Dünyanın En Pahalı 10 Hamburgeri

0
210

1. Douche Burger 666 Dolar

New York’ta yer alan 666 Burger isimli lokantada servis ediliyor. İçinde altın yapraklarıyla marine edilmiş Kobe eti, kaz ciğeri, havyar, ıstakoz eti, trüf mantarı ve Gruyere peyniri bulunuyor.

2. Le Burger Extravagant 295 Dolar

New York’taki Serendipity 3 lokantasında satılıyor. Japon Wagyu eti, beyaz trüf mantarı katkılı tereyağı ve bekletilmiş deniz tuzuyla hazırlanıyor.

3. The Burger 186 Dolar

West London’daki Burger King’de satılıyor. İçindekiler: Japon Wagyu eti, trüf mantarı, özel kristalize edilmiş sampanyayla soslanmış soğanlar ve İspanya’nın en iyi füme eti olan Pata Negra

4. Richard Nouveau Burger 175 Dolar

New York’taki Wall Street Burger Shoppe’de satılıyor. İçindekiler: Kobe eti, siyah trüf mantarı ve marine kaz ciğeriyle hazırlanıyor.

5. X Burger 160 Dolar

İçindekiler: Japon Wagyu eti, özel Brioche ekmeği, siyah trüf mantarı ve kaz ciğeri.

6. Tri Beef Burger 125 Dolar

3 farklı biftek ile hazırlanıyor. Amerikan Prime biftek, Japon Wagyu eti ve Arjantin bifteği.

7. DB ” Royale Double ” Truffle Burger 120 Dolar

Hamburgerin içinde kırmızı şarapla marine edilmiş kemiksiz pirzola etler, kaz ciğeri ve nadir bulunan kök sebzeler bulunuyor.

8. The Fleurburger 5000

Yemeği yedikten sonra en pahalı hamburgeri yediğinize dair sertifika veriliyor. İçinde, kobe eti, kaz ciğeri ve siyah trüf mantarı bulunuyor. Eğer yanında 1990 yapımı Chateau Petru şarabını da sipariş ederseniz fiyat 5000 dolara kadar çıkıyor.

9. 777 Burger: 77 Dolar ile 700 Dolar Arası Değişen Fiyat

Genelde dünyanın en pahalı şampanyalarından olan Dom Perignon ile servis ediliyor. İçinde Kobe eti, Brie peyniri ve 100 yıllık Balzamik sirkesiyle marine edilmiş, çıtır İtalyan jambonlarıyla servis ediliyor.

10. Rossini 66 Dolar

İçinde Kobe eti, kaz ciğeri, trüf mantarı ve Maderia şarabıyla hazırlanmış soğanlarla sunuluyor.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.