Kabul etmek gerekir ki iç çamaşırlarınız kişiliğimizin gizli yönünüzdeki en büyük bağlantınızdır.

İç çamaşırlarımızla büyük bir aşk yaşayabiliyor veya vücut tipinize uygun olmadığından dolayı tam anlamıyla nefret edebilecek konumlara gelinebiliyor.

İç çamaşırı alışverişlerinde çoğu zaman aldığımız çamaşırları bazı sebeplerden dolayı deneyemeden satın almışlığınız olabiliyor ve sonrasında üzerinize hayal ettiğiniz gibi durmadığında ise üzüntüden kahrolup bir kenara atılabiliyor, moral bozukluğuda cabası.

Bugün sizlere kadınlarnette.com ekibi olarak vücut şeklinize uygun olarak iç çamaşırı bulmanıza yardımcı olabilecek bir rehber hazırlamaya çalıştık.

İç çamaşırı alışverişi diğer yapmış olduğumuz alışverişlere nazaran çok daha stresli olabiliyor. Yoğun temponuzdan dolayı, mağazanın kalabalık veya uygun olmaması, kendi zamanınızın olmamasından dolayı almış olduğumuz çamaşırları deneme imkanı olmadan satın almış olabilirsiniz. Bu tür durumlarda ise ne yapmanız gerektiğini bilirseniz daha sonraki çamaşır alışverişleriniz hayal kırıklığına uğramadan, vücut tipinize en uygun olan çamaşırı seçmenize olanak verecektir ve sonrasında hayal kırıklığı yaşamamış olacaksınız.

İç çamaşırı seçiminde sizi içten ve dıştan kendinizi harika hissettirecek çamaşırları seçmeniz gerekiyor. İç çamaşırı seçiminde öncelikli olarak beden ölçülerinin sizin bedeninize uygun olup olmadığına dikkat edin, kendi bedeninize uygun bir çamaşır bulamazsanız başka bir beden numarası olabilir diye asla düşünmeyin.

Alacağınız İç çamaşırları ister kolleksiyonunuzun devamı istersenizde yeni bir model olsun bedeninizin dışında asla iç çamaşırlarla ilgilenmeyin. İç çamaşırı seçiminize kendinizi özel hissettirecek bir renk ve model ile, bu dantelli sütyen olabilir, seçiminize başlayabilir, devamında ise jartiyer kemeri ve çorabı gibi birbirini tamamlayıcı alternatif aksesuarlar ve ürünlerle seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sütyen seçiminde unutmamak gerekirki, sütyenin göğüs desteğinin % 90’ını sağladığından dolayı göğsünüze rahat ve tam oturması gerekmektedir.

Sütyeninizin altındaki tel destekler göğsünüzün çevresine tam anlamıyla oturması gerekmektedir. Herhangi bir batma veya kayma hissiyatı olmamalıdır.

Alışverişinize başlamadan önce göğüslerinizin şeklini ve boyutlarını tam anlamıyla ölçmek için fincan, bardak veya kase ile ölçerek, göğüs boyutlarını ölçebilir ve satıcıdan destek almak istediğinizde hangi boyutta olduğunu çok daha rahat ifade edebilirsiniz.

Sütyen askıları göğüs desteğinin ortalama % 10’unu sağlıyor, Bu sebeple askıların sütyen ile uyumlu olması, omuzunuzu kesmemesi ve tam oturması gerekli.

Deneme şansını bulabilirseniz sütyenin içerisinde kendinizi nasıl hissettiğinize dikkat etmelisiniz. Öncelikle görüntüsüne ve rahatlığına öncelik verin. Kendinizi sütyen içerisinde rahat hissedeceğiniz ürünleri tercih etmeli ve alışabileceğiniz bir ürün olmalıdır.

Vücut şeklinizi bilmeniz iç çamaşırı kolleksiyonunuz için mükemmel kombinleri yapmanızda size yardımcı olacaktır. Mesela; vücut tipiniz uzun bir gövdeye sahip ise sütyen askılarınızı normalden biraz daha uzun kullanmanız gerektiğini, veya uzun bacaklara sahipseniz vücudunuzu biraz daha kapsayabilecek çamaşırlar tercihiniz olmalıdır. Bu örneklere alternatif olabilecek vücut tipleri ile biraz daha detay vermeye çalışalım.

 

Atletik Vücut Tipine Sahipseniz

Atletik yapıya sahip kişilerin genelde göğüs dokuları normalden biraz daha küçük olabilmektedir. Bu durumlarda ise vücut hatlarınızı ortaya çıkarabilecek pencereli ve destekli sütyenler tercihiniz olabilir. Vücut hatlarınızı belirginleştiren çamaşırları deneyin, Kalçalarınızın bir kısmını açıkta bırakan külot, tangalar, pencereli külotlar veya transparan slipler tercih ederek vücudunuza belirginlik katarak ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Minyon Vücut Tipine Sahipseniz

Vücudunuz minyon bir şekilde ise, iki parçalı çamaşır setleri sizi çok daha seksi gösterebilir. Minyon tipli vücut hatlarına sahip kişilerde uzun fermuarlı çamaşırlar, ağır kumaşlar, tek parçalı çamaşırlar vucudunuzu bastıracağından vucut tipinize doğru bir şekilde oturmayacaktır. Sütyen askınız mutlaka ayarlanabilir kayışlar sizin için çok daha doğru karar olabilir ve ayrıca ipli veya destekli bir bralet tercih edebilirsiniz.

 

Kıvrımlı Vücut Tipine Sahipseniz

Kıvrımlı bir vücut hattına sahipseniz bel korseleri, dantelli ve parlak gecelikler, jartiyerli çamaşırlar ve göğsünüzü gösterecek iç çamaşırlarını deneyebilirsiniz.

Bunların dışında dikkat edebileceğiniz bir diğer husus ise çamaşırınızın vücudunuza oturuşuna bağlı olarak renkleri ilede bir bütünlük sağlayabilirsiniz, bunca dikkatinize rağmen ten renginize uygun olmayan çamaşırlar sizi boğabillir veya zıt bir görüntü oluşturabilir. Tabiki iç çamaşırınız size özeldir fakat partneriniz içinde giyiniyorsanız mutlaka onunda fikrini almalı nasıl ve ne renk iç çamaşırından hoşlandığını öğrenebilirseniz özel anlarınızda basit olarak gördüğünüz iç çamaşırlarınız sizi çok daha alımlı ve seksi gösterecektir.

Umarız İç Çamaşırı seçiminizde tavsiyelerimiz kulak ucunda bir hatırlatma olarak aklınıza gelecektir.

İç Çamaşırı deyip geçmeyin, iç çamaşırı kendinizin iç dünyanızı yansıtan bir aksesuardır.

Önceki İçerikMakyajsız Güzelliğin Püf Noktaları
Sonraki İçerikÇiftler Neden Aldatır
Geçmiş, Şimdi, Gelecek, Her şey birbiriyle bağlantılıdır. Hayatımızın Kıymetini Bilelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.