Çoğunlukla uzun süren ilişkilerde ve evlenen bireylerde zaman geçtikçe sevgi etkisini yitiriyor ve yerini sert atışmalar alıyor.

 

İlginçtir ki, yakın bir süreye kadar birlikte olmak için çabalayan eşler artık aynı ortamda bulunmaya bile tahammül edemez hale geliyor.

Çünkü eşler kendilerini her zaman bir tartışmanın içinde buluyor.

Fakat neden kavga ediyorlar?

Eşler birbirlerini o kadar çok seviyorken, hangi konular hakkında kavga ediyorlar?

İlişkilerde yaşanan en büyük 7 kavga sebebi nedir?
Para en çok kavga edilen konulardan biridir.

Maddi konular hakkında kavga etmek her ilişkide yaşanabilecek bir olaydır.

Her eş ilişki boyunca para sebebiyle en az bir defa tartışır. Bir ilişkide maddiyat sebebiyle tartışmalar artarsa o ilişki tehlikeli bir boyuta girer. Seven kişi kıskanır.

 

Ama her şeyin bir derecesi vardır.

Eğer eşinizin her hareketini kıskanır ve bu nedenle kavga ederseniz ilişkiniz kısa sürede bozulacaktır.

Çünkü bu nedenle her zaman kavga etmek eşinize karşı güven eksikliği sorununuz olduğunu hissettirir ve eşinizi kırar. Eşiniz ile ilişki yaşamak aynı zamanda onun ailesi ile de ilişki yaşamak anlamına gelir. Aile bireylerinin düşünceleri ilişkinizde kavga nedeni oluşturabilir.

 

Eşinizin aile bireylerini sevmeyebilirsiniz ama saygı göstermeyi ihmal etmeyin. Bir kişiyi alışkanlıklarından vazgeçirmek, atomu parçalamaktan daha beterdir. Bu nedenle bu konular hakkında kavga etmek gereksizdir. Eşinizi tüm kötü alışkanlıklarına rağmen sevmelisiniz.

 

Gündelik ev işleri yüzünden kavga etmek en sık yapılan davranışlardan biridir. İlk başta kim hangi işi yapıyorsa bir zaman sonra bu, o kişinin görevi halini alır. Bu hal o eşi mutsuz edebilir. Kimse, sürekli durumundan şikâyetçi olan biri ile birlikte olmak istemez.

 

Eğer siz ya da eşiniz sürekli halinizden şikâyet ediyorsanız kendinizi durdurmalısınız. Çünkü bir süre sonra diğer tarafın sabrı dolar ve daha fazla şikâyet duymak istemez. Eşlerin birbirini dinlememesi de çok önemli bir kavga sebebi olarak göze çarpmaktadır.

Bir ilişkide en önemli bağ kesinlikle iletişim meselesidir. İlişkilerde yaşanan en büyük 7 kavga sebebi olarak anılan sorunların başında iletişim sorunu gelir.
Bunun yanında da ilk sırları işgal eden problemlerin başında; alışverişte anlaşamama, bir tarafın aşırı sarhoş olmasıyla çıkan gerginlikler, mali krizler, egolarını geri plana atamama vs. gibi bunlar ilişkilerde çok önemli aksaklıklara yol açabilecek problemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Endişelenmeyin, en mutlu çiftler bile kavga ediyor.

Çiftlerin en sık kavga ettiği nedenleri ve çözümlerini bilirseniz, önleminizi alıp “ufak sıyrıklarla” atlatabilirsiniz! İlişkilerde yaşanan en büyük 7 kavga sebebi olarak gördüğümüz bu sorunları halletmek sizlerin elindedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.