Doğal Dudak Peelingi Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Pürüzsüz ve dolgun duran dudaklar doğru yapılmış dudak bakımından geçiyor. Bunun için tok kırmızı bir ruj, belki de dudak ortasına bir parlatıcı mükemmel olacaktır. Ancak kırmızı rujun dudaklarımızda mükemmel durmasını sağlamak sandığımız kadar kolay değil. Çatlamış, kabuk kabuk duran dudaklarda kırmızı ruj bir yana, hiçbir ruj güzel durmayacaktır. İşte bu noktada devreye dudak bakımının bir aşaması olan dudak peelingi giriyor!
Dudaklardaki bu kabuk kabuk görüntüyü yok etmek, nemlendirmek ve çatlamayı onarmak için evde yapabileceğimiz çok basit bir işlem var: Doğal Dudak Peelingi!

 

dogal-dudak-peelingi-nasil-yapilir

Doğal Dudak Peelingi Nasıl Yapılır?

Dudakların soyulmasının, çatlamasının nedeni dudak üzerindeki ölü derilerdir. Ölü derilerden arınmak için tanecikli yapıdaki ürünlerle dudaklara masaj yapmak yeterlidir. Ancak dudak derisi çok hassas olduğu için her tanecikli ürünle dudaklarına peeling yapmamanızı öneririz. Güvendiğiniz markaların dudak peeling ürünlerini tercih edebileceğiniz gibi bu ürünleri evde de basitçe hazırlayabilirsiniz.
Evdeki pek çok malzemeyi, cilt bakımının birçok aşamasında kullanabiliyoruz. Dudaklarımız için de evde kullanabileceğimiz birçok doğal ürün bulunuyor. Doğal dudak peelingi için ihtiyacımız olan maddeler ise şöyle;

Toz şeker
Bal
Zeytinyağı

Bunları ufak bir kap içerisinde, nemli kum kıvamında olacak şekilde karıştıralım. Dudaklarımıza masaj yaparak uygulayıp, ılık suyla yıkayalım. Ardından favori lipbalmınızı uygulayıp yumuşacık dudaklarınıza merhaba diyebilirsiniz.
Doğal dudak peelingi nasıl yapılır sorusuna bir cevabımız daha var. Yumuşak ve hiç kullanılmamış bir diş fırçasını dudak peelingi için de kullanabilirsiniz. Burda fırçanın temiz olması ve sonrasında uygun hijyenik şartlarda saklanması çok önemli. Dişleriniz için kullandığınız fırçanızı asla dudaklarınız için kullanmayın.

Temiz diş fırçanız üzerine süreceğiniz yukarıdaki karışımı dudaklarına sürerek dudak peelingini tamamlayabilirsiniz. Karışımı hazırlayamadığınız zamanlarda fırçayı hafif nemlendirerek üzerine bir miktar koyduğunuz nemlendirici kreminiz ya da sadece bal ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Tabii tek başına kullanmanın karışım kadar etkisi olmayacaktır.

 

Mükemmel dudakların sırrı bu peelingi işlemiyle elbette sınırlı değil ama peeling sağlıklı dudaklar için de olmazsa olmaz. Peeling işlemi sonrası dudaklarınızı uygun bir ürünle nemlendirmeyi unutmayın. Aksi durumda dudaklarınız aşırı kuruyabilir.

 

Müthiş dudakların tadını çıkarın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.