İlkbaharın ateşli, öncü ve atılgan çocukları elbette enerjilerine uygun, hareketli bir tatil arayacaklar.
Plajda, deniz kenarında güneşe karşı boydan boya uzanmakla tatmin olmayacaklar. Peki ne yapacaklar?

Koç’lar daima yeni heyecanlar, maceralar ararlar. Daha çok fiziksel macera onların tarzıdır.

Koç burcundansanız, yönetici gezegeniniz Mars sizi yeni deneyimlere çağıracaktır. Çabuk sıkılmanız, sürekli daha yeni ve iddialı şeyler aramanız tatilde de değişmez. Hatta tatilde hiç değişmez.
Bir ateş grubu mensubu olarak Koç’lar soğuk değil, ılık hatta sıcak yerleri tercih edeceklerdir. yönünüz daima Güney’i, Akdeniz’i, dünyanın sıcak tatil bölgelerini gösterecektir ve iyi de olacaktır. Eğleneceksiniz. Siz geniş ve uzun yollardan hoşlanırsınız ve kimseye de bağlı olmak istemezsiniz. O nedenle toplu taşıma araçları yerine kendi arabanızla yapacağınız bir yolculuk sizi mutlu eder. Özellikle de arabada sevdiğiniz CD’leri dinlerken… Boydan boya bir ülke turu hiç de fena olmaz. Küçük ve kendi keşfedeceğiniz yerlerde, yörelere ait lezzetleri, kültürleri, âdetleri incelemek sizi mutlu edecektir. Arabanızda bir çadır da bulundurursanız istediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Kaya tırmanışı, planör denemeleri, rafting, yamaç paraşütü gibi seçenekler de tatil anlayışınızın içine girer. Doğa yürüyüşü, binicilik de ilginizi çekebilir. Hatta bir Survivor kampı ziyaretçisi olmak tam size göre bir tatil seçeneği olabilir. Ama her Koç bu kadar atak olmayabilir de. Ya da siz kendinizi bu denli atak bir Koç gibi hissetmiyor olabilirsiniz, o zaman daha az fiziksel bir heyecana ne dersiniz? mesela bir casino bunu için biçilmiş kaftandır ama tabii sağduyunuzu kaybetmemeniz şartıyla. Kıbrıs, Monaco, Las Vegas idealdir. Hiç olmadı, bowling, golf, basketbol, voleybol ya da heyecanlı bir su sporu yapabileceğiniz bir tatil yöresi de olabilir. Yine Disneyland gibi hem çocuklar hem büyükler için yapılmış bir harikalar diyarı da ilginizi çekebilir.

Öz gezegeniniz Mars’ın yarışmacı ruhu sizi keyifli ralli yarışlarına, bisiklet turlarına da sürükleyebilir. Teniz turnuvaları da sizin için ideal olabilir. Denk geliyorsa bir tatilde Olimpiyatlara ya da bir atletizm şampiyonasına, en azından basket ya da futbol turnuvasına gidin gerçekten çok eğleneceksiniz.

Bütün bunların yanı sıra bir şey hiç değişmeyecektir: İster yalnız ister grupla seyahat edin, tatilde alınacak her türlü karar daima bir kişinindir, yani sizin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.