Ana Sayfa Yaşam Gezi Seyehat Dünyanın en iyi şehir plajları

Dünyanın en iyi şehir plajları

0
Dünyanın en iyi şehir plajları

Miami Sahili, ABD

Miami’de her türlü çılgınlığı ve güneş-kum severleri bulmak çok kolay. Başka hiç bir şehrin sahili bu kadar meşhur değildir. Miami mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri ve palmiye ağaçlarıyla sıralı şehirde gece kulüpleri ve enerjik şehir yaşamıyla sizi asla pişman etmeyecektir. Bunlarla uzun süre geçirip yorulunca rahatlayıp keyif yapabileceğiniz Art Deco kafeler bulunuyor ancak yıl boyunca süren sıcaklar eninde sonunda sizi tekrar okyanusa geri dönmeye zorlayacaktır. 

Ipanem, Rio de Janeiro

Rio de Janerio sadece dünya’nın en müthiş doğal güzellikleriyle değil, şehir hayatı içerisinde yine dünya’nın en güzel sahillerini de bulundurmasıyla göz dolduruyor. Copacabana bunlar arasında en meşhuru olsa da Ipanema şehrin en iyi sahili olarak öne çıkıyor.

Gün ve gece boyunca burada parti asla bitmiyor. Caddenin karşısına geçtiğinizde Rio’nun en iyi restoranlarını bulabilirsiniz yada kafe’ye gidip açai suyu yada caipirinha içerek günün tadını çıkarabilirsiniz.

Bondi Sahili, Sidney

Operası kadar meşhur olan bir diğer yer de sörfçüleri ve yunuslarıyla meşhur sahilleri ve okyanusu. Şehir merkezinden bir kaç dakika içinde altın kumsallara adım atıyorsunuz ve işte bu kumsalın adı da Bondi Sahili. Dünyaca ünlü bir sörf destinasyonu şaşırtıcı derecede rahat, farklı kültürlerin, zengin ve fakirin, genç ve yaşlının bir arada bulunduğu bir yer.

Venedik Sahili, Los Angeles

Venedik Sahili insanları izlemek ve hayatın akışını görmek için cennet gibi bir yer. Galeriler, yeşil bahçeler, kafeler ve diğerleri gibi okyanus manzaralı yerleri yine görülmeye değer. 

Tamariz, Lizbon

Kumsallarında ise Lizbon’dan gelen kalabalıkla yer kapmaca oynamak durumundasınız çünkü sahil bölümündeki oteller, barlar ve turistik yerlerin çok olması buraya insanları fazla fazla çekiyor. Yaz aylarında tüm kumsal bir gece kulübüne dönüşüyor ve sabaha kadar eğlence devam ediyor.

Lizbon’dan trene atlayıp şehrin deniz kıyısında bulunan Cais do Sodre istasyonuna giderken etrafınızda bir çok plaj göreceksiniz. Etoril’de inin, Targus nehri Atlantik okyanusuna döküldüğünde karşınızda Tamariz Sahili. Hemen karşısında Avrupa’nın en geniş Casino’su bulunuyor ve hemen diğer yanında Monaco kraliyet ailesine ait olan kale bulunuyor.

Bu yapılar kraliyet ailesi üyelerinin sürgüne gönderildiği ve 2. Dünya savaşında Avrupa’lı soyluların yaşadığı yerlerde bulunuyor ve halen solmuş da olsa bir cazibesi bulunuyor. 

Barceloneta, Barselona

Oteller ve restoranlar açılmasının ardından gece ve gündüz şehrin en çok tercih edilen yeri oldu. Zaten çok etkileyici bir şehir bir de sahili de eklenince daha da iyi oluyor. 92 yılında Olimpiyatlar Barselona’ya geldiğinde sahil şeridine bir çeki düzen verildi ve işte onun adı Barceloneta oldu. Palmiye ağaçlarının altından şehir merkezine gidebilir ve modern yapıtların ve kafelerin tadını çıkarabilirsiniz.

Tel Aviv, İsrail

Tayelet, Tel Aviv’in Akdenize bakan cafe ve otellerle dolu sahil bölgesidir. Aslında sadece gece hayatı için değil günün her saati çok hareketli bir yer. Sık sık gün batımlarında partiler yapılır ve şehrin en cezbedici yerlerinden biridir. Akdeniz güneşi altında geçen bir günden sonra bronzlaşmış bedenler tatlı sularda yıkanıp serinledikten sonra Tel Aviv Limanına gece hayatını yaşamak için hareketlenir. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.