Doğru Giyinmenin Püf Noktaları

0
229

Hanımların alışverişlerinde, özellikle kıyafet aldıkları zamanlarda her kadının aklını kurcalayan sorunun başında gelir. Acaba yakışırmı, rengi uydumu, modeli bana uygun oldumu tarzında bir çok kafalarını kurcalayan soru işaretleri vardır.

Fakat, bu tarz soruların hepsi vücut tipinize uygun olan modelleri bilmemenizden kaynaklanan olası sorunlardır. Doğru Giyinmenin Püf Noktaları nedir diye düşünüldüğünde, hem modanın getirmiş olduğu trendlere hemde kişisel tarzınıza uygun olan kıyafetleri oluşturmak çokta zor olmasa gerek. Yakışanı giymek, trendleri yakalayabilmek vede tarzınıza yakışacak olan kıyafet seçimini yapmak için öncelikle vücut tipinizi bilmeniz gerekmektedir.

Biz kadinlarnette.com olarak, Vücut tipinize uygun kıyafet seçimleri nasıl olmalıdır? Hakkında bazı ip uçları vermek istedik.

Kısa Boylular İçin;

 Pantolon alacağınız zaman eğerki bacaklarınızı uzun göstermesini istiyorsanız, düz inen ve yüksek bel modelleri, fakat üst kısmınızı daha uzun göstermek isterseniz, tercih edeceğiniz ürünün düşük bel modeller olmasına dikkat etmelisiniz.

Gömlek veya ceket alırken, çok kısa veya daha uzun modellerden kaçınmak gerekir, belinize oturan kalça hizalarında duran modeller tercihiniz olmalıdır. Elbise seçimlerinizde ise, boyunuzu daha uzun gösterebilecek olan tek renk olan ve düz kesimli modeller ile etek boyunun kısa olan bir model ile topuklara kadar olan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Şişmanlar İçin;

 Pantolon tercihlerinizi dökümlü modeller ile tamamlayabileceğiniz üzerine ise uzun tunikler giyilebilir. Daha çok dikkat çeken büyük desenler yerine tek renk tonlara sahip olan koyu modelleri tercih edebilirsiniz.

Doğru Giyinmenin Püf Noktaları olarak yine aynı şekilde kalın ve belinizi saran kemer tarzı aksesuarlardan kaçınabilirsiniz. Ayrıca biraz daha dekolte kıyafetler hoş durabilir. Kullandığınız ceketlerde önünü iliklemeden vatkalı ve biraz dökümlü kumaşları tercih edebilirsiniz.

Etek veya elbise modellerinde ise, vücudunuzu sarıp sarmalayan modeller yerine, biraz daha rahat, uçuşan ve vücudunuza yapışmayan modeller tercih edebilirsiniz. Etek boyları, dizlerin hemen altında ve uzun olarakta tek renkler olmalıdır, biraz daha koyu tonlarda, belkide ufak desenlere sahip kumaşlar kullanılmalıdır.

Geniş Kalçalılar İçin;

 Geniş pantolonlar yerine dökümlü, daha rahat kumaşlardan oluşan düz kesim kombinler tercih edebilirsiniz. Önemli bir husus ise geniş kalçalara sahip olan bayanların tayt giymelerinden sakınmaları gerekmekte.

Bel kısmınız ince fakat kalçalarınız geniş ise aradaki farkı kapatabilecek modelleri tercih edebilirsiniz. Bu işlemin amacı ise dikkatleri vücudunuzun üst kısmına çekecek tarzda tişört, kazak veya gömlek gibi ürünler olabilir. 

Üst kısımlarda yine dikkatleri oraya kaydırmak amaçlı karışık renklere sahip kumaşlar, çiçek veya geometrik şekillere sahip olan modellerle kombine edip, şık ve güzel aksesuarlarla tamamlama yapabilirsiniz.

Elbise veya etek modellerinde, büzgülü modellerden sakınmalı ve diz altı dökümlü kumaşlar kullanabilirsiniz. Elbisede ise belinize oturup kalçalarınızı kapatan düz kesim modeller uygun olabilir.

Doğru Giyinmenin Püf Noktaları Nelerdir

Modaya uygun olarak alacağınız kıyafetlerinizin vücut yapınıza uygun olan modelleri tercih etmekte fayda vardır. 

Vücut yapınız düz hatlarda ve az kıvrıma sahipse, çan etekler, ispanyol paça pantolonlar, kloş kesim elbise veya etekler ile kombinenizi sallayarak çok daha estetik ve hareketli görüntü sağlayabilirsiniz.

Minyon tipli bir vücuda sahipseniz, vücudunuza oturan dar kesimlerle bir bütünlük sağlayabilirsiniz ve mutlaka bol kesimlerden sakınmanız gereklidir.

Göğüs tipiniz olduğundan büyük bir yapıdaysa, bisiklet veya yuvarlak yakalı modeller göğüslerinizi daha fazla büyük göstereceğinden kare veya köşeli yaka modelleri tercih edebilirsiniz.

Basenleriniz geniş ise, dar kesim etekler, pantolonlar veya elbise yerine belden aşağıya doğru bol kloş kesimli modelleri tercih edebilirsiniz.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.