Rüyada içki görmek

Helal olmayan, hile ve kurnazlık ile kazanılmış mala ya da kazanca işaret eder.

Rüyasında içki içtiğini gören kişinin hak yolundan ayrılmış olduğuna delalet eder.

Rüyasında içkiyi şık ve güzel bir içki bardağıyla içtiğini gören kişi hakkı olmayan bir mala ya da paraya sahip olacak demektir.

Rüyada içkiyi su ile karıştırıp içen kişi için birkaç şekilde yorum yapılır.

Bu kişinin helal olan malı kadar helal olmayan malı da var demektir ya da baba malı gibi üzerinde birkaç kişinin hakkı olduğu bir malı olacaktır veya bir kadın aracılığıyla ele geçen ve sorunlara neden olacak malı olacaktır şeklinde yorumlanır.

Rüyada içki içmek aynı zamanda kötü kadın olarak da yorumlanır.

 

Rüyada Bira İçmek

Rüyada bira içtiğini görmek hayırlıdır.

Kişinin hayırlı bir gönül işi olacağına hatta temiz ve güzel bir nikâhla nihayetleneceğine delalet eder.

Fakat birayı bir eğlence mekânında içtiğini görmek iyi değildir, üzücü şeyler yaşanacağına delalet eder.

 

Rüyada Sarhoş Olmak

Rüya sahibinin kendini sarhoş olarak görmesi sıkıntı, zorluk ve keder anlamına gelirken aynı zamanda bolluk ve bereket içinde huzurlu yaşamaya işaret eder.

 

Rüyada Sarhoş İnsan Görmek

Rüyada sarhoş birini görmek kişinin tüm düzenin bozulmasına, kazancının düşmesine, rüya sahibinin bazı maddi zorluklar ve sıkıntılar yaşamasına delalet eder.

 

Rüyada Gazino Görmek

Rüyada gazinoda içki içmek ticaret hayatında yeni kararlar alarak yeni girişimlerde bulunmaya delalet eder.

 

Rüyada Meze Görmek

Rüyada mezeyi sade yani yanında alkol olmaksızın görmek iyi şeylere işaret ederken, alkol masasında görülen meze savaşta ya da askerde şehit olmaya işaret eder.

Rüyada meze ve içki olan bir masaya çağrılmak da aynı anlama gelir.

 

Rüyada İçki İçmek Sonra Pişman Olmak

İyi olması maksadıyla yapılacak bir işin, gidilecek bir yerin ya da dâhil olacak bir organizasyonun sonunda huzursuz, mutsuz ve memnuniyetsiz olmak anlamına gelir.

Rüyada evde içki içmek sonra pişman olmak, kendini aile büyüklerine karşı mahcup olmaya ve onların yüzüne bakamayacak durumlara düşürmeye neden olacak şeyler yapmak demektir.

Rüyada meyhanede içki içmek sonra pişman olmak, bir fırsatı doğru değerlendirememeye, bir sözün ya da hareketin dozunu aşmaya yani maksat dışına çıkmaya ve aslında keyif alınacakken kötü hallerde olmaya yorulur.

 

Rüyada İçki İçmek Ama Sarhoş Olmamak

Rüyada çok fazla içki içmek ama sarhoş olmamak, rüya sahibinin dezavantaj olarak gördüğü bir özelliği olduğuna ve kendisinin de zaman zaman bundan muzdarip olduğuna delalet eder.

Rüyada bir kadeh içki içmek ve sarhoş olmamak, büyütülmemesi, tartışılmaması ve kafaya takıp üzülmemesi gereken bir durumla karşılaşmak anlamına gelir.

Rüyada hafif içki içmek ama sarhoş olmamak, bir emelini gerçekleştirmek için gerekenden az çaba göstermek ve bu nedenle ona ulaşamamak demektir.

Rüyada sert içki içmek ama sarhoş olmamak, elinden geleni yaptıktan sonra elde edilemeyecek bir iş ya da maldır.

 

Rüyada İçki İçmek İstemek

Ama içki bulamamak, zorunlu ya da hayati olmayan sadece eğlencelik ve keyfi bir olanaktan yoksun olmaya yorulur. Yani yokluğunda zorluk, zahmet, hastalık ya da sefalet getirmeyecek bir olanaktan yararlanamamaktır.

Rüyada camide içki içmek istemek, olmayacak bir yerde söylenecek bir söz nedeniyle başını belaya sokmaya, güvenliğini tehlikeye atmaya ve suçlu konumuna düşmeye alamet eder.

Rüyada evde içki içmek istemek, kişiye hak olan bir hakkını kullanmak istemesi anlamına gelir.

 

Rüyada Oruçluyken İçki İçmek

Rüyada oruçluyken gizlice içki içmek, rüya sahibinin kendi içinde hesaplaşacağı, yüzleşeceği ve çözmeye çalışacağı kişisel bir problemi olacağına işaret eder.

Rüyada oruçluyken insanların içinde içki içmek, bir kalabalığa ya da topluma aykırı olan bir adım atmaya dolayısıyla tepki çekmeye yorulur.

Rüyada oruçluyken unutup içki içmek, rüya sahibinin samimiyetini ve suçsuzluğunu ispat edemeyeceği bir halde kalması demektir.

 

Rüyada Hamileyken İçki İçmek

Sonuçlarının kötü olacağını bilerek iradeye yenik düşerek bir iş yapmaya kendine ve sevdiklerine zarar verme ihtimalini önemsememe zaafına düşmeye delalet eder.

Rüyada hamileyken hastanede içki içmek, bir yasağı ya da kuralı çiğnemeden atılamayacak bir adım demektir.

Rüyada hamileyken, meyhanede ya da barda içki içmek, kendinden başka kimseye karşı sorumluluk duymadan zararı da kazancı da kendine olacak bir girişim yapmak anlamına gelir.

 

Rüyada Gizlice İçki İçmek

Rüyada babadan gizli içki içmek, bir gerçeği açıklamanın yollarını aramaya ve bunun sıkıntısı içinde olmaya yorulur.

Rüyayı gören kişinin bir suçunu, eksiğini, isteğini ya da bilakis isteksizliğini doğru şekilde ifade etmek için çareler aradığına delalet eder.

Rüyada gizlice okulda içki içmek, açığa çıkması ve öğrenilmesi durumunda başarıyı olumsuz şekilde etkileyecek bir olaya karışmak demektir.

Rüyada gizlice sokakta içki içmek, toplumun dışına itilme korkusuyla bir hobiyi ya da isteği özgürce yaşayamamak demektir.

Rüyada odanda evdekilerden gizlice içki içmek, tembihleri tutmamaya, nasihatları da kulak ardı etmeye işaret eder.

 

Rüyada Bilmeden İçki İçmek

Yaşanılmadan iyi mi yoksa kötü mü veya gerekli mi yoksa gereksiz mi olduğu bilinemeyecek birşeyi hiç planda yokken kendiliğinden gelişecek bir olay sonrasında deneyim etmeye ve daha sonradan ona ihtiyaç duyup duymayacağının kararını vermeye yorulur.

Rüyada bilmeden ilaçla içki içmek, yanlış bir hareketin ardından can ya da mal kaybı yaşama telaşına düşmek demektir.

Rüyada bilmeden meyve suyuyla içki içmek, hoşa gidecek, onaylanacak ve sürekliliği olacak bir faaliyet edinmeye ve rutin olarak onu gerçekleştirmeye alamet eder.

Rüyada bilmeden içki içmek ve sarhoş olmak, dilediğince hareket etmek, düşüncelerini söylemek, rahat davranmak yani kendini sıkmadan ve kısıtlamadan içtenlikle davranmak anlamına gelir.

 

Rüyada Ramazanda İçki İçmek

Rüyada ramazanda keyfinden içki içmek rüyayı gören kişinin boşluğa düşmesi nedeniyle işleyeceği bir günaha ya da suça işaret eder.

Rüyada ramazanda kahrından içki içmek, çaresizliğin, isyanın, sıkıntının ve derdin ağırlığı nedeniyle kendini bırakmaya ve tabiri caizse bir yaprak gibi oradan oraya savrulmaya yorulur.

Rüyada ramazanda şarap içmek, herkesin ortak şekilde üzerinde birleştiği bir konuya muhalefet ederek onlardan bağımsız hareket etmeye ve onların yolundan değil de kendi bildiğin, inandığın ve istediğin yoldan gitmeye delalet eder.

 

Rüyada Ölmüş Biriyle İçki İçmek

Rüyayı gören kişinin, zamanında gerçekleştiremediği ve artık geriye dönüşü de olmayacak bir işin içinde ukde olarak kalması demektir.

İşin işten geçmesi anlamına gelir.

Rüyada ölmüş biriyle mezarlıkta içki içmek, istenilen birşeyin hayal edilen ve amaçlanan şekilden farklı gerçekleşmesine ve kişinin de buna boyun eğmek durumunda kalmasına alamet eder.

Rüyada ölmüş biriyle bir mekânda içki içmek, garipsenecek, yadırganacak ve konuşulacak bir gelişmenin içinde olmaktır.

Rüyada ölmüş biriyle gizlice içki içmek, rüya sahibinin engellenme ve kendisine karşı çıkılması endişesiyle kimseye bahsetmeden bir olayda yer almasına işaret eder.

 

Rüyada Şişeyle İçki İçmek

Rüyada şişeyi kafaya dikerek içki içmek, rüya sahibinin normalde yapmayacağı yalnızca istisnai zamanlarda ya da bir defaya mahsus kalacak şekilde yapacağı ve art niyetli kimselerin kabalık ve saygısızlık olarak yorumlayacağı bir davranışta bulunması anlamına gelir.

Kimseye zararı olmayacak kişiyi ilgilendirecek bir hareketin yanlış yorumlanması demektir. Rüyada şişeler dolusu içki içmek, bazen ayarı kaçırmaya ve sınırı aşmaya bu nedenle de zor durumlarda kalmaya yorulur.

Rüyada şişeyle içki içen birini görmek, rüyayı göre kişinin kendisi yapmadığı için başkası yaptığında garipseyeceği ve alışık olmadığı bir haldir. Başkası tarafından benimsenmiş bir yaklaşım biçimi demektir.

 

Rüyada Bir Yudum İçki İçmek

Rüyada ailenin olduğu yemek masasında bir yudum içki içmek, çekine çekine bir adım atmaya fakat etraftaki baskı nedeniyle o işin sonunu getirme cesaretini gösterememeye işaret eder.

Rüyada yalnız başına bir yudum içki içmek, bir merakını gidermek ya da yeni bir tecrübe edinmek suretiyle bazı şeyler öğrenmiş ve onlardan haberdar olmuş olmaya yorulur.

Rüyada arkadaşlarla birlikteyken bir yudum içki içmek, bir maceraya atılmak için ilk girişimi yapan kimse olmak anlamına gelir.

 

Rüyada İçki İçmenin Yorumu

İçki rüyalarını genel olarak tanımlamak pek doğru değildir çünkü içki içmek bazen keyiften bazen de kederden yapılan bir davranıştır ve bireyin hüzünlü bir anında olması da büyük bir mutluluğu yaşıyor olması da onda içki içme gereksinimi ve eğilimi uyandırabilir.

Yani birey için gelgitlerin yaşandığı karmaşık bir dönemden geçiyor olduğunu söyleyebiliriz.

Rüya sahibi aynı anda birden fazla duyguyu bir arada yaşıyor olabilir ve bunun verdiği ruh ve duygu hali nedeniyle kafası karışmış olabilir ya da tam tersine bir sıkıntısını arkasında bırakarak rahata ermiş ve bu nedenle kutlama babında bir planın hazırlığı yapıyor olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.