Horoz Yılı

0
598
horoz-yili

 

Ying-Yang: Yang

Baharatı: Karabiber

Uğurlu Sayısı: 6

Değerli Maden: Çinko

Renk: Menekşe moru

Hayvan: Geyik

Bitki: Krizantem, Meşe

Şifalı Ot: Kekik

Ünlüler: Confucius – Katherine Hepburn

 

Horoz Yılı Burcunun Genel Özellikleri

Maymunun karşıt burcudur. Yin’i en yoğun temsil eden burçtur. Agresif, sabırsız ve kaba olarak değerlendirilirler. Ancak bu doğru değildir. Sadece dışarıya kendilerinin iyi bir insan olduğunu göstermek gibi bir çabaları yoktur. Buna rağmen dış görünüşlerine çok önem verirler. Hazırlanmak için saatlerini harcayabilir, ayna önünde çok zamam geçirebilirler.

Modaya uymak gibi bir dertleri yoktur. Kendi stilleri vardır ve bunun dışına çıkmazlar. Amaçları modaya uymak değil şık görünmektir. Çok çalışırlar. Onları asla tembellik ve hareketsizlikle suçlayamazsınız. Sürekli bir hareket halindedirler. Bu nedenle de giriştikleri işleri başarıyla tamamlarlar. Bir çok yeteneğe sahiptirler.

İyi birer dedektif, doktor, hemşire ya da hatip olabilirler. İşkoliktirler. Kendileri gibi olmayan ve çalışmayan insanları anlayamazlar ve böyle insanlara tahammül edemezler. Her zaman meşguldürler. Bu durum da yakın çevresini ihmal etmesine sebep olur. Açık sözlüdürler. Bu nedenle de kaba olarak nitelendirilirler. Oysa ki tek yaptıkları doğruyu söylemektir. Yalan söylemekten ve kendisine yalan söylenmesinden nefret ederler.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.