Keçi (Koyun) Yılı

0
306
keci-koyun-yili

 

Ying-Yang: Yang

Baharatı: Safran

Uğurlu Sayısı: 12

Değerli Maden: Aluminyum

Renk: Açık yeşil

Hayvan: Bülbül

Bitki: Nergis, Kızılcık ağacı

Şifalı Ot: Nane

Ünlüler: Rudolph Valentino – Boris Becker – King George VI – Veronica Lake

 

Keçi(Koyun) Yılı Burcunun Genel Özellikleri

Yin’e en fazla sahip olan burçtur. Kadın cinsiyeti karakterli bir yıl olduğuna inanılır. Son derece doğaldırlar. Ancak bu doğallıkları aynı zamanda son derece büyük bir çekicilik içerir. Seçkin çevrelerde bulunmayı severler. Zanaate yatkınlıkları yüksektir. Muhafazakârlarlıkları nedeniyle yaratıcı yönlerini kullanmazlar.

Hatta bu yönünün farkında bile olmayan koyun burçları vardır. Kendilerini güvende hissetmek koyun burçları için çok önemlidir. Sevilmediklerini hissettikleri anda ortamdan uzaklaşırlar. Sevgi bu burç için çok önemlidir. Kendilerine ihtiyaç duyulduğunda mutlaka yardıma koşarlar ve bunu severek yaparlar. Grup aktivitelerinde çok başarılı olurlar. Tam olarak bu iş için yaratılmışlardır. Çekingenlikleri nedeniyle ön plana çıkmak istemezler.

Başkalarının yönetimindeki işleri yapmaktan rahatsız olsalar bile yine de sorun çıkarmazlar. Takip etmeleri gerekiyorsa takip ederler. Çevrelerinden çok yardım isterler ama bu istedikleri yardımı her zaman kabul etmezler. Gizemli olaylar ilgilerini çeker. Büyücülük, falcılık, astroloji ilgi alanlarıdır. Oldukça kararsız olan yapılarından dolayı iş hayatlarında sıkıntılar yaşarlar. Romantizm bu burç için çok önemlidir. Çok iyi birer eş olurlar.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.