Ana Sayfa Dekorasyon Banyo Dökme Mermer Hamam ve Banyo Tasarımları

Dökme Mermer Hamam ve Banyo Tasarımları

Dökme Mermer Hamam ve Banyo Tasarımları

İç mekandaki mermer unsurlar – tasarımın gerçek sanatı. Bu malzeme her zaman lüks ve zarafet ile ilişkilidir. Ancak işlevsel ve pratik olarak kabul edilebilir mi? Birçoğumuz, sadece mermerin estetik özellikleri için ödeme yaptıklarına inanmaktan şüphe duyuyoruz kadinlarnette.com olarak, tartışmalı efsaneleri dağıtacak ve bu malzemenin avantajları ve dezavantajları hakkında bazı fikirler sunarak siz okuyucularımızı aydınlatma çabasında bir kaç örnek sunmaya çalışacağız.

İç dekorasyonda mermer

Modern tasarımda, taş ve cam ile birlikte mermer, sıhhi tesisat, banyo tasarımı ve sadece imalatında yaygın olarak kullanılmaktadır. Görkemli görünümü etkileyici, bazen de güzelliği için şok edici. İç dekorasyonda çok popüler dökme mermerdir. 

Aslında, bu malzeme evrensel olarak adlandırılabilir – üstadın en sıra dışı fikirleri uygulamaya geçirmesine izin verir. Tecrübeli profesyonel bir mermer ustasının elinde gerçek bir sanat eserine dönüşüyor!

Dökme Mermer Hamamın Faydaları

1. Kolay kurulum. Bu banyolar doğrudan tabana monte edilir. Bazı durumlarda, içlerinde su akışını sağlamak için delikler oluşturulur.

2. Dökme mermer banyoların düşük ısı iletkenliği, kokulu yumuşak köpük ile su işlemlerinin keyfini uzun süre boyunca çıkarmanıza olanak tanır, çünkü sıcaklığı mükemmel tutarlar, böylece banyo her zaman sıcaktır.

3. Titreşimleri absorbe etme yeteneği, Her türlü hidromasaj ekipmanı ve diğer fonksiyonel banyolar çok fazla gürültü yaratabilir. Ancak standart ürünlerde bile su ile doldurma, titreşim ile birlikte gelir. Dökme mermerin önemli avantajlarından biri, herhangi bir titreşimi absorbe etme işlevidir. Bu sadece konforu değil, aynı zamanda banyonun ömrünü de arttırır.

4. Bakımı kolay, Mermer banyosunun dikkatle ele alınmasıyla, bakım için sadece 2 ürünleri gereklidir: bir sabun çözeltisi ve yumuşak bir sünger. Diğer tüm yöntemler ve ev kimyasalları artık gerekli olmayacaktır.

5. Ürünün yüksek çevre dostu olması, Bu gösterge, bu tür banyoların üretiminde, yetişkinler ve çocuklar için tam güvenlik ve güvenlik için çok sayıda kontrolün yapıldığı yüksek kaliteli malzemelerin kullanıldığı gerçeğine dayanmaktadır.

6. Aşınma direnci, Dökme mermerden mamul ürünler, uzun süre kusursuz görünümlerini koruyabilmektedir. Günlük hayatta, uzun bir süre – 15-20 ve daha uzun yıllar hizmet edebilirler.

Dökme mermerlerin dezavantajları

Bu tür banyoların özelliklerinin tam olarak anlaşılması için, madalyonun diğer tarafını düşünmek zarar vermeyecek, yani döküm mermer eksikliklerine dikkat çekmek:

1. Yüksek maliyet

Bu özellik, ürünün estetik lüksü, özgün tasarım fikirleri ve malzemenin uzun ömrü göz önüne alındığında, oldukça doğrulanabilir.

2. Çok ağır.

Hamamın taşınması, taşıyıcıların yardımını gerektirecektir. Ancak yine de, bu rahatsızlık yukarıda belirtilen avantajları aydınlatacaktır.

3. Zayıf kimyasal direnç.

Zamanla, banyo yüzeyinde belirli kimyasal, kozmetik ürünlerin ve diğer etkilerin izlerinin oluşması mümkündür. Bu durumda, oldukça pahalı olan özel koruyucu ekipmanlara para harcamak zorundasınız.

4. Cips ve çizik oluşumu eğilimi.

Biri, banyodaki ağır bir nesneyi, örneğin, bir duş sulama kabını, dilimin yüzeyinde bir çizik veya yonga oluşturulduğu gibi düşürmek zorundadır. Banyoyu restore etmek oldukça kolay olsa da, bu hizmetin ustaları hala iyi bir miktar ödemek zorunda kalacaklar.

Kalıplanmış mermerin banyosunun tüm artılarını ve eksilerini göz önünde bulundurarak, özel teknik ve estetik özelliklerin tüm dezavantajlarını haklı çıkardığı ve ürünün dikkatli bir şekilde kullanılmasıyla, bunların basitçe olmayabileceği söylenmelidir.

Üretim özellikleri

Prensip olarak, böyle bir banyo üretme işlemi oldukça basittir. Bununla birlikte, bu konuda deneyimli bir profesyonel olmadan gözlemlenemeyen bazı nüanslar vardır. 

Üretim ve kurulum sürecini önemli ölçüde karmaşıklaştıran bu önemli noktalar

Birincil kompozisyonu renklendirme prosedüründe her detay önemlidir, çünkü güzel doğal boşanmaların etkisini elde etmek oldukça zordur;

Harmanlanmış bileşenlerin tüm oranlarını bilmek çok önemlidir. Ancak, bu tür ürünlerin üretim teknolojisinin tam bir ustalığı bile, ideal bir sonuca ulaşılmasını garanti etmez;

Çok fazla paranın boşa harcanması gerçeğine hazır olun, çünkü bu, mükemmel sonuç ve öğrenme süreci için bir ödeme şeklidir.

Dökme mermer banyolar: üretim algoritması

Genel olarak dökme mermerden üretim banyoları teknolojisi birkaç adımdan oluşur:

hazırlık çalışması, kalıp çalışması. Ürüne güzel bir şekil vermek, her profesyonel ve acemi yapımcı ve tasarımcının çalışmalarında önemli bir bileşendir;

Farklı karışımlardan oluşan özel bir kompozisyonun hazırlanması. Bu aşama sadece tüm karışık bileşenlerin seçimini değil, aynı zamanda ham malzemenin uygun bir renkte renklendirilmesini de içerir;

Doldurma – süreç oldukça karmaşıktır ve özel teknolojiler tarafından yapılır. Titreşimlerin yardımıyla, form mükemmel şekilde doldurulur ve doğru yoğunluktaki solüsyon yerleştirilir;

karışımı kurutmak. Uygun sıcaklık ve nem seviyelerini gözlemlemek önemlidir;

Tamamen kurutulduktan sonra, banyo kalıptan çıkarılır ve mekanik işlemeye tabi tutulur;

İşlemin sonunda, nihayetinde mukavemet kalitesini pekiştirmek için bitmiş ürünün birkaç gün beklemesine gerek vardır.

Sürecin tüm aşamalarına uygunluk, bir döküm mermer banyosunun kalitesinin ve dayanıklılığının sağlanmasında önemli bir rol oynar. Böyle bir ürün, şüphesiz, banyonuz gerçek bir sanat eseri olacak.

Atlas
Geçmiş, Şimdi, Gelecek, Her şey birbiriyle bağlantılıdır. Hayatımızın Kıymetini Bilelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Urban Kitchen with Granite Tops, Exposed Bulb Lights and Island

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

How To Use Basic Design Principles To Decorate Your Home

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Patricia Urquiola Coats Transparent Glas Tables for Livings

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Another Big Apartment Project Slated for Broad Ripple Company

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Recent Comments