Rüyada Kuran okuyan birini görmek

Okuyan kim ve hangi ayeti okuyor olursa olsun oldukça hayırlı ve güzel bir rüyadır.

Bu rüyayı gören kişi tüm hastalıklarından kurtulur, eğer bir müşkülü varsa Allah yakın zamanda o sıkıntısını giderecek bir yardım gönderir.

Rüyada Kuran okuyan kişi daima doğru söyleyen, özü sözü bir olan kişidir. Bu nedenle rüya sahibi, gerçek hayatta öyle bir adamla karşılaşır veya kendisi eğer hatalar yapıyorsa, tüm yanlışlarından tövbe ederek doğru yolu bulur.

 

Rüyada Kuran Okuduğunu Görmek

Rüyasında Kuran okuyan kişi, kadri kıymeti yüksek bir âlim olur.

Bu rüya hayırlı ilimle meşgul olmaya, eğer okuduğu ayeti tamamlamışsa, çok güzel bir ölümle dünyadan göçeceğine ve ahiretinin iyi olacağına delalettir.

Rüyada merhamet ile ilgili ayetler, gerçekte de rahmete kavuşmaya, affedilmeye, eylemlerinde, sözlerinde daima doğru ve dürüst olmaya; azap ayetlerini okumak ise Allah’tan kokması gerektiğine, yaptığı günahlardan kurtulmak için tövbe etmeye işarettir.

 

Rüyada Kuran’ın Yarısını Bitirdiğini Görmek

Rüyasında Kuran’ın yarısını okuyup bitiren, tüm ömrünün yarısını yaşayıp bitirmiştir.

Rüyada Kuran’ın tamamını okuyan kimse ise, şehit mertebesine ulaşarak ve dünyada çok güzel bir nam salarak ahiret âlemine göçer.

 

Rüyada Kuran Dinlediğini Gören

Rüyasında Kuran dinleyen dünyada Allah’ın emirlerini yerine getirir.

Bu rüya yasakları işlememeye, Allah’ın yapmayı emrettiği güzel amelleri yapmaya; günahlardan ve kötülüklerden sakınıp, sevap işlemeye yorulur.

 

Rüyada Kuran’ı Hatmettiğini Görmek

Rüyasında Kuran’ı hatmeden kişi, çok büyük ve üstün bir makama gelir bu rüya aynı zamanda hayatı boyunca helal yollardan geçimini kazanan, tüm yasaklara uyan, ahlaklı ve Allah’tan korkan bir adamdır.

Bu rüyayı gören kimse, eğer çok büyük bir dileği varsa tez zamanda bu arzusuna kavuşur. Eğer sıkıntısı varsa kısa sürede tüm sıkıntılarından kurtulur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.