Koç, ateş grubu burçlarındandır. Bu yüzden kadını için de erkeği için de aşk çok önemlidir.
Aşk, Koç insanlarının hayatında büyük yer tutar. yine de hemen tüm burçlarda olduğu gibi Koç burcunun da kadını ve erkeği arasında ciddi karakter farklılıklarına rastlanır.

Tabii aşka bakışları da aynı değildir. İşte onların kısa bir portresi. Koç burcu insanları son derece hareketli ve enerjik tiplerdir. Hayatlarının merkezinde arzuları ve ihtirasları vardır. Egoları çok kuvvetlidir.

Kendilerine güvenir ve hayatta istedikleri her şeyi başarabileceklerini düşünürler. Aslında haksız da sayılmazlar.
Sadece kimi zaman kafaları öyle karışık, hangi yöne gidecekleri konusunda öyle kararsız olurlar ki, o noktada pes edip başka bir konuya yönelirler. Bu yüzden diyelim ki hayatının amacını müzisyenlik ve oyunculuk olarak açıklayan bir Koç insanını bilim adamı veya sporcu olarak görebilirsiniz.

Yani Koç’lardan her şey beklenir. Pozitif bilimlerle uğraşmak en büyük tutkularıdır. Bambaşka bir alanda çalışıyor olsalar bile pozitif bilimleri küçümsemez, hatta onlardan olabilecek her alanda yararlanmak gerektiğini öne sürerler.

Koç insanları açık sözlüdür, ancak kimi zaman aşırı tepkisel olabilirler. içlerindekini gizlemeye teşebbüs etmedikleri için de başkaları onların sert düşüncesiz olduklarını bile sanabilir. Düşünmeden harekete geçmek tipik Koç özelliklerindendir. Koç’lar tam anlamlıyla birer “eylem” insanıdırlar. Bu hareketlilikleri ve ani tepkileri yüzünden onları tehlikeli bulanlara bir uyarımız var: Bir Koç susuyorsa işte asıl o zaman ondan korkmak gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.