Karaciğer vücudunuzdaki en önemli organdır. Abdominal boşluğun sağ üst tarafında yer alan karaciğer, kandan toksinleri ve atıkları temizler.

 

Talimatlar

  • Bir elma sirkesi toniği hazırlayın. 1 ya da 2 yemek kaşığı elma sirkesini 0.25 litre suyla karıştırın. İsterseniz bal gibi doğal bir tatlandırıcı ekleyin. Bunu günlük bir tonik olarak kullanın ve günde üç kere yemeklerden önce için.

 

  • Yılda iki kere, bir gün sonbaharda bir gün de ilkbaharda, kısa karaciğer defosu uygulayın. Detoks gününden bir gece önce, buharda pişmiş sebze veya balık gibi, sindirimi kolay hafif bir akşam yemeği yiyin. Detoks gününde yalnızca sebze suları, et suları, elma suyu, yeşil çay ve diğer sağlıklı sıvıları sindirdiğiniz bir sıvı ziyafeti çekeceksiniz. Uyanınca ve yatmadan önce, ilk adımda açıklanan temel toniği alın ama bir yemek kaşığı elma sirkesi ekleyerek sertleştirin. Detokstan sonraki hafta için, yalnızca yüzde 100 taze yiyecekler yiyin. Yüksek efor gerektiren türde aktiviteler yapmanızı gerektirmeyecek şekilde plan yapın, yürüyüş, esneme gibi hafif egzersizleri ve güneş ışığı almayı hedefleyin.

 

  • Bir bardak karaciğer temizleyici çayın keyfini çıkararak sağlığınızı koruyun. 2 yemek kaşığı elma sirkesiyle bir bardak sıcak suyu karıştırın ve bal ya da akçaağaç şurubuyla tatlandırın. Günde bir bardak için.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.