İhanetin Altında Yatan Ben’ cillik

0
507
ihanetin-altinda-yatan-ben-cillik

Eğer sevgiliniz yada eşinizi seviyor ve birlikteliğinizin devamını istiyorsanız onu sadece sevmeniz yetmez.

İkili ilişkiler de sevmek sadece bir başlangıçtır ama sadakat ve bağlılık için yeterli değil ne yazık ki.

İkili ilişkilerde erkek kadınına sevgisini söylemekten çok göstermesi gerek diliyle seni seviyorum demek yerine göstermesi, hisettirmesi gerek. O’ na bakarken gözlerinin içinde ki tebessümü, aşkı, sevdayı ve sıcaklığı içinde hissetmeli…

Sabah akşam seni seviyorum diyerek gezsen de sürekli çiçekler, hediyeler versen de fark etmez, bir şeyi değiştiremezsin. Kadınının sevgisini kalbindeki boşluğu dolduramazsın. Başlangıç için hoştur ama devamı için daha fazlasını yapman gerekir. kendinden ödün vermen ve fedakarlık yapman gerekmektedir.

İhanetin nedeni insanın kalbindeki boşluktan içerdeki eksiklikten doğar. Paylaşın… sevgiliniz ile gününüzü nasıl geçtiğini, sorunlarınızı, sevinçlerinizi paylaşın. Sanki tek başınaymışsınız gibi içinize kapanmak yerine ikili bir hayat yaşadınızı hatırlayıp danışın, fikrini sorun ve çözüm için tartışın. Aksi takdirde bir mekanda yan yana koltuklarda oturuyor olmanız birlikte uyuyor olmanız bir şey değiştirmicek sadece bir birinize eşlik etmiş olacaksınız.
İhanete uğramamak için sevgiliniz tarafından sırtınızdan bıçaklanmamak için empati kurmanız gerekmektedir. Önce kendinize şöyle bir uzaktan bakın eksikliklerinizi bir gözden geçirin büyük küçük demeden telafi etmeye bakın tabi ipleri koparmak istemiyorsanız ve ihanete uğramak istemiyorsanız.

En önemli bir noktası ise yatakta nasıl olduğunuzdur. Sırtınızı dönüp yatıyorsanız birbirinize bir sorun var yada böyle devam ederse olacak demektir.

Bayanlar seviştikten sonra erkeklerin aksine uyamaktan ziyede ön sevişme gibi olmasada öpüşmeyi ve kendisinin bir eskort gibi kullanıldığını düşünmemesi için öpücüklerin yanında küçük hassas dokuşlar isterler.

Bu konudada haksız sayılmazlar aslında her insan değrli olduğunu görmek ve hissetmek ister ve bunu ilk aradığı kişi partneri olur.

Bayanların genel sorunu ve evliliklerde aldatmaların temelinde ben tamamım deyip sırtını dönen erkekten kaynaklanır iki kişilik bir yataktan ziyade hayat paylaşıyorsan biz diyorsan eğer partnerininde mutluluğunu yarıda bırakıp sırtını dönüp uyumaya kalkmalısın.

Biz demeye devam etmek istiyorsan, aldatılmak, ihanete uğramak istemiyorsan ona onun herşeyinolduğunu göstermelisin.

Unutma ki sen bencil olursan partnerinde ben demeye başlar ve biz dediğinizde ikinizin dışında birileri daha olacaktır…

 

Aldatılmak sokaktaki bay veya bayan için sokaktaki bir kadına olan bakışlar ile partnerinle birlikteyken gözünde başkasını hayal etmekle ve bir başkasıyla ilişkiye girmekle olur hangisi daha kötü derseniz ve şık olarak sormaya kalkarsanız bir kaç şık olmadığından hep A şıkkı derdim ben.

eşinizle beni aldatmasın diye birikte olmak yerine onunla nasıl bütünleşirim diye bir araştırma yapsanız mutlu etmek için çaba gösterseniz aldatılma gibi bir derdiniz sorununuz olmaz.

Partneriniz ile empati kurun ve ruhuna dokunun. Baskı altında tutmaya çalışmaktan, şüphelenmekten kuşkulardan vazgeçin tüm sevginizle, aşkınızla sadece sarılın.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.