İyi Bir Kombinin 5 Kuralı

0
454
İyi Bir Kombin in 5 Kuralı

Uyumlu giyinmenin ilk kuralı kombinlediğiniz parçaların belirli bir sınırı aşmaması.

 

Örneğin kıyafetinizin 2 parçası (etek-bluz) aynı desende ve uyumluysa bir 3. uyumlu parça kıyafetinizin kostüm gibi görünmesine neden olabilir. Kıyafetinizde 2’den fazla uyumlu parça olmamalı.
Kombininizde denge sağlayabilmek için natürel tonları kullanmayı deneyin! Baştan aşşağı desenli ya da canlı renkler giymek biraz abartılı olabilir. En kullanışlı uyumlu giyinme kuralı görünümü dengelemek için natürel renkleri kullanmaktır. Tercihiniz desenli ya da desensiz bir renk olabilir fakat natüral tonlardaki parçalarınızın dokularına dikkat etmelisiniz. Özellikle örgüler, görünüşünüzü karmaşıklaştırabilir.
Aksesuar konusunda abartılı tercihler yapmayın. Çarpıcı aksesuarlar, zaten oldukça iddialı bir stile sahip kombininizle çatışmamalı. Çanta ve aksesuarlarınızda tercihinizi sadelikten yana kullanarak uyumlu kombinlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

 

Ojenizin rengi kombin renklerinizle zıt olmalı. Kıyafetinizle aynı renk oje kullanmak uyumlu giyinme trendinde yapılan stil hatalarından biri. Eğer ayakkabınız, oje renginiz ve rujunuz gibi detayları kıyafetinizle kombinlemeye çalışırsanız, uyumlu giyinme trendinin dışına çıkmış olursunuz.
Uyumlu giyinme kuralları özellikle desenli parçaların birlikte kullanıldığı kombinlerde ön plana çıkıyor. Desenli parçaları kusursuz bir şekilde kombinlemeyi başarsanız bile kendi vücudunuza ve stilinize uygun bir desen seçmeye özen göstermelisiniz. Küçük desenler ince görünüm yaratırken, büyük ve iri desenler basen ve göğüs bölgesine dikkat çeker ve olduğunuzdan kilolu görünmenize neden olur. Bu trendi uygulamadan önce vücudunuza yakışan birkaç farklı stil denemeyi ihmal etmeyin.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.