Çok seviyorsunuz.

Onsuz gecen saatlerin bile hesabını yapar oldunuz.

Hissettiklerinizi tarif edemiyorsunuz.

EVET, aşkın en deli tarafıdır tarif edemediğiniz yanı.

Âmâ derin bir nefes alın ve ayaklarınız yere bassın. Evlenme kararı almak üzeresiniz. Ne kadar aşkla ne kadar mantıkla da olsa bu çok ciddi bir karar.

Bir an bile düşünmeden evet diyorsanız hiç durmayın hayatınızı birleştirmek için doğru zamansa doğru insansa ayaklarınız havada ilerleyebilirsiniz.

Tabi ki doğru zaman ve doğru insan takdirini yapmak hiç bir zaman kolay olmayacak ama kendinizden ve sevgilinizden eminseniz bir dakika bile acaba doğru zaman mı doğru insan mı diye düşünmeyeceksiniz.

Eğer aklınızda en ufak bir soru işaret bile varsa hemen sakinleşip düşünmelisiniz. İncir kabuğunu doldurmayan bahaneleri bir kenara bırakın ve asıl içinizde derinde bir yerde karanlık duran sorunu bulun. Her şeyden önce karar vermiş olmanız gerekiyor.
Bütün ebeveynlik duygularla söylüyorum ‘Evlilik sandığınız kadar kolay bir şey değil’. Kafanızı karıştıran hiçbir şey yoksa kendinizden ve sevgilinizden eminseniz, hayal ettiğiniz bir ömür gerçeğine inanıyorsanız adım atma vakti geldi. Evlenme teklifi bir ömre gönülden bir birlikteliğe atılan ilk adımdır.

Ve atılan bu ilk adımda her şeyden önce kararlı olmanız gerekiyor. Karşınızdaki insana söz vererek bir gelecek vadederken ondan bir cevap beklerken sizin bile kendinden emin olmadığınızı gördüğünde o da kendinden emin bir cevap veremeyecektir.

Evlilik teklifi edeceğiniz zamanda çok önemli ne bir aylık ilişkinizde aceleyle verilen bir kararla nede nişanlanma aşamasına gelipte formalite icabı bir teklif olmamalı. Evlenme teklifi aceleye getirilmez bir hazırlık yapmalısınız. Bazı istisnalar dışında evlenme teklifini erkeklerin yaptığını baz alırsak sevgiliniz sizden hayallerindeki teklifi yapmanızı bekleyecek.

Ve siz ömrünüzün sonuna kadar gururla ve heyecanla anlatılacak ve hatırlanacak o teklif için gerçekten özen göstermelisiniz.
Özel bir güne denk getirip o günün havasından da faydalanabilirsiniz ancak en güzel olanı hiç beklenmedik bir anda yapılan bir süprizdir. Evet, süpriz damat adaylarını baz alarak söylüyorum kadınlar sürprizlere her zaman bayılır. Kesinlikle yüz yüze olacağınız hoş bir hatıra olarak her zaman hatırlayacağınız bir şekilde olmalı. Evlilik teklifi için en önemli şeylerden biride mekân. Sizin için önemli bir yer de olabilir çok daha süpriz bir mekânda olabilir. Kesinlikle her zamankinden daha özenli giyinmelisiniz. O güne ve sadece sevgilinize özel olduğunu bilmeli hissetmeli hazırlandığınızı. Çiçeğiniz ve tabi ki tek taşınız hazır olmalı. Yaratıcılığınızı kullanın. Ona harika teklifinizi yapın bir ömür boyu EVET alın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.