Kova Burcu ve Tatil

0
284
kova-burcu-tatil

Geleceğe ait, teknolojik, heyecanlı ve şaşırtıcı olayların gezegeni olarak kabul edilen Uranüs’ün yönettiği Kova’lar için çok turistik ve çok sıradan bir yere gitmek hayli sıkıcı olacaktır.

Farklı keşifler Kova’ların daima ilgisini çeker, bu nedenle Afganistan’a da Alaska’ya da gitme eğilimleri olabilir. Rusya, Çin, Hong Kong ya da İskandinav ülkelerinde de ilginizi çekecek şeyler bulabilirsiniz. Ultra modern müzeler, teknolojik mekânlar, bir NASA gezisi de ilginizi çekebilir.

Cep telefonunu kapatıp dağların derinliklerinde kalmak pek Kova’lara göre değildir ama ara sıra bunu da yaparlar.
Güneş altında uzanıp yatmak da sizi en fazla bir iki gün oyalayabilir. Yanınızda dizüstü bilgisayarınız ve kitaplarınız varsa ki onlar olmadan bir tatile çıktığınızı pek düşünmüyoruz bu süre biraz daha uzayabilir.

Tatile gitmeden önce uzun süre internet başında gideceğiniz yerin bütün özelliklerini araştıracağınıza kuşku yok. Ancak siz bir Oğlak gibi hangi gün nerede ne yapacağınızı hesaplamazsınız, gideceğiniz yer konusunda ortalama bir fikir edinmek, bu yer konusunda bilgilenmek hoşunuza gider. Kesinlikle havayolunu tercih edersiniz, ne de olsa bir hava grubusunuz. Ancak gideceğiniz ülke ya da şehirde planlama yapmadan, spontane yaşamayı tercih edersiniz.

Gideceğiniz yerin farklı insanlarıyla tanışmaktan da haz eder, rahatça hiç bilmediğiniz insanların evlerine, partilerine konuk olabilirsiniz. Yanınızda birileri varsa, sevgiliniz bile olsa, ara sıra ayrılıp tek başınıza takılmanız gerekir. Sizin için tatil yerleri, vahşilik ve uygarlığın bir arada olduğu yerlerdir. Vahşiliği seversiniz ama gerektiğinde hiç vakit kaybetmeden uygarlığa ulaşmak istersiniz.

Gittiğiniz yerde, şık restoranları, gösterişli gece kulüplerini hiç aramaz, hatta böyle yerlerde sıkılırsınız.

Kova’lar kendilerini zihinsel ve fiziksel olarak heyecanlandıran tatil yerlerini tercih ederler.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.