Mevsimler mevsimleri kovalıyor!

Güneş yavaş yavaş ısıtmaya başladı içimizi. Biz yalnızca kendi yaşadığımız şehirlere odaklanıyoruz fakat dünyanın her yerinde bir mevsim değişim dönemi.

Biz yaza geçerken, güney yarım küre ülkeleri kışa geçiş yapıyor. Olur da ‘yetti bana buraların havası’ diyecek olursanız diye, size yaz ortası kaçabileceğiniz güney küre ülkelerinden doğa harikaları getirdik.

Hem buralar sıcaktan kavrulurken; oralarda serin-soğuk havalar hakim olacak.

Olur da bahsedeceğimiz bu beş yere gidebilmek gibi şahane bir fırsata ulaşırsanız, ne ala…

 

iguazu-selalesi-brezilya

 İguazu Şelalesi – Brezilya

Brezilya – Arjantin sınırında bulunan Iguazu, dünyanın en büyük şelalesi. Iguazu Nehri üzerinde yer alan bu 275 adet şelale, size hayatınızda bir kez tanık olabileceğiniz nadir görüntülerden birini verecektir. Şelale bölge halkı tarafından kutsal kabul edilir. Tanrının, aşıkları cezalandırmak için, sonsuza dek sürecek bir düşüşe mahkum ettiğine inanılır.

salar-de-uyuni-bolivia
Salar de Uyuni – Bolivia

Dünyanın en büyük tuz göllerinden biri olan Salar De Uyuni, doğanın doruk noktası.. Üzerine bulutların yansıdığını görebileceğiniz ışıl ışıl sular, ayağınızın altında gıcırdayan kristaller. Yeryüzü ile gökyüzünü ayırt edemeyeceğiniz bir deneyimden bahsediyoruz.

el-calafate-arjantin
El Calafate – Arjantin

‘Sıcak havayı bir saniye bile hissetmek istemiyorum’ diyenleri, El Calafate‘ye alalım. Arjantin’in en güneyinde yer aldığı ve kutuplara yakın olduğu için yaz kış erimeyen Perito Moreno buzulu ve üzerinde gününü gün eden penguenler. Ortaya çıkan ultra güzel manzaralar. Gerçek anlamda ‘Dünyanın Sonuna Yolculuk’ etmek isteyenler için en doğru ve en kıskanılası rota.

atacama-colu-sili
Atacama Çölü – Şili

Çölde ne işimiz var demeyin, Atacama‘da elektrik olmadığı için gece gökyüzüne baktığınızda Nirvana‘ya ulaşmış oluyorsunuz. Dünyanın bu en tuzlu ve en kutsal çölünde, tepenizde parlayan milyonlarca yıldız! Yıldızları izlemek eyleminin hakkını verebileceğiniz nadir yerlerden biridir bu mekan.

machu-picchu-peru
Machu Picchu – Peru

‘Gezginlerin Hac’cı’ olarak anılan Machu Picchu, İnka uygarlığına ait bir kent. 1912’de keşfedilmiş olan Machu Picchu, dünyanın yedi harikasından biri. Uzun bir yolculuk sonucu vardığınız kentin tepesi, yeryüzünde görüp görebileceğiniz hiç bir yere benzemiyor. Dağın tepesinde bir rüya şehri. Görüş açınızda yalnızca nefes kesen gizemli bir doğa var! Burası da Ay İzlemeleri için biçilmiş kaftan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.