Uzun yıllar yapılan çalışmalar, okunulan kitaplar ve tecrübeler ışığında doğru aşkı bulmanın bir formülü olduğu çözülmüş. Gülümsediğinizi belki de kahkahalar attığınızı görür gibiyim.

Siz ne istediğinizi bilirseniz hayatta size onu verecektir.

Hayatın en güzel yanı aslında yaşadığınız her şeyin sebebinin siz olduğunuz gerçeğini bilmenizden geçiyor. Yani hayat kapısının anahtarı aslında sizin elinizde. Doğru kişi ve doğru istekler size en güzel aşkı yaşatacaktır.

Bir ilişkiyi anlamlandırma çalışmadan, beklentiye girmeden, anı yaşayarak mutlu olmak bir ilişkinin gidişatını belirleyecektir.

 

Korkularınızdan arınıp kendinizle yüzleşmek ve önce kendinizi sevip, sonra sevginizi sunmak size en mükemmel aşkı yaşatacaktır. Fakat bir beğeni ile yola çıkıp korkularınızı ve kendi isteklerinizi enpoze etmeye çalışırsanız, karşınızdakini de uzaklaştırmış ve ilişkinizi ite kaka yaşar hale gelirsiniz ki buda ipleri koparır. Şimdi bana biz kendimizi seviyoruz dediğinizi duyar gibiyim.

Evet, doğru siz kendinizi seviyorsunuz ama gerçekten kendinizi seviyor musunuz? Bana kalırsa birçoğunuz bu sözü ayna karşısına geçtiğinde çok güzel oldum demeyi kendinizi beğenmeyi gerçekten kendinizi sevmek olarak anlamlandıra bilirsiniz. Ama gerçekten kendinizi sevmekse aynaya baktığınızda içinizi, özünüzü ve kim olduğunuzu görebilmektir. Bazen hayır diyebilmektir kendini sevmek.
Korkularınıza bakın neydi sizi bu kadar tedirgin yapan, neydi ona güvendiğinizi söylerken içinizi kemirip hep onu gözetim altında tutturan. İhanete uğrama korkuşumu, yapmayın Allah aşkına siz kendinizi yırtmayın boşuna çünkü yapacaksa yapacak.

Ayrıca biliyor musunuz o ihaneti yapanda o değil siz istediniz aslında.

Unutmayın enerji duyguları takip eder.

Ve size sizin istediğinizi verir. Nasıl yani ben ihanete uğramaktan bu denli korkarken ben nasıl isterim der gibisiniz.

İşte söylüyorum bilinçaltınızda yatan korkuyu size yaşatmak için uğraş verir ve sizde bu duyguyla yüzleşirsiniz. O zaman yapmanız gereken kendinize güvenmeniz ve sevginizi dolu dolu yaşamanız. Siz kendinizi sevdikçe sevileceksiniz.

Siz kendinize güvendiğiniz kadar güvenileceksiniz. Buda sizi beklentiye sokmadan anı yaşamanıza sebep olacak. Birçok ilişki beklentiler yüzünden mutsuzlukla sonlanıyor.

Telefona kilitli kalıp ha aradı ha arayacak ya mesaj atmadı bak facebook açık gibi onun hakkında ön yargılarda bulunmak sizi daha çok mutsuz edip ilişkinize de zarar verecektir. Bunun yerine aradığında mutlu olmak keyf almak daha güzel değil mi…

Bak hele sevgililer gününü unutmuş. Dünyanın sonumu geldi bir hediye almamış olsun ne çıkar. Hediye alınca mı seni daha çok sevdiğini anlayacaksın. Yoksa aaa benim sevgilim tek taş aldı deyip havanımı atacaksın…

İlişkilerde yapmanız gerekenler; Kendini sevmek, Kendine güvenmek, Beklentisiz hareket etmek, Ön yarılardan bulunmamak, Kişiyi olduğu gibi kabul etmek ve tabikiii Anı yaşamak İşte bu kadar kolay.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.