Rüyada kusmak

En genel şekli ile düşünüldüğü zaman pek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz.

Kişinin yakın zaman içerisinde herhangi bir durumdan dolayı kötü zamanlar geçireceğine sıkıntıların yakında olduğuna işarettir.

Ayrıca rüyasında kustuğunu gören bir kimsenin yakın zaman içerisinde ciddi bir hastalık geçireceğine ve bu yüzden acılı ve sancılı bir dönemin kendisini beklediğine işarettir.

Kusma bazı rüyalar için ise pişmanlık ve işlediği bir suçtan dolayı tövbe etmeye işarettir.

Günahkar bir kişinin böyle bir rüya görmesi yaptıklarını fark ederek yakın zaman içerisinde tövbe edeceğine tüm işlediği günahlardan dolayı suçluluk hissedeceğine işarettir.

Ayrıca rüyada kustuğunu gören bir kimse zorlanacağını düşündüğü bir işten dolayı büyük kolaylık yaşayacağına ve tüm işlerini oldukça basit bir şekilde halledeceğine işarettir.

 

Rüyada İnci Kusmak

Bir kişi rüyasında inci kustuğunu görürse bu rüya o kişi için her zaman hayırlı bir şekilde yorumlanmaktadır.

Rüyada inci kusan bir kimse doğru yolda olduğunu ve yolunu aydınlatan ışığın Kuranı Kerim olduğunu bilmelidir.

Ayrıca hayırlı bir söze işarettir.

Bu şekilde rüyasında inci gören bir kimsenin iç huzurunun yerinde olduğunu ve bu durumda etrafından gelecek olan hayırlı sözlere her zaman için hazır olduğunu söylememiz mümkündür.

 

Rüyada Süt Kusmak

Bir kişi rüyasında süt kustuğunu görürse bu rüya o kişi için pek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz.

Genel olarak rüyasında süt kusa bir kişinin dünya hayatında oldukça günahkar biri olduğunu söylememiz mümkündür.

Rüyada süt kustuğunu gören bir kişinin Allah’ın emir ve yasaklarına karşı geldiğini ve onları çiğnediğini söyleyebiliriz.

Bu kişinin oldukça günahkar biri olduğunu söylememizde mümkündür.

 

Yenilen Şeyleri Kusmak

Kişinin rüyasında yediği şeylerin tamamını kusması o kişinin malından ve hayatındaki bazı maddi değerlerden kayıp yaşayacağı anlamına gelmektedir.

Kişinin daha önceden yemiş olduğu şeyleri olduğu gibi çıkarması elinde bulunan mallarının bir kısmının çeşitli nedenlerden dolayı elinden çıkacağı anlamına gelmektedir.

Genel olarak maddi değeri olan cisimlerin kaybedilmesi anlamına gelmektedir.

 

Rüyada Kan Kusmak

Bir kişi rüyasında hasta ve bitkin bir şekilde kan kustuğunu görürse bu riya o kişi için çeşitli şekillerde açıklanabilmektedir.

Genel olarak kan kusmak pek hayırsız bir şekilde yorumlanmaz. Çeşitli şekillerde kazanılan bir malı ifade eder. Aynı zamanda kişinin yakın zamanda bir çocuğu olacağı söylenmektedir.

Kan kusmak genel olarak evlat sahibi olmayı ifade etmektedir.

 

Rüyada Kustuğunu Yemek

Bir kişi rüyasında kustuğunu görür saha sonrasında bu kusmuş olduklarını geri yerse rüya o kişi için farklı şekillerde yorumlanmaktadır.

Genel olarak kişinin yapacağı bir hayırdan son anda vazgeçerek sevap işlemek istemediği anlamına gelmektedir.

Aynı zamanda kişinin düşündüğü tüm iyiliklerden vazgeçerek o dönemde iyilik yapmayacağı anlamına gelmektedir.

 

Güzel Şeyler Kusmak

Rüyada bir kişi kustuğunu görüyor ancak bu kustuğu şeylerden tiksinmiyorsa yani herhangi bir şikayet duymadan güzel şeyler kusuyorsa bu rüya sahibi için oldukça olumlu bir şekilde yorumlanmaktadır.

Bu durum rüya sahibinin genel olarak hem kalben hem de fiziken hayırlı ve oldukça göz kamaştırıcı bir çocuğu olacağına işarettir.

Bu aynı zamanda hayırlı evlat olarak ifade edildiği için oldukça güzel bir rüya olarak ifade edilebilir.

 

Oruç Olan Bir Kişinin Kusması

Çeşitli rüya yorumcuları tarafından rüya sahibi açısından pek iyi bir şekilde yorumlanmamaktadır.

Genel olarak oruç olan bir kimsenin rüyasında kusması o kişinin birçok yere önemli borçları olduğunu aynı zamanda ödeme imkanı bulunduğu halde ödemeyeceği şeklinde yorumlanmıştır. Bir kişinin borçlarına sadık olması dinimizce çok önemlidir.

Bu bakımdan ödeme imkanı olduğu halde borçlarını ödemeyen bir kişi için bu durum oldukça sakıncalıdır.

 

Rüyada Leğene Kusmak

Bir kişi kusarken leğenin içerisine eğildiğini ve buraya kustuğunu görürse bu rüya o kişi için çeşitli şekillerde yorumlanmaktadır.

Genel olarak bu kişinin günahkar bir kişi olduğu ve bu şekilde günahlarından arınmak istediği sonucu çıkartılabilir.

Günahkar olan bir kişinin tüm günahlarından arınmak için tövbe edeceği anlamına gelmektedir. Aynı zamanda bu rüya evli kişiler için çeşitli anlamlara yorulabilir.

Kişinin eşinin kendisinden habersiz haram mal kazandığı anlamına gelebilir. Bu durumda dikkatli olmakta fayda vardır.

 

Sarhoş Olup Kusmak

Bir kişi rüyasında sarhoş olup kustuğunu görürse bu rüya o kişi için çeşitli şekillerde yorumlanabilir. Ancak birçok rüya yorumcusu tarafından rüya sahibinin cimri olduğu şeklinde çeşitli yorumlar yapılmıştır.

Bu rüya kişinin cimri olduğuna malını çocukları ve ailesi için harcamak yerine onların ihtiyaçlarını karşılamamayı tercih ettiğini göstermiştir.

Ancak rüya kişinin bu durumdan dolayı son yıllarda pişmanlık yaşadığını ortaya koymaktadır.

 

Acı Safra Kusmak

Rüyada bir kişi ağız dolusu bir şekilde acı kustuğunu görürse bu rüya o kişinin eski zamanlarda işlediği günahlardan dolayı bir ceza alması ve bu cezanın etkisi ile yeni kötülüklerden ve günahlardan sürekli olarak kaçındığı anlamına gelmektedir.

Yani genel olarak kişinin daha önceki geçmişinden ders alarak yaşadığı anlamına gelmektedir.

Rüyada kusmak genel olarak çok çeşitli anlamları çağrıştırabilir. Bu açıdan rüyayı en iyi şekilde analiz etmek çok önemlidir. Bu şekilde rüya yorumlamaları doğru bir şekilde yapılabilir. Kusmak genel olarak kazanılacak haram bir malı ifade edebilir.

Aynı zamanda doğacak bir çocuk bu çocuğun ilerideki ameli ve görüntüsü hakkında çeşitli ipuçları verebilir.

Rüyada kusmak aynı zamanda bir günahtan dolayı tövbe etmeye cimriliğe ve bu konudan dolayı duyulan pişmanlığa zenginler için mal kaybına fakirler için ise zenginliğe işarettir.

Rüyanın çok geniş bir anlam yelpazesi bulunmaktadır. Bu yüzden çeşitli şekillerde yorumlanması mümkündür.

Rüyada görülen kusmak kişinin zor işlerin üstesinden çabucak geldiğine bu durumda oldukça başarılı bir kişi olduğuna çeşitli durumlarda emaneti iade etmeye ya da kişinin borcuna sadık kalmamasına işarettir.

Rüyada kustuğunu gören bir kimsenin düşünmeden hareket ettiğini ve bunun sonucunda sürekli olarak çeşitli bedeller ödediği söylenmektedir.

 

Rüyada Hasta Olduğu İçin Kusmak

Elinde olmayan nedenlerden ötürü ailesine istediği hayatı sunamayan rüya sahibinin içten içe kendisini yediğini, üzüntüsünü kimseye belli etmemeye çalışsa da, moralsiz olduğunun açıkça görüldüğünü bildirir.

İmkanların sınırlı oluşunu, rızkın artmayışını ve bir süre daha şanssızlıklar yaşanacağını bildiren rüya, bu durumun geçici olduğunu, sabırla ve dua ederek bu zor günlerin üstesinden gelinmesi gerektiğini ifade eder.

 

Rüyada Yediği Ekmeği Kusmak

İhanet etmek, sevdiklerini hayal kırıklığına uğratmak, insanların güvenini kaybetmek, yanlış insanlarla görüşmek demektir.

Özel yaşantısına dikkat etmeyen rüya sahibinin aynı zamanda inancındaki zayıflama nedeniyle uygunsuz durumlara gireceğini, yasalara karşı gelen insanlarla ahbaplık etmek suretiyle kendini tehlikeye atacağını bildirir.

 

Rüyada Ölü Görüp Kusmak

Rüya sahibinin sürekli tedirgin halde dolaştığını ve çevresinde gördüğü olumsuzluklar yüzünden aşırı stres altında olduğunu bildirir.

Ailesini korumak isterken aşırıya kaçan kişinin hareketlerini dizginlemesi gerektiğini de öğütler.

 

Rüyada Pislik Görüp Kusmak

Hayatındaki insanları bir bir elemek suretiyle, kendisine yalan söyleyen, zarar veren, samimiyetsiz davranan kişilerden kurtulmak anlamına gelir.

Rüya sahibinin yaşadığı acı olaylardan sonra ağzının yandığını ve bundan sonra yaş tahtaya basmamak için her hareketini itinayla atacağını, yaşamındaki hiçbir sırrı kimseyle paylaşmadan, tam bir gizlilik içinde olacağını ifade eder.

Bu rüyayı İslami olarak yorumlamak gerekirse, kişinin yaşadığı hayattan memnun olmadığı için imana geleceğini ve bugüne kadar ihmal ettiği ibadetlerini en güzel şekliyle yerine getirmeye karar vereceğini müjdeler.

 

Rüyada Midesi Bulanıp Kusmak

Geçirilen kötü zamanların kişiyi derinden etkilediğine ve dayanacak gücü kalmadığı için çareyi içine kapanmakta bulacağına, dostlarının sözlerine de kulak vermediği gibi, ümidinin de neredeyse bitmek üzere olduğuna tabir edilir.

 

Rüyada Hamile Olup Kusmak

Çok hayırlı olan rüya, özellikle büyük derdi olanların nihayet rahatlayacağına ve tüm sıkıntılarından tek bir seferde kurtulacaklarına yorumlanır.

Feraha ermeye çok az kaldığını bildiren rüya, kişinin kendisini daha fazla üzmemesi gerektiğini öğütler.

 

Rüyada Evin İçine Kusmak

Ailevi sorunlardan bunalan kişinin olan biten hakkında daha fazla söz söyleyeceğini, karşısındaki kişileri kırmayı da göze alarak her türlü sıkıntısını dile getireceğini bildirir.

Kavgaların da habercisi olan rüya, akrabalarla yaşanacak tatsız mal meselelerinden sonra, kendisine kimin düşman, kimin dost olduğunu çok daha iyi göreceğini tabir eder.

 

Rüyada Yatağa Kusmak

Evli birinin yatağa kustuğunu görmek, eşiyle arasına girecek üçüncü kişiye, cinsel soğukluğa, ev içinde sürekli huzursuzluk yaşandığına yorumlanır.

Bekar kimselerin yatağa kusmaları ise kapanan kısmetlere ve nazara uğramak yüzünden bir müddet her işin ters giderek, kişiyi depresif bir hale sokacağına delalet eder.

 

Rüyada Birinin Üzerine Kusmak

Tanıdık birinin üzerine kusmak, gerçekte o kimseyle yaşanacak kötü bir ağız dalaşına, birbirine karşı unutulması zor, ağır hakaretlerde bulunmaya, yüz göz olmaya ve kin güdecek duruma gelmeye yorumlanır.

Tanımadığı birinin üzerine kusan kişilerin arkalarından iş çeviren kimseler var demektir ve özellikle yeni tanışılan kişilerden görülecek bir zarara alamettir.

 

Rüyada Yola Kusmak

Rüya sahibinin her girdiği işten çıktığına, kendisine gösterilen yollardan gitmek yerine aklına eseni yapmasına ve bir türlü hayatını düzene koyamamasına işarettir.

Ana-baba sözü dinlemeyen, asi ve başına buyruk gençleri de temsil eden rüya, yaşanacak sıkıntıların kişinin tüm geleceğini kötü şekilde etkileyeceğine delalet eder.

 

Rüyada Üstüne Başına Kusmak

Kendini sürekli suçlayan rüya sahibinin, bunun nedenini geçmişte yaptığı bir hataya bağladığına ve olayı unutmak, hayatına devam etmek yerine, yaşanan tatsız olaya takıntılı hale gelerek bugünü de doğru dürüst yaşayamadığına tabir edilir.

 

Rüyada Su İçip Kusmak

Bereketi kaçacak bir mal ya da para kazanmaya yorulan rüya, kişinin dikkatsiz davranması yüzünden hanesine haram lokma getireceğine, hayrını göremediği kazancıyla beraber bir sürü hastalıkla ve kazayla da uğraşmak zorunda kalacağına alamet eder.

İslami olarak kişinin sadaka vermesi ve Allah’a sığınıp, bir an evvel yaptığı yanlışlar yüzünden af dilemesi gerektiğini ifade eder.

 

Rüyada Üzüntüden Kusmak

Aksi şekilde yorumlanır ve büyük bir mutluluk nedeniyle kişinin cümle aleme yaşadığı hisleri anlatacağına, aşırı sevinçten ne yaptığını bilemez hale geleceğine alamettir.

Başa gelen güzel olayların, çok hayırlı bir evlilik yapmanın yeni işe girmenin ve mal sahibi olmanın ifadesidir.

 

Rüyada Kavga Esnasında Kusmak

Gerçek hayatta tartışma yaşanıldığı bir durumda kişinin karşısındaki kişiye beslediği tüm olumsuz duyguları çekinmeden söyleyecek olmasına, gevezeliği ve boşboğazlığı yüzünden rüya sahibine zor anlar yaşatan birine haddini bildirecek olmaya tabir edilir.

 

Rüyada Tuvalette Kusmak

Zor bir anda kendini tutmak ve işleri daha da kötü hale getirmemek için doğru zamanda hamle yapmayı beklemek anlamına gelir.

Kişinin nefsine hakim olmasının günaha karşı durmasını da kolaylaştırdığını, her durumda inandığı değerlere sarılıp, asla dürüstlüğünden taviz vermeden yaşadığını bildirir.

 

Rüyada Gelinliğin Üzerine Kusmak

Bozulacak bir nişana alamet eder.

Genellikle son anda meydana gelen talihsiz bir kavga yüzünden çiftlerin ayrılık kararı alacağına delalet eden rüya, öfkeyle verilen kararın geleceğe çok olumsuz şekilde yansıyacağına, kişinin kararından vazgeçse bile durumu düzeltmek için şans bulamayacağının ifadesidir.

 

Rüyada Trende Kusmak

Sabretmekten yorgun düşen rüya sahibinin beklediği durumu sonlandıracağına ve tüm hayallerini yıkarak, yepyeni başlangıçlar yapmaya hazırlanacağını bildirir.

Önemli bir meselede umudu tüketmek, beklentilerin karşılıksız çıkması yüzünden tüm sinirini çevredeki insanlardan çıkarmak demektir.

 

Rüyada Araba Tuttuğu İçin Kusmak

İyi niyetle girişilen bir işte kişiyi kullanacak insanlar olduğuna dikkat çeken rüya, düzenbaz birine para kaptırmak yüzünden aileyle kavgalı duruma gelmek ve üzüntüsünü içine atmak manasındadır.

 

Rüyada Uçakta Kusmak

Olacak işi batırmak, yolunda giden işleri bozmak ve işgüzarlık nedeniyle hayat düzenini alaşağı etmek anlamına gelen rüya, kişinin beceriksizliğini, kendine güvenmediği için işlerine her zaman başkalarını karıştırdığını, kendisine göre olmayan işlerde boy göstermeye çalıştığını ve sonunda üzüldüğünü işaret eder.

Yanlış yerlerde kendine gelecek arayan kimselerin ilerde de bir adım yol gidememiş olacaklarına ve istedikleri hayatın çok daha altında bir durumda kalacaklarına delalet eder.

 

Rüyada Heyecandan Kusmak

Kişinin geleceğine büyük etkisi olacak bir haberin gelmesiyle beraber bir müddet panik yaşanacağına, kişinin vereceği karar ya da seçeceği yolun doğru olması için kılı kırk yaracağına ve sıkıntıdan hastalanacağına yorumlanır.

 

Rüyada Kusmak Yüzünden Hastalanmak

Tüm dertlerini içine atan rüya sahibinin günden güne solgunlaşacağını, eski neşesinden eser kalmadığı gibi, sosyal hayattan da elini eteğini çekip, daha yalnız bir hayat süreceğini bildirir.

Kin tutmanın da tabiri olan rüya, kişinin son nefesine kadar birini affetmeyeceğini de bildirir.

 

Rüyada Sınıfta Kusmak

Haylaz ama zeki bir çocuğa sahip ebeveynlerin eğitim süreci boyunca evlatlarının sorunlarıyla boğuşmak zorunda kalacaklarına alamettir.

Aynı zamanda rüya sahibinin kendisine uygun olmayan bir meslek seçtiği için manevi olarak mutsuz olduğuna da tabir edilir.

 

Rüyada Kan Kusarak Ölmek

Kötü günlerin sonunda taptaze bir başlangıç yapmanın kişiyi bir anda iyileştireceğine ve eski kederli günlerini unutacağına, bekarlar için kalp kırıklıklarını giderecek güzel bir aşk yaşayacaklarına müjde verir.

Hayatın bundan sonraki aşamasında geçmişi tamamen geride bırakan rüya sahibinin huzur içinde, varlıklı bir hayat süreceğini delalet eder.

 

Rüyada Kusmanın Yorumu

Rüyalar kişilerin bilinç altlarında yatan çeşitli fikirler hakkında çeşitli ipuçları vermektedirler.

Bu durumda rüyaların önemli olduğunu ve görülen her rüyanın bizlere ufakta olsa çeşitli çağrışımlar yaptığını söyleyebiliriz.

Rüyaları tam anlamıyla anlayabilmek için en ince ayrıntısına kadar analiz etmek çok önemlidir.

Rüyada kusmak hayırlı bir evlat sahibi olunacağına işarettir. Bu durumda kişinin hayırlı ve güzel bir evlat sahibi olmak istediğini bunun için dua ettiğini anlayabiliriz.

Aynı zamanda rüyada kusmak borç aldığı bir kimseye imkanı varken bu borcu ödemek istemediği anlamına da gelmektedir. Bu ise kişinin borcuna sadık bir kişi olmadığını ve paraya çok fazla önem verdiğini ortaya koymaktadır.

Aynı zamanda rüyada kusmak çeşitli günahlardan arınmak anlamına da gelmektedir. Bu durumda kişinin geçmişte yapmış olduğu kötülük ve günahlardan dolayı pişmanlık duyduğunu ve bu şekilde tövbe etmek istediği şeklinde ifade edilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.