Rüyada isyan etmek

Farklı yorumlara dahildir ve özellikle İslami açıdan kişinin yaşadığı hayatın eksikliğini, günaha olan düşkünlüğünü bildirir.

Hayatına dikkat etmeyen, zaaflarına ve zevklerine yenik düşen kişinin bir türlü ruhundaki açlığı doyuramayacağını, neye sahip olursa olsun huzuru bulamayacağını, yaşamını yeniden düzenlemesi gerektiğini ve günahtan ayrı bir hayatın içinde, daha düzgün ilişkiler kurarak, paraya değil, maneviyata önem vererek devam etmesi gerektiğini öğütler.

İsyan etmek Allah yolundan uzaklaşmak demektir ve kişinin görüşünü olumsuz yönde etkiler. Zevke ve sefaya aşırı düşkün olmaya, sevdiklerini çıkarlar uğruna göz ardı etmeye ve onları kullanmaya alamettir.

Kişinin sadakatsizlik yapacağını, karşılığında yalnızlığa düşüp, kendisini mutsuz hissedeceğini tabir eder.

 

Rüyada Allah’a İsyan Etmek

Çok büyük ve geri dönüşü zor bir günah işleneceğini işaret eder.

Bu rüya İslami olarak kişinin aklını başına alması gerektiğini, şeytanın izinden gitmek yerine bir an önce Allah’a yakarıp günahlarının affedilmesini istemesi gerektiğini bildirir.

Anne-babaya karşı gelmek, kendisini seven ve yardımcı olan kişilere karşı ihanet etmek, kötü alışkanlıkların içine düşmek manasına gelir.

Alkol ve kumar gibi sebeplerden kişinin tüm yaşantısının geri dönüşsüz şekilde mahvolacağını, sahip olduğu değerli ne varsa elinden kayıp gideceğini, asla mutlu olamayacağını bildirir.

Büyük bir imtihan içinden geçileceğini ve sonuçlarının acı olabileceğini delalet eder.

 

Rüyada Aileye İsyan Etmek

Başarı sarhoşluğu içine girilmesi nedeniyle kişinin kibir içine düşeceğini, böbürlendiği yaşamını bir süre sonra kaybedip, yanında yöresinde güvenilir kimseyi bulamayacağını bildirir.

Sefahat içinde yaşarken ailesini önemsemeyen ve boş veren kişinin daha sonraki pişmanlığının yıkıcı olacağını, ömrünün sonuna dek bu duygularla baş etmek zorunda kalacağını ve anne-babası vefat etmeden önce onlardan helallik alamayacağını bildirir.

 

Rüyada İsyan Etmenin Yorumu

Baskı, zulüm ve işkenceye maruz kalan kişilerin gördüğü rüyalardandır.

Geçmişte veya bugün, kişinin canına, malına ve değer verdiği insanlara zarar veren kimselerin olduğuna, bu kişilerden alınmak istenen intikam duygusuna yorumlanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.