Ana Sayfa Moda Alışveriş Rehberi Giydiğiniz Renk Kişiliğinizi Ele Veriyor

Giydiğiniz Renk Kişiliğinizi Ele Veriyor

Herkesin severek giymekten ayrı haz duyduğu bir renk mutlaka vardır. Sizlere tercih ettiğiniz renklerin sizin duygularınızı, kişiliğinizi ve o anki modunuzu yansıttığını biliyor muydunuz? 

Farklı renklerin sembolik anlamlarla ilişkili olduğununun farkında bile olmayabilirsiniz belkide, fakat uzmanlara göre, belirli renklerin bilinç altı düzeyde sizleri çekmesinin bir sebebi varmış. 

Bizlerde kadinlarnette.com ekibi olarak, giydiğiniz renklerin sizinle ilgili çevrenize vermiş olduğu önemli mesajları sizlere sunmak istedik.

BEYAZ

Saflığın ve pozitifliğin sonucu enerji deposu olan beyazın büyüsü. Saflı, masumiyet, iyimserlik ve sadeliğin göstergesidir. 

Sizi beyaz kıyafetler daha çekici geliyorsa eğer, güvenilir, özgürlüğünüze düşkün, iyimser bir bakış açısına sahip bir insansınız demektir. Mükemmeliyetçi, yeni başlangıçları seven, doğru olan her şeyi taktir eden eşsiz bir kişiliğe sahip bir insansınız demektir.

SİYAH

Siyah rengin altın kuralı olan lükslük ve zerafetten hoşlandığınıza işaret eder. Gurur verici, şık ve bir çok renkle kombinlenebilen çok yönlü renklerden biri olan siyahın asaleti, ayrıca kadınların genelde tercih ettiği bu renk, giysilerde vücudu çok daha ince bir hava kattığından dolayı çok daha fazla tercih edilir. 

Güç, zarafet, lüks ve otoriteyi temsil eden siyah renk, iş yerinde ideal bir lider görünümü verirken, romantik bir gecede seksi ve etkileyici bir etki yaratır.

Bununla birlikte, kıyafetinizde siyahın çok fazla olması, ulaşılamaz, soğuk veya sert görünmenize neden olabilir. Bu yüzden görünümünüzü aksesuarlara veya farklı dokulara hareketlendirmekte fayda var.

KIRMIZI

Kırmızı, cesur ve arzuları uyandırıcı etkiye sahip bir renktir. Aşk, romantizm ve tutkuyu akla getiren bu kışkırtıcı renk, sizin enerjik, kararlı, tutkulu ve dışa dönük bir yapıya sahip olduğunuz mesajını verir. Yeni ya da garip şeyler gözünüzü korkutmaz. 

Kırmızı, hızlı ilerlemekten korkmayan, yalnızca ilerlemeye odaklanan bir kişi olduğunuza işaret eder. 

Sizi kesinlikle ön plana çıkartacak olan bu renk, etrafınızdaki herkese sezgilerinizin gücünü ve kendinize olan güveninizi kanıtlıyor. Seksi ve cesur görünmek için kırmızıdan daha iyi bir seçenek olamaz.

MAVİ

Mavi renk sizin sadık ve kendine güvenen bir kişi olduğunuz mesajını verir. En popüler renklerden biri olan mavi, sadakat, barış, güven ve başarıyı temsil eden bir renktir. Etrafınızdaki insanları rahat ettiren huzurlu bir renktir. 

Araştırmalar, bu rengin insan vücudunun sakinleştirici özelliklere sahip bazı kimyasallar üretmesine neden olduğunu göstermiştir. 

Mavi, “kontrolde” olma duygusunu canlandırır. Bu nedenle kurumsal ve eğitim etkinliklerine giymek için en iyi renklerden biri olarak kabul edilir. Partneriniz ile geçireceğiniz özel bir günde tercih edeceğiniz mavi renk bir elbise ile hem seksi hem de güven veren bir etki yaratabilirsiniz.

MOR

Mor renk asil ve etkileyici bir kişi olduğunuz mesajını verir. Geleneksel olarak kraliyet rengi olan mor, sofistike, zengin ve lüks bir etkiye sahiptir. 

Bu renk aynı zamanda yaratıcı, çekici, anlayışlı ve sanata duyulan sevgiye sahip bir kişilik tipini de gösterir. 

Mor, kırmızı ve mavinin bir karışımı olduğundan, bu rengi tercih eden insanlar, sakinleştirici bir mizaca sahip olan, ancak aynı zamanda karışık, tahmin edilemez bir kişiliğe sahiptir. Mor ya da leylak bir elbise giymek zevkinize ve kendinize güvendiğiniz anlamına gelir.

YEŞİL

Yeşil renk sizin sakin ve huzurlu bir yapıda olduğunuza işaret eder. Hem göze hem de zihne hoş gelen bu renk, etrafınızdaki insanlar üzerinde etkileyici ve huzur veren bir etki yaratır. 

Genellikle yeşil elbiseler ve kıyafetler aldığınızı fark ederseniz, bu herkes tarafından sevilmek ve iyi tanınmak istediğiniz anlamına gelir. Bu renk aynı zamanda sizin sevgi dolu, empatik bir kişiliğe sahip olduğunuza işaret eder. 

Yeşil renk tercih edenler genellikle sosyal olarak aktif, hayatta iyi ve kaliteli şeylerden hoşlanan insanlardır. Karizmatik ve aynı zamanda gizemli bir auraya sahip olmak için yeşil mükemmel bir tercih.

Sarı

Sarı renk enerjik, mutlu ve kolay iletişim kurabilen bir yapıda olduğunuz mesajını verir. Güneşin rengi olan sarı, etrafınızdaki herkesi yükseltme gücüne sahip, mutlu, eğlenceli ve pozitif bir ruh hali getirir. 

Eğer sık sık sarı giyen bir kişiyseniz, hayat dolu, her zaman gülen ve inkar edilemez bir dişiliğe sahip bir kişisiniz demektir. Sarı bir elbise giymek, aktif, yaratıcı ve heyecan verici bir kadın olduğunuzu gösterir. 

Bu renk zekayı teşvik eder, bu yüzden fazladan iş gücüne ihtiyaç duyduğunuz ağır iş günleri için mükemmel bir seçenektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Urban Kitchen with Granite Tops, Exposed Bulb Lights and Island

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

How To Use Basic Design Principles To Decorate Your Home

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Patricia Urquiola Coats Transparent Glas Tables for Livings

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Another Big Apartment Project Slated for Broad Ripple Company

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Recent Comments