Gaspar Karaköy

0
485
gaspar-karakoy

 

Son yılların cazibe merkezi Karaköy’ün en gözde ve iddialı mekanlarından biri Gaspar dersek abartmış olmayız. Gerek elit dekorasyonu gerek menüsü ile İstanbul’un trend adreslerinden biri burası.

 

Her yönüyle sofistike bir ambiansa sahip olan Gaspar, sahibi ve işletmecisi Ferit Sarper‘in deneyim ve başarısını yansıtan bir adres.

Sarper, Beyoğlu’ndaki ünlü meyhanesi Münferit‘ten sonra, bu sefer de Fransız-Akdeniz mutfağı ağırlıklı menüsüyle İstanbul’a seçkin bir restoran bar kazandırmış.

Adını, Sarper’in hayranı olduğu ünlü Fransız yönetmen Gaspar Noe‘dan alan mekan, Autoban Mimarlık tarafından incelikle tasarlanmış dekorasyonu ile farkını hissettiren bir atmosfere sahip.

 

gaspar-karakoy-2

Bu özel atmosferi olağanüstü menüsüyle daha da çoğaltan Gaspar‘ın spesiyali diye birşeyi yok çünkü tüm lezzetleri kendi başına birer spesiyal.

Kuzu ravioli, tartar et, havuç filetolu dana yanağı, antrikot, kalkan buğulama, zargana dolması, ızgara ahtapot gibi deniz ürünleri spesiyalleri, keçi boynuzlu sufle gibi başka yerde bulamayacağınız gurme tatları ile unutulmaz bir ziyafet vaadeden Gaspar için, özellikle haftasonları yoğunluk nedeniyle, birkaç hafta öncesinden rezervasyon yaptırılması öneriliyor.

 

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.