ilgili problemler çıkarmasından dolayı üzüntü duymaya yorumlanır.

Kuzu derisi, baba mesleğini devam ettirmek, aileden kalan bir mirası üstlenmek, evlenilse de anne ve babanın sorumluluğunu üzerine almak, onlara maddi destekte bulunmak anlamındadır.

Dünya nimetlerinden yana şanslı olan rüya sahibinin isteklerine kavuşmakta sıkıntı yaşamayacağını da ifade eder.

 

Rüyada Kuzukulağı Görmek

Taze kuzukulağı gören kişinin parasında bereket, maaşında artış olur. Kuzukulağı yediğini görmek ise duyulduğunda hoşa gitmeyecek bir söz duymak, aile içinde gönül kırıcı bir konuşma yaşamak demektir.

Kuzukulağı toplamak ise emek gücüyle zenginleşmeye, şükür içinde olmaya, kimseye muhtaç olmadan, hakkına sahip çıkaracak yaşanacağına alamet eder.

 

Rüyada Kuzu Kovalamak

Baskıcı, despot bir yöneticiye ya da aile büyüklerine yorumlanan rüya, kişinin kendisini tehdit altında hissettiğine ve bir türlü rahata kavuşamadığına, işleri yoluna sokmak isterken başka sorunların gündeme gelmesine tabir edilir.

Herkese eşit mesafede yaklaşan ve iyi niyetini bozmayan kişinin kendisine kötülük yapmayı düşünen kimselere karşı aciz kaldığını ve çaresiz hissettiğini tabir eder.

 

Rüyada Kuzu Bulmak

Sahipsiz bir kuzu bulmak öksüz, yetim bir çocuğa yardım etmek, iş arayan birine el uzatıp onu meslek sahibi yapmak, alın teri dökerek ekmek parası kazanmak demektir.

Sosyal konularda kendisini sorumlu hisseden rüya sahibinin sadece kendisini düşünerek yaşamadığına, başkalarına da yardım etmek adına her fırsatı değerlendirdiğine, yanında çalışanlara yönetici gibi değil, baba gibi yaklaştığına alamettir.

Hayırlı bir insan olmaya ve sürekli dua almaya, işlerinde kolaylık bulmaya da yorumlanır.

 

Rüyada Eve Kuzu Getirmek

Yeni bir bebeğe, sorumluluklarda artışa ve maddi harcamalarda yoğunluğa yorumlanır.

Rüya sahibinin her koşulda mutlu olacağını, evlatlarının tüm isteklerini en iyi şekilde karşılayacağını ve onları kimseye muhtaç bırakmayacağı gibi, iyi eğitim alabilmeleri için varını yoğunu ortaya koyacağını tabir eder.

Eve kuzu getiren kişinin lokmaları helal olur ve ailesini ömür boyu destekler. Aile büyüklerine karşı da merhametli ve saygılı biri olunduğunu, anne-baba duası aldığını da ifade eder.

 

Rüyada Kuzu Etinden Yemek Yapmak

Kuzu etinden yemek yapan kişi gözyaşı döker ve acı haberler alır. Genellikle iyiye yorulmaz ve rüyayı gören kişinin mutsuzlaşmasına neden olacak sorunların gündeme geleceğine, sağlığın da bozulacağına, evlatların hayırsız çıkacağına alamettir.

Aile sorunlarının uzun sürmesi yüzünden kişinin ruhen yıpranacağını tabir eder. Yakın akrabalardan gelecek üzücü bir hastalık haberinin de işaretidir

 

Rüyada Yaralı Kuzu Görmek

Evli ve çocuğu olan kişilerin aile içi sorunlar yüzünden canlarının sıkılacağını, evlatlarının hataları yüzünden üzüldüğünü ifade eder.

Yaralı kuzuyu iyileştirmek ihtiyacı olan birine el uzatmak, hasta olan biriyle ilgilenmek ve maddi sorunları çözmek anlamındadır. Kan görülürse üzüntü duyulan bir meselede sevinç yaşanacak gelişmelere alamet eder.

 

Rüyada Kınalı Kuzu Görmek

Erkek çocuklar için askere gitmek, genç yaşta evlenmek ve kına gecesi yapmak demektir.

Uzak ülkelere eğitim için gitmek manasına gelen rüya ebeveynler için evlat hasreti çekecekleri bir döneme gireceklerine yorumlanır.

Hamile kişiler için erkek evlat demek olduğu gibi, sünnet, nişan gibi kutlamaların da tabiridir.

 

Rüyada Kuyruksuz Kuzu Görmek

Kuyruğu olmayan kuzu, aile bağlarında gevşeklik, zayıflama, aile bireylerinin birbirlerine olan saygısında ve sevgisinde azalma olarak yorumlanır.

Aslı olmayan dedikodular yüzünden canı sıkılan kişilerin doğuları göz önüne sererek kendilerini aklayacaklarına da alamet eder.

Bazı durumlarda sorunların bir nebze çözüleceğine ancak kökten hallolmadığı için ilerleyen zamanlarda yeniden ortaya çıkacağına delalettir.

 

Rüyada Siyah Kuzu Görmek

Arkadaşlıklar arasına giren dedikodulara ve kişiyi üzen gelişmeler yaşanacağına haber veren rüya, evladı olanların eğitimleri ile ilgili problemler karşısında zorlanacaklarına ve çocuklarına söz geçiremedikleri için çıkmazda kalacaklarına alamet eder.

Siyah kuzu görenlerin evlerine giren ve kişinin arkasından konuşan bir tanıdıkları vardır.

 

Rüyada Kuzu Göbeği Mantarı Görmek

Kişinin çok küçük şeyleri büyüttüğüne ve pek çok tartışmanın sebepsiz yere çıktığına delalettir.

Her işte, herkeste kusur arıyor olmanın ve huysuz bir karakterin de ifadesidir. Kuzu göbeği mantarı toplamak maddiyatçı bir yapıya, insanlardan menfaat sağlamaya çalışmaya ve geçimsizliğe tabir edilir.

 

Rüyada Kuzu Çevirme Görmek

Kederlenmek, yaşanan hayattan zevk almamak, sağlık problemleri yüzünden moralsizleşmek ve halsiz düşmek demektir.

Günlük işlerde bile sürekli aksiliklerle karşılaşan rüya sahibinin aşırı alıngan bir hale girdiğine de tabir edilir.

Aileye gelecek acı bir haber manasına geldiği gibi, çocuklarla ilgili üzüntüye de yorumlanır.

 

Rüyada Kuzu Yahnisi Yemek

Kuzu etinden yapılan yemekler genellikle üzülmek, gözyaşı dökmek manasındadır. Çocuklarından hayır göremeyecek olmanın, yapılan fedakarlıkların sonucunda nankörlük görmenin de ifadesi olan rüya, sahte dostluklara, iki yüzlü insanlara da yorumlanır.

 

Rüyada Kuzu Haşlama Yemek

Verilen emeklerin boşa gideceğinin, heba olacağının, yapılan yatırımların da sadece para kaybına neden olacağının ifadesidir.

Ticari açıdan yanlış bir dönemde olunduğunu bildirirken, para konularında karar almadan önce iki kere düşünmek gerektiğini de öğütler.

 

Rüyada Kuzu Kurban Etmek

Allah’a kurban kesmek çok hayırlıdır ancak kuzu kesmek kişinin doğru bir amaç için yanlış yoldan gittiğine yorumlanır.

Merhametsiz insanlarla karşılaşmak, acımasızlıklara, haksızlıklara uğramak ve üzülmek demek olduğu gibi, kişinin düşünmeden yaptığı bir davranışın yakın çevresi tarafından hoş karşılanmayacağına ve araya soğukluk gireceğine, eski sosyal hayatın dışında kalınacağına delalettir.

 

Rüyada Kuzu Görmenin Yorumu

Munis, anlayışlı, sessiz ve sakin bir mizaca sahip olan kişilerin bazen kendilerini savunmakta ve korumakta yetersiz kaldıklarını, insanları kırmamak için çoğu sıkıntıyı, rahatsız oldukları meseleleri içlerine attıklarını ifade eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.