Köpek Yılı

0
349
kopek-yili

 

Ying-Yang: Yin

Baharatı: Karanfil

Uğurlu Sayısı: 9

Değerli Maden: Kurşun

Renk: Turkuaz

Hayvan: Koyun

Bitki: Aynısefa çiçeği, Kiraz ağacı

Şifalı Ot: Mercanköşk

Ünlüler: Winston Churchill – George Gershwin – Michael Jackson – Madonna

 

Köpek Yılı Burcunun Genel Özellikleri

Sadakat bu burcun insanı için çok önemlidir. Karşılarında dürüstlüğünden ve içtenliğinden şüphe ettikleri bir insan varsa o kişiden mümkün olduğu kadar uzak dururlar. Yardımseverdirler. Başkalarına yardım etmek onlar için çok önemlidir. Bu sayede huzurlu olurlar. Kolay arkadaş edinirler ve bu arkadaşlıkları uzun süreli olur. Oldukça zekidirler ve dostlarının sıkıntılarını dinlemekten sıkılmazlar. Çalışmayı severler, boş kalmak hiç de köpek burcuna göre bir şey değildir.

Farklı yerlere, işlere ya da insanlara kolayca adapte olurlar. Bu nedenle girdikleri ortamlarda da kolayca kabul edilir ve sevilirler. Koruyucudurlar. Sevdiklerinin tehlikede olduğunu hissettiklerinde kurt kesilirler. Üzerlerine fazla gitmek iyi fikir değildir. Zira kendilerinin bile şaşıracağı ani tepkiler verebilirler. Ancak sonrasında bu tepkilerine pişman olurlar. Uzun süre sinirli kalamazlar.

Yapılan hataları çabucak unutup affederler. Sporla ilgilidirler. Hareketsiz kalmak köpek burcunun yaşam enerjisini çalar. Son derece sadık olmalarına rağmen romantik değillerdir. Bu nedenle çoğu zaman ilişkide oldukları insanlar tarafından suçlanırlar.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.