Kahve Maskesi Tarifleri

0
243

Son zamanlarda bayanlar arasında oldukça popüler hale gelen bir maske mevcut, Kahve Maskesi. 

Kahve popülerliği, kahve çekirdeklerinin öğütülmesi ile elde edilen maskeler özellikle Güney Amerika bölgesinde, Türk Kahvesi ile yapılan maskeler ise ülkemizde uzun zamanlardır kullanılmakta olup oldukça revaç göstermektedir.

Kadinlarnette.com olarak bu makalemizde sizlere bir kaç farklı Kahve Maskesi tarifi önerilerinde bulunacağız. Bu tariflerden başlıcaları; Yoğurtlu Kahve Maskesi, Limonlu Kahve Maskesi, Sıkılaştırıcı Kahve Maskesi, Peeling Etkili Kahve Maskesi.

 fakat öncelikle bu maskelerin cildimize sağlayacağı faydalardan bahsetmekte fayda var.

Cilt dostu olan Kahvenin en önemli faydalarından biri, cildimizi sıkılaştırma etkisine sahip olan kahve cildi çok daha pürüzsüz bir hale getirmesidir. Fakat soluk bir cilde sahip birisiyseniz 2 veya 3 çeşit Kahve Maskesi kürü uygulayabilir ve daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kahve Maskesinin Cildimize Faydaları Nelerdir

Düzenli bir şekilde temizliği yapılmayan cildlerdeki ölü hücreleri temizlemek amaçlı Kahve Maskesi yardımcınız olabilir. Bununlada kalmayıp Kahve Maskesinin faydası henüz kesinleşmesede bir çok kesim tarafından kabul edilen göz altı morluklarını iyileştirdiği yönünde düşüncelerde fazlasıyla mevcut. Genetik faktörlere bağlı olmayan uykusuzluk, yorgunluk ve stres gibi etkenlerle meydana gelmiş göz altı morluklarını ise hafifletmek mümkündür, çünkü Kahve Maskesi’nin en önemli özelliği canlandırıcı etkisine sahip olmasıdır.

Daha canlı temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isterseniz alternatif Kahve Maskelerinden birini kullanmanızı öneririz. Kahve Maskesinin cildinize katmış olacağı etkileri görebilmek adına minimum 3 veya 4 kür uygulama yapmanızı öneriyoruz.

Limonlu Kahve Maskesi

 Bu maske özellikle yağlı ciltler için muhteşem etkilere sahip bir maske kürüdür.

Yağlı ciltlerde kırışıklık oluşumunu geciktirici etkisiyle avantajlı gibi gözüksede, siyah noktalar, sivilce ve iri gözenek gibi cilt sorunlarıda yine en fazla bu yağlı ciltlerde ortaya çıkabilmektedir. Cildinizi bu gibi sorunlardan korumak istiyorsanız Limonlu Kahve Maskesi kürünü deneyebilirsiniz.

Limonlu Kahve Maskesi için gerekli olan malzemelerimiz;

2 Çay kaşığı Limon Suyu (Taze sıkılmış olmasına dikkat edin)

2 Çay Kaşığı Türk Kahvesi

¼ Çay Bardağı Süt veya ½ Çay Bardağı Yoğurt

Tüm malzemeleri uygun bir kapta iyice karıştırdıktan sonra parmak uçlarınızla yüz bölgesine masaj yaparak uygulama yapabilirsiniz, ancak göz çevrenize sürmemeye gayret edin.

Ortalama 20 Dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzdeki maskeyi özenle durulayın. Cildinizdeki fazla yağın alınmasını sağlayan Limon Suyudur, fakat Limon Suyunu fazla kullanarak cildinizin hiç yağlanmayacağı düşüncesine kapılmayın, fazla Limon Suyu kullanımında cildiniz normalden çok daha kuruyabilir ve tahrişe sebep açabilir.

Yoğurtlu Kahve Maskesi

 Kuru bir cilde sahipseniz Yoğurtlu Kahve Maskesi tamda size göre bir kür olabilir. Bu nedenle cildi yumuşatıp nemlendiren ve doğal bir parlaklık kazandıran bir maske kürüdür.

Yoğurtlu Kahve Maskesi için gerekli olan malzemelerimiz;

1 Çay Kaşığı kadar Türk Kahvesi Telvesi

½ Yemek Kaşığı Sade Yoğurt

1 Çay Kaşığı Toz Yulaf Ezmesi

Cildiniz fazla kuruysa 1 Çay Kaşığı Bal ilave edebilirsiniz.

Tüm malzemeleri uygun bir kapta iyice karıştırıp yüzünüze ince bir katman halinde uygulama yapın. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık suyla temizleyin. Aşırı kuru cildiniz varsa bu uygulamayı haftada 2 kere yapabilirsiniz.

Peeling Etkili Kahve Maskesi

 Cildiniz ister kuru isterse yağlı bir yapıya sahip olsada düzenli olarak peeling yapmanız gerekmektedir. Cildinize maske yapmadığınız taktirde ne kadar yıkıyor olsanızda bir müddet sonra cilt gözenekleriniz dolar ve tıkanır.

Evinizde düzenli olarak peeling yapmanız mümkündür ve bu uygulamanın 2 önemli avantajı vardır. 

Birincisi; Düzenli olarak yapıldığı için kimyasal peeling gibi tahriş edici ve soyucu bir etki yaratmaz.

İkincisi; Gözenekleriniz devamlı olarak temiz kalacağı için siyah nokta ve sivilce gibi cilt sorunlarından büyük ihtimalle kurtulmanızı sağlar.

Peeling Etkili Kahve Maskesi yapılış ve uygulaması son derece kolay bir maskedir.

Peeling Etkili Kahve Maskesi için gerekli olan malzemelerimiz;

2 Çay Kaşığı Kahve Telvesi

2 Çay Kaşığı Esmer Şeker

Kahve Telvesi yerine kullanılmış makine kahveside kullanılabilir.

Tüm malzemeleri uygun bir kapta iyice karıştırdıktan sonra yüzünüzün her yerine parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulama yapın. Ortalama 10 dakika masaj yaparak uygulama sonrası ılık su ile yüzünüzü durulayabilirsiniz.

Sıkılaştırıcı Kahve Maskesi

 Kahve sonuç itibari ile cildi sıkılaştıran, gözenekleri küçülten ve pürüzsüz bir görünüm kazandıran etkiye sahiptir.

Bu özellikleri sayesinde Kahve Maskesini düzenli olarak kullandığınız zaman cildinizdeki gözeneklerin küçüldüğünü ve cildin sıkılaştığını fark edebilirsiniz.

Sıkılaştırıcı bir maske arayışında iseniz Bal Kahve Maskesini kullanabilirsiniz.

Sıkılaştırıcı Bal Kahve Maskesi için gerekli olan malzemelerimiz;

2 Çay Kaşığı Kahve Telvesi

2 Çay Kaşığı Bal

Ufak bir boyuta sahip tavanın içine balı koyarak  3-4 dakika kısık ateşte ısıtın. Bal Kahve Maskesinin etkili olması, balın ılık olmasına bağlıdır. Isıtılmış balı başka bir kaba koyarak kahve ile karıştırın. Yüzünüze uyguladığınız maskeyi yaklaşık olarak 15 dakika kadar bekleterek sonunda ılık suyla durulamasını sağlayabilirsiniz. Bal Kahve Maskesini haftada 2 kere uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.