Evlilikle Aşk Beraber Olabilir mi

0
391
evlilikle-ask-beraber-olabilir-mi

Çoğu çift çok ateşli birlikteliklerden sonra flört etmenin ötesine geçmek için evlilik denen yükümlülüklerle dolu yola girmektedir.

 

Bu aşamada hemen hemen herkes tarafından merak edilen soru evlilik aşkı bitirir mi? dir.

Malumunuz, çevremizde tutkulu bir evlilik göremediğimiz ve hemen hemen aynı süreçlerden geçerek yıpranmış ilişkiler bizi de soğutmaktadır.

 

Yuvadan uçan bir kuşun yeni ortamlara ayak uydurmakta zorlanması pek tabi zor olacaktır.

Evlilik aşkı bitirir mi? sorusuna kesin bir cevap bulmak mümkündür.

Eğer bahsettiğiniz flört ederken yaşadığınız duygu dolu günler ve hoş hediyeler ile geçen süreç ise bir süre sonra eser kalmaması çok muhtemel bir sonuçtur.

Eşinizi veya sevgiliniz ile aranızdaki duvarı kaldırdığınız ve gerçek anlamda tanıdığınızdan da bu denli sonuçlar başınıza gelebilir.

Fakat aşkın bitimi her zaman kötü sonuçlar doğurmaz. Örneğin öncesinde aşık olduğunuz adam belli bir süre sonra evine sadık ve size aşırı sevgi duyan bir eşe dönüşebilir.

Bu durum biraz da birbirinizi tüketmeniz ile alakalıdır. Sindire sindire geçirdiğiniz bir sevgililik döneminin daha faydalı olacağını söyleyebiliriz.

Evliliğin aşkı bitirmemesi için yapılabilecek bir çok önlem vardır. Örneğin araştırma sonuçlarına göre eşlerin birbirinden uzaklaşmasının en temel sebeplerinden biri de eşyaların ortak alışkanlıklar gözetilmeden kullanılmasıdır.

Çok küçük görünse de örneğin diş fırçaların, kaşıkların özensiz yemek yemenin ilişkilerde bardağı taşıran son damla olabildiği aşikârdır. İlişkinin tadını çıkarmak yerine sorumluluklar ve gereksiz takıntılarla ilgilenmek evliliğe en fazla zarar veren davranıştır.

Özellikle hanımların yaptığı temizlik ve düzen takıntısı aşkın büyüsünü kaçırmaktadır. Yanı sıra bu durum karakterinizi ortaya koyamamanıza da sebep olabilir. Kadınların çocuklar üzerinde gereksiz baskısı ve liderlik tutumu bazı ilişkilerde erkeklerin soğumasını ve aşkınızın son bulmasına neden olur.

Bu konuda en tutarlı çözüm yöntemi ilişkide dominant tavırlardan uzak durmanız yönündedir. İnat yapmak, vazgeçilmez olmadığını göstermek gibi tartışmalardan da kaçınmalısınız. Yalnız bu söylediklerimiz ilişkide ciddiyetin elden bırakılması demek değildir.

Aşık olmanın havadan sudan geçen heyecanlı günlerini küçük sürprizlerle devam ettireceğiniz gibi sağlıklı iletişimlerle kendinizi ortaya koymanız gerekir. Kadınların bir diğer özelliği de yaptığı işlerden ötürü takdir edilme isteğidir. Siz bütün gün çalışırken eşiniz ev içerisinde çoğu zorlu işi tek başına sırtlanmakta ve bunlar için en azından bir teşekkür beklemektedir.
Evlilik aşkı bitirir mi?

sorusu her evliliğin aşktan süre içerisinde yoksunlaşacağıdır.

Yalnız bunu diğer güzel duygulara çevirmek sizin elinizde.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.