Eski sevgiliyi unutmak için ne yapmalı

0
397

Uzun süre sevgili kalan kişiler, herhangi bir sebepten dolayı ayrıldıktan sonra birbirlerini unutmakta oldukça güçlük çekerlerken bu dönemde atacakları adımlar ile unutmak daha kolay bir hale gelebilir.

Eski sevgiliyi unutma yolları nelerdir?

Eski sevgililerini unutmak isteyen kişilerin atacakları birçok adım varken bu sayede unutmak ve daha sağlıklı bir sosyal hayat sürmeye başlamak mümkün olacaktır. 

Eski sevgiliyi unutmak için atılabilecek olan adımlardan bazıları davranış statüsünde yer alırken bazıları nesnel açıdan ele alınmaktadır. Bu dönemde kişilerin, kendilerine koyacakları kurallar sayesinde sevgiliyi unutmak daha kolay olurken belirli nesnelerin günlük hayattan uzaklaştırılması da etkili bir yöntem olacaktır.

Eski sevgiliyi unutmak için ne yapılmalı?

İlk olarak kişilerin ayrılık süreçleri ne olursa olsun sancılıdır. Bu dönemde bazı çiftler çok ağır bir ayrılık yaşarken bazıları daha dostça ayrılabilirler. 

Dostça ve arkadaşça ayrılan kişilerin arkadaş kalmaya devam etmesi bu ayrılık sürecini çok zorlaştıracaktır. 

Sürekli olarak görüşen ve arkadaş kalmaya çalışan bireyler unutmakta çok zorlanırlar. Bunun yanı sıra beraber gidilen mekanlara gitmeye devam etmek de alınabilecek en yanlış kararlardan birisidir. Bir yandan bu mekanlarda eski sevgili ile karşılaşma imkanı bulunurken bir yandan da nesnelerin tümü kişilere eski sevgililerini hatırlatmaktadır. 

Ayrıca sürekli olarak beraber görüşülen çiftler ile görüşmek de oldukça zorlu bir süreci başlatacaktır. Sizi sürekli çift olarak gören kişiler, sizleri gördüklerinizde sevgilinizi sorarken bu durum sizleri sinirsel açıdan oldukça zorlar. 

Tatile çıkmak bu dönemde yapılabilecek en iyi aktivitelerden birisidir. Bir yandan zihnin boşaltılması bir yandan da yeni insanlarla tanışmak sizin bu süreci daha rahat atlatmanızı sağlayacaktır.

Uzaklaştırılması gereken nesneler nelerdir?

Beraber olunan dönemde kullanılan eşyalar, eski sevgiliyi unutmanın önündeki en büyük engellerden birisidir. Bu aşamada evinizde ona ait olan ya da size onu hatırlatacak olan ne varsa bunların evden uzaklaştırılması gerekmektedir. 

Sevgilinizin eşyalarını bir kutuya koymak seçenekler arasında yer alırken bu kutunun ona teslim edilmesi, çöpe atılması ya da yakılması da bu dönemin daha rahat atlatılmasını sağlayabilecektir. 

Beraber izlenen filmlerin ya da dinlenen müziklerin de hayattan çıkartılması gerekir. Aksi halde duyulan her şarkıda ya da izlenen her filmde eski sevgiliyi hatırlamak karşılaşılacak olan durumdur. Ev dekorasyonunun değiştirilmesi de tercih edilebilecek işlemlerden birisidir. 

Evdeki tüm eşyaları atmak çok mümkün olmadığından dekorasyonlarını değiştirmek yapılabilecek hamleler arasında yer almaktadır. Son olarak birlikte çekinilmiş olan fotoğrafların kesinlikle hayattan çıkarılması gerekirken yakmak ya da bilgisayar ortamındakileri silmek en doğru tercihtir.

Eski sevgiliyi unutmak isteyen kişiler, günlük yaşantılarında yapacakları değişiklikler ile birlikte bu süreci en iyi biçimde yaşarlar ve psikolojik açıdan büyük zorluklar yaşamadan eski sevgililerini unutabilirler.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.