Ejderha Yılı

0
323
ejderha-yili

 

Ying-Yang: Yang

Baharatı: Hemame

Uğurlu Sayısı: 2

Değerli Maden: Gümüş

Renk: Altın sarısı

Hayvan: Maymun

Bitki: Gül, Sekoya ağacı

Şifalı Ot: Dereotu

Ünlüler: Sigmund Freud – Martin Luther King – Shirley Temple -Grace Kelly – Christopher Reeves – Florence Nightingale

 

Ejderha Yılı Burcunun Genel Özellikleri

Çin burçlarının arasında en dikkat çeken burç ejderha burcudur. Doğuştan liderlik özellikleri ile donatılmışlardır. İdealisttirler. Amaçlarına ulaşmak için çok çalışırlar. Mükemmeliyetçilik huyları bazen rahatsızlık verici olsa da bunu sadece başkaları için değil kendileri için de uygularlar. Agresif ve kararlıdırlar.

Giyimlerine çok dikkat ederler. Asla eski püskü bir kıyafet içinde görünmezler. Hayal güçleri çok geniştir, bu nedenle de çok yaratıcıdırlar. Bazen bu hayal gücü onları ucu bucağı olmayan yollara sevk eder. Kaderleri genellikle güzeldir. Çok iyi rol yaparlar. Sizin hakkınızdaki gerçek düşüncelerini onlar söylemeden asla anlayamazsınız. Para harcamayı çok severler. Kazandıkları parayı uzun süre ellerinde tutamazlar. Sabırsızdırlar. Sakın bir ejderhayı bekletmeyin.

Ejderha kadınları çok dikkat çekicidir. Etrafta bir ejderha varsa diğer kadınların çok az şansı vardır. Bütün dikkat ejderha kadınının üzerinde toplanacaktır. Bu yüzden birlikte oldukları kişi üzerlerine titrer ve genellikle aşkta hayal kırıklıkları ve üzüntü yaşamazlar.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.